Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérhetek segítséget? Névválasz...

Kérhetek segítséget? Névválasztás/Védőszentek. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Római katolikus vallásúak vagyunk,és a névválasztásban szeretnék segítséget kérni.

Kisfiunknak a Martin nevet adtuk, a papunk akkor azt mondta nem lesz szükség kereszteléskor másik név felvételére,mert a "Martin" névnek Szent Márton a védőszentje.

Most második kisbabánkat várjuk,egy kislányt,akinek a Nikolett nevet választottuk,de sajnos sehol sem találom,hogy vajon neki lenne-e védőszentje.

Mi szeretnénk,ha lenne,mert akkor neki sem kellene második nevet adnunk.

Ha valaki tud segíteni,hogy hol tudnék utána nézni,vagy ha tudja biztosan,hogy van-e a "Nikolett " névnek védőszentje,kérem lépjen velem kapcsolatba,akár itt a fórumon,akár privát email címemen.

Előre is köszönöm:Rita


2010. jan. 22. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez szent név. De egy könyvtárba bemész,vagy akár itt a neten,és a francia szentek között megkeresed.
2010. jan. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Szia, van ilyen védőszent, a franciák saint colette-nek hívják, 1807-ben avatták szentté.
2010. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!

Utána fogok nézni!

2010. jan. 22. 12:09
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Szent Koletta (Colette, Kolet)


szűz. Harmadrendi ferences volt. megreformálta a női ágat. Sokat tett a konstanci zsinaton törvényes választására. Sok hasznos tanácsot adott a bázeli zsinat atyáinak is. Sok és súlyos kisértés gyötörte. †1447.

2010. jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

ünnepe márc. 6.


a Nikolett tkp. ennek rokon neve, bár nem teljesen ugyanaz a 2, a Nikolettnek a névnapjai is máskorra esnek. De szerintem elfogadható.

2010. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a hozzászólást!!!

Sajnos magyar nyelvű leírást nem találtam.De a lényeget kiszűrtem-nem kell második név...

2010. jan. 23. 09:05
 7/8 anonim ***** válasza:
12%
Igazságtalan lenne Istentől, ha a neve alapján védene meg valakit. ha követem a gondolatmenetedet, akit Jézusnak hívnak, annak nincs védőszentje? Istennek is van neve, neki is van védőszentje? ádámot Isten nevezte el, vajon volt második neve? te nagyon furcsa képet láthatsz magad előtt, amikor Istenre gondolsz.
2010. jan. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Abszolút egyet értek veled,hogy ne a név alapján védjen meg minket Isten!!!!

DE!!!

Ez nem az én gondolat menetem.Nem én találtam ki,hanem a papunk mondta.Én is furcsának találtam,hogy miért kellene 2 név,ha nem akarunk,akkor is kell második név,ha a választotthoz nem tartozik védőszent.Ezt még senki nem magyarázta el nekem.én nem vallásos családban nőttem fel,akkor vettem fel a keresztséget,amikor bekerültem a férjem családjába...

2010. jan. 25. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!