Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyzet azzal a 144 000...

Mi a helyzet azzal a 144 000 zsidóval akik a menybe kerülhetnek majd a 12 törzsből? Mit gondolnak erről a Jehova tanúi?

Figyelt kérdés

(még én kérek) Elnézés, hogy megint egy Jehova tanús kérdéssel bombázlak titeket de ezt nem értem.


Az egyik kérdésemnél:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Ebből is egy vita született, mivel a JT-k (sajátos) értelmezéseik szerint ezzel kapcsolatban a Biblia téved, más JT-k pedig azt mondják, hogy mi keresztények ferdítjük el a dolgokat/értelmezzük rosszul a dolgokat.


Mi az igazság tehát ezzel a 144 000 zsidóval kapcsolatban? A JT-k pedig miért tanítják ezzel kapcsolatban azt amit?


Nem hinném, hogy kb. 7 milliárd ember közül csak 144 000 üdvözülne (ilyet is hallottam már).



2013. ápr. 21. 15:45
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
41%

Kedves kérdező! Egyetlen Tanú sem állította neked, hogy a Biblia téved!!! Miért forgatod ki mások szavait?

"Mi keresztények" - jó lenne tudni, mit is jelent kereszténynek lenni, mielőtt úgy nevezed magad. Erre vonatkozó kérdést már ne írj ki, mert volt néhány az elmúlt évek alatt, de ha utánaolvasnál..., jaj de jó is lenne! :))


A Jelenések könyvében szereplő 144.000 ember nem test szerinti "zsidó", hanem "szellemi izraelita". Isten előtt a kereszténységgel már nem nemzetek, népek vannak, hanem személyek, kik mindegy mely embercsoportból, vagy etnikumból valók, mindegy milyen a bőrszínük a társadalmi rangjuk. Semmiféle külön kegyet nem mutat már semmilyen nemzet felé sem, mint annak idején a választott népe felé.


[link]

2013. ápr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
Mondja ezeket egy Jehova tanú.
2013. ápr. 21. 19:27
 3/54 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!


Én ugyan nem vagyok Jehova tanúja, de ha megengeded, akkor kommentálnám, a kérdésedet. Nos, ha a történettudomány szemszögéből nézzük a dolgot, akkor a Jelenések könyve az u.n. apokaliptikus irodalomhoz tartozik, amelynek az angyalok megjelenésén kívül az egyik jellegzetessége, hogy szimbolikus nyelven íródott. Erre azért volt szükség, mert a tekercs egy börtönszigeten íródott, és kódolni kellett az üzenetet, úgy, hogy a címzettek (7 keresztény közösség) megértsék, a cenzor viszont semmit se értsen belőle. János apostol olyan képeket használ, amelyek az akkori keresztények körében ismertek voltak, illetve az Ótestamentomból származnak. Amikor előfordul a 140 000 kérdés, akkor általában az értelmezők két végletbe esnek. Jehova tanúi például a 144 000-et szó szerint értelmezik, a zsidókat viszont nem. Ha jól tudom, más magyarázók ellenben, és véleményem szerint épp azok, akik szerint még a zsidó népnek van üdvösségszerepe Isten megváltási tervében, hogy bizony a zsidókat szó szerint kell értelmezni.


Ha szigorúan irodalmi szempontból közelítjük meg a kérdést, akkor mind a 144 000 mind a zsidó szó szerinti értelmezése téves értelmezés. Az apokaliptikus irodalom egyik jellegzetessége ugyanis az, a szerző halmozza a szimbólumokat, és mind a helyszínek, tárgyak, szereplők, számok stb is jelképessé válnak. Nem szabad tehát semmi olyat belemagyarázni, amelyet a szerző a saját korában gondolhatotott, márpedig János apostol korára a fentebbi kijelentés tökéletesen megáll. Ha teológiai szempontból nézzük a dolgokat, akkor is ugyanaz a helyzet, mint az irodalmi vizsgálattal igaz, ott már nem csak a műfajelemzéssel kapcsolatban tudunk erre a következtetésre eljutni.


Üdv!

2013. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
62%
Helyesbítem kicsit magam: "Nem szabad annál többet belemagyarázni, amelyet a szerző a saját korában gondolhatott."
2013. ápr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
29%

Szia!


A JT-k szerint 144.000 -en kerülnek majd a mennyországba.

A többiek pedig a földön fognak élni paradicsomi állapotban.

Szerintem ez nem így lesz, de gondolom ez kevés.

2013. ápr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1. válaszoló!

Továbbá nyugodtan írhat mindenki amennyit tud :)

2013. ápr. 21. 21:10
 7/54 A kérdező kommentje:

Vagyis 2. válaszoló köszönöm!


Nem 1. akartam írni elnézést.

2013. ápr. 21. 21:11
 8/54 anonim ***** válasza:
Tehát van ez a 144000 fős korlát. Ha vannak még, akik ugyanúgy hisznek Istenben és ugyanúgy megfelelnek a követelményeknek, mint a 144000, akkor Isten nem engedi majd be őket a mennybe? Én hiszek Istenben és azt is hiszem, hogy igazságos.
2013. ápr. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
24%

"Jehova tanúi például a 144 000-et szó szerint értelmezik, a zsidókat viszont nem."


Kedves 3-as! A 144.000-et nem lehet másként értelmezni, mert az utána következő "nagy sokaság" kifejezés elvesztené jelentését. Test szerinti zsidók nem azért nem lehetnek, mert ez a Jelenések könyvében van leírva, hanem azért, amit a Biblia egyéb helyeken ír Isten kiválasztott népével kapcsolatban. Márpedig abból az derül ki, hogy már nem választott népe Istennek a mai test szerinti izraelita nép!

Bár Jehova elvetette Izraelt mint választott nemzetet, a nemzet tagjai egyénenként békés kapcsolatba kerülhettek vele.


Van egy jó kérdés, melyet gyakran fel szoktak tenni:

"Pál apostol kijelentette, hogy „az egész Izrael megmentésben részesül” (Róma 11:26). Vajon úgy értette, hogy egy bizonyos időszakban minden zsidó át fog térni a keresztényiségre?"


Válasz:

[link]


És a másik fontos kérdés:

"Vajon a mai Izrael még mindig Isten választott nemzete?"


Válasz:

[link]


Ezek bibliai válaszok, nem pusztán a Tanúk válaszai.

2013. ápr. 22. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
23%

"akik ugyanúgy hisznek Istenben és ugyanúgy megfelelnek a követelményeknek, mint a 144000, akkor Isten nem engedi majd be őket a mennybe?"


Kedves 8-as! Itt nem a "követelményeknek való megfelelésről" van szó, mint valami felvételi vizsgán. Nem a "kiválóbb" képességek döntenek abban, hogy ki fog a 144.000-be tartozni, hanem egyes-egyedül Jehova! Ez a limit, és ennyi.

Mellesleg a földi örök élet várományosainak is UGYANAZON isteni erkölcsnek kell, hogy megfeleljenek, ebben nem lehet "kiválósági" különbség. Vagy eléred az isteni mércét, vagy nem.


Ha ALÁZATOSAN elfogadod az igazságait, majd a szívedbe zárva alkalmazod őket, aszerint élsz, akkor nagy esélyed van. De míg ragaszkodsz "Nagy Babilon" valamely téveszméjéhez, hát...!

2013. ápr. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!