Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az, hogy a Krisztus...

Mit jelent az, hogy a Krisztus irányt bennünket? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
(főleg ha nincs választási lehetőségünk, ahogy egyesek mondják).

2014. okt. 8. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Semmi egyéb, mint hogy ezt hidd. Aki ezt nem hiszi, azt nem irányítja. Ilyen egyszerű.
2014. okt. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De ha azt hiszem, akkor most irányt? Vagyis bármit megtehetek, csak bíznom kell, hogy én vagyok krisztus, illetve, hogy krisztus az én vagyok?
2014. okt. 8. 18:39
 3/14 anonim ***** válasza:

Semmi nem kell hozzá.

Ha irányít, akkor irányít - akár akarod, akár nem.

Ha pedig nem létezik, akkor nem is irányít.

2014. okt. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

És akkor mi alapján irányít valakit?

Mert ha mindenkit irányít, akkor a bűn az ő felelőssége.

Ha meg nem mindenkit irányít, akkor pofára megy?

2014. okt. 8. 18:49
 5/14 megfelelő ***** válasza:
Tanulmányozd a Bibliát és rájössz. Isten nem a bűnbe irányít.
2014. okt. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Ling-ce ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy Jézus inkább vezet, mint irányit. Választási lehetőségünk van: szabadon eldönthetjük, hogy követjük-e, vagy sem. Nem fut utánunk, ahogy a gazdag ifjú után sem futott. Nem tukmálja ránk magát, de nem is közömbös irántunk. Azt szeretné, hogy kövessük, mert így lehetünk boldogok. Jól látod, hogyha mindenkit irányítana, akkor nem mi tehetnénk a bűneinkről. Viszont mindenkinek megadja, azt a kegyelmet, hogy követhessük Őt. Van aki él ezzel a kegyelemmel, más veszni hagyja. Tényleg pofára megy a dolog, de nem Ő válogat, hanem mi. Sőt, vannak emberek: Szűz Mária és a szentek, akik hogy úgy írjam: protekciósok. Ők nem kárhozhattak el, útóbbiak még bűneik ellenére sem (bűneiket úgyanis felülmúlta bűnbánatuk) mert Isten eleve az üdvösségre szánta őket. Látszólag előnyben vannak velünk szemben, - bár földi életükben ők sem voltak biztosak az üdvösségükben - de ami számukra előny, nekünk nem hátrány. Olyan emberek jutottak ugyan is eleve (ha így tetszik protekciósan) a Mennybe, akik készek közben járni imáikkal értünk. Ezzel a kivételezéssel így mi is csak nyertünk. A predesztináció másik oldalát azonban nem tudom összeegyeztetni Isten végtelen szeretetével. Valószínű, hogy a Pokol sem üres. Azonban nem tudjuk kik vannak benne. Találgatni lehet, de nem érdemes. Ha csak egy nevet is említenék azzal már határt szabnék Isten végtelen irgalmának.
2014. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 sandor76 ***** válasza:

Azt mondta Jezus;Barorsag,En legyoztem a vilagot.

Megmutatta nekunk az utat amelyen jarnunk kell.

Ha pontosan azt tesszuk amit tanitott es parancsolt,akkor helyes uton vagyunk.

Nem eleg csak mondani,en hiszek Jezusban,tenni is kell amit O mutatott.

2014. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy a nyomdokaiban járjunk. Vagyis úgy gondolkodjunk, ahogyan ő gondolkodott.
2014. okt. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mi kell hozzá? Befogadni őt. Rengeteg bizonyságtételt lehet olvasni, ami a világ eldugott szegletében írja le a megtéréseket.

Bár én hiszem, kapaszkodva a Bibliába, hogy vannak akiknek a szívükbe van írva a törvény és vannak, akiknek lehetőségük sincs megismerni a földi létben Jézust, mert az anyjuk már a méhében megöli őket. És sokan vannak, akik megvonják a vállukat, mert nem érdekli őket. Nem tudom ki miért tagad, de az tény, hogy a tagadás már maga a döntés, hogy azt hiszik, nekik nincs szükségük Jézusra.

2014. okt. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kérdező! Én nem vagyok Krisztus. De ha ezt hiszed rólam, akkor bizony én irányítalak. Akkor is, ha nem is tudok róla. Mert a hit ilyen. No persze, ha nem hiszel ebben, akkor nem irányítalak. Hát így megy ez pofára. Hiheted azt is, hogy a cselekedeteidért nem te vagy a felelős, de ettől még felelős vagy. Ez esetben a hited tévedés, mely nemtudáson alapul.
2014. okt. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!