Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki volt a mérvadó a névválaszt...

Ki volt a mérvadó a névválasztás során?

Figyelt kérdés
Tehát nem volt ebből vita, hogy mi legyen a gyerek neve, vagy esetleg ami az anyukának tetszetős név volt, az apukának nem, és fordítva, ott ki döntött, hogyan egyeztetek meg???
2011. júl. 4. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy oldottuk meg mindhárom gyereknél, hogy addig kerestünk amíg olyat nem találtunk ami mindkettőnknek tetszett. Volt ami nekem igen, neki nem, azt elvetettük és fordítva is. Hiába tetszett neki ha nekem nem, az se lehetett. Csakis olyan ami mindkettőnknek tetszett, igaz, ez mindig hónapok munkája volt de megérte, egyikünkben sincs tüske.
2011. júl. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kompromisszumot kötöttünk. Az elképzelés hasonló volt. volt olyan név, amelyik nekem nagyon tetszett a férjemet viszont kirázta tőle a hideg. Na ilyet nem akartam. Végül is ő az apja. Ugyanolyan jogai vannak, mint nekem. Volt olyan is, amit azért fúrtam meg, mert gyerekkoromban a macskánkat úgy hívták. Mindig az a szegény állat ugrott be, amikor próbálgattuk a nevet. Ő is megértette
2011. júl. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi megegyeztünk, hogy ha lány, akkor ő adja a nevet, ha meg fiú akkor én. Meggyőződésem volt, hogy fiú lesz....lány lett. :D:D
2011. júl. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én eldöntöttem. A páromnak eleinte nem nagyon tetszett... de meggyőztem, hogy ez egy nagyon szép komoly név, amit becézni is jól lehet. Így várjuk most Barnabásunkat.
2011. júl. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi mwgállapodtunk, hogy a lány nevet apuka adja a fiut meg én. Elfogadtam a lány nevét, apuka nem fogadta el az enyémet, de aztán csak találtunk olyat ami mindkettönknek tetszik. kisfiunk lesz:)
2011. júl. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Valahogy egy hullámhosszon voltunk,egy pillanatnyi vitánk sem volt ezzel kapcsolatban.Kétszer voltam kismama,de tulajdonképpen már a tervezés időszakában meg volt a név. Mindkét esetben,mondtam egy fiú és egy lány nevet apának,hogy mit szólna hozzá ha...?És a férjemnek nagyon tetszett az ötlet,boldogan igent mondott rá.szóval mi nem voltunk túl nagy gondban a névválasztással :) nem "harcoltunk"és listánk sem volt.Két fiúnk lett egyébként.
2011. júl. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Minden gyereknél közösen döntöttünk, addig kerestünk, míg olyat nem találtunk, ami mindkettőnknek tetszett.


Azért tudtuk szűkíteni a kört, pl. a férjem nem magyar, ezért olyan nevet kerestünk, ami jól hangzik egy külföldi vezetéknévvel és külföldön is megértik, van nemzetközi megfelelője(ősmagyar nevek kilőve).


Az én "kikötésem" pedig az volt, hogy valamilyen rendszer legyen a gyerekek nevében (ikreket vártunk), akár egy közös kezdőbetű, akár egy közös eredet. Végül Dániel és Dávid lett a két név, így a nemzetköziség, a közös kezdőbetű és a közös eredet (héber nevek a Bibliából) is megvalósult.


Később született még egy lányunk és egy fiunk, itt már nem a D betűhöz ragaszkodtunk, hanem ahhoz, hogy bibliai nevek legyenek: így lettek Eszter és Benjámin. :)

2011. júl. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5 éves korom óta tudtam, ha egyszer gyerekem lesz akkor hogyan fogom elnevezni. Eszternek ha lány, Dánielnek, ha kisfiú. Ebből a lányt teljesítettük és ma pont kétéves a kislányunk. A férjemnek megmondtam, hogy ezeket a neveket szeretném, neki is tetszett így beleegyezett. A második neveket már együtt választottuk. A kis szülinapos így lett Eszter Gerda. Most várjuk a 2. babánkat a 12. hétben vagyok és úgy érzem, hogy fiú lesz. Így valószívű, hogy Dániel Zoltán lesz a neve.

Egy 26 éves anyuka

2011. júl. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Apukának teljesen más elképzelései voltak babanév-ügyileg, ő csak és kizárólag ősmagyar neveket akart adni, abból is rögtön 3-at, (Hajnal Napsugár Virág) mondván az mennyire jó.

Meggyőztem, hogy nem egy tájképet fogok szülni, hanem egy kislányt, akiből majd egyszer egy komoly ember lesz, így szüksége lesz valami használható névre is.

A kompromisszum a Kincső Napsugár lett :)

2011. júl. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A ferjem kb egesz eleteben favorizalt egy lanynevet, mar gyermek koratol kezdve. Igy amikor arrol kezdtunk beszelgetni, hogy vallaljunk babat o egybol mondta, hogy lanynev mar van. Nekem is tetszett, igy az maradt.

Csereben en kerestem fiunevet. Viszont ez ugy mukodott, hogyha nagyon nem tetszett volna neki, amit valasztottam, akkor masikat keresek. En is leszavazhattam volna az o valasztasat, de nem volt vele bajom.

Vegul tetszett neki is az a nev, ami nekem es fiunk lett.

A masodik gyerek meg tervben sem volt, amikor valasztottam ismet egy fiunevet, csak ugy beugrott. Kesobb megszuletett a masodik fiunk.

Tervben van a harmadik gyerek is (sok ev mulva), de a ferjem meg mindig tartogatja a lanynevet, bizik a csodaban, en meg mar talaltam ki harmadik fiunevet is. :-)

2011. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!