Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik misére járnak: mitől...

Akik misére járnak: mitől függ hogy korábban nem mondott a pap Úrangyalát és most már mond a mise végén? Illetve mennyit illik bedobni a perselybe?

Figyelt kérdés

2014. okt. 7. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Annyit illik, amennyit jónak látsz. Én azt mondanám, hogy 100 max. 200 Ft fejenként, de 50 Ft sem gáz.
2014. okt. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az Úrangyala nem kötelező része a szentmisének. Délben a harangszókor szokás imádkozni. Általában akkor szokták még azt is elmondani a mise végén, mikor dél körül ér véget (legalább is itt mifelénk). Tehát a fél 11 vagy a 11-kor kezdődő misén szokott lenni, de az estin már nem.

Perselypénz: én igyekszem 200 vagy 500 forintot dobni, mert megtehetem, de nem fognak kinézni, hogy ha csak egy 50-est dobsz.

2014. okt. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, annyit tennék hozzá, ami még most jutott eszembe, hogy már október van és október a Szűzanya hónapja, így ezért lehet, hogy a misék végén lesz Úrangyala vagy Üdvözlégy ebben a hónapban.
2014. okt. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2014. okt. 7. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Úrangyalát délben szoktuk imádkozni, néhány pap a 11-es mise végén elmondja (mert ugye akkor pont dél van), de ez teljesen csak rajta múlik, nincs kötött rendje.


A perselypénz nem elsősorban adomány, hanem jelkép, a liturgia része! A felajánlási résznél van, ami azt fejezi ki, hogy az ember munkája semmit sem ér Isten kegyelme nélkül, és munkánk minden gyümölcse valójában Istené, és neki tartozunk róla elszámolással. Régen (illetve sok helyen ma is) az emberek nem pénzt, hanem terményt vittek az oltárhoz, mert az volt a munkájuk gyümölcse. Ma a munkánk gyümölcse a pénz, ezért a pénz jelképes bedobásával fejezzük ki azt, hogy valójában minden vagyonunk Istentől kapott ajándék, és nem magunkra kell azt felhasználnunk, hanem az ő szeretetének eszközévé kell tennünk.

Ezért a perselyezésnél jelképesen nagyon keveset, de valójában sokkal többet, minden vagyonunkat Isten lába elé kell helyeznünk. Ezt a lelkületet egy tízforintossal is kifejezhetjük. Ha pedig nincs bennünk ez a lelkület, hiába dobunk be akármekkora összeget is.


(Súlyos félreértés - és sajnos a keresztények között is gyakori - ha valaki az Egyház támogatásának eszközét látja a perselyezésben, és nagy összegeket dob be, vagy kellemetlenül érzi magát, amiért nem tud nagy összegeket bedobni. Az Egyház anyagi támogatásának számtalan egyéb formája van, nagy kár a perselyezés liturgiáját egyszerű pénzgyűjtéssé materializálni.)

2014. okt. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,nagyon köszönöm,igazán örülök ennek a válasznak és magyarázatnak,illetve utolsó mondatokkal a gondolkodásmódnak,hasonlóképp gondolom én is,egyetértek
2014. okt. 8. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!