Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidóság és a kereszténység...

A zsidóság és a kereszténység között milyen viszony van?

Figyelt kérdés
Ha egy hivatalos honlap van az is jó. :)

2014. okt. 15. 19:21
1 2
 1/16 sztrecskó ***** válasza:
Mármint, mi a kapcsolat, vagy milyen a kapcsolat?
2014. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát ez így nehéz kérdés mert van kb egy millió keresztény egyház és a judaizmusnak is elég sok irányzata van, változó melyik hogy gondolkodik. Arról nem is beszélve, hogy az egy hitirányon belül lévő emberek közt is elég sok különbség van.
2014. okt. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%
Ellentétes a viszony. A zsidók nem vették észre Jézus eljöttét, mert ők politikai megváltót vártak. A zsidó vallás a rasszizmuson és a politikán alapul és nem a szereteten, mint a keresztény vallás. A legrosszabbak a cionista zsidók akik a világot irányítják és a sátánnak dolgoznak. A jogosan eléggé vitatható Bibliában azt mondja Jézus, hogy egy részük(szinte mindenkit közülük idelehet már sorolni sajnos) fogja alkotni a sátán zsinagógáját. Tehát a sátánnak zsinagógája lesz és a zsidók az ő kiválasztott népe nem pedig Istené, mert Isten nem választ ki senkit, mert mindenki egyenlő.
2014. okt. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Aszti utolsó, szerintem ezt ne hangoztasd mert lecsuknak. Ez tudod milyen durva sértés? Ha zsidó lennék, most tök kibuknék rád..
2014. okt. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
11%

Kedves 4-es

Nekem sok zsidó barátom van akik csak megerősíteni tudnak ebben. Amit leírok az a tömény igazság. A cionizmus a legnagyobb baj az egészben, mert az ortodox zsidókat el lehet fogadni, de a cionistákat nem. A világot irányító emberek cionisták. A cionisták szembe mennek a zsidó vallással, rasszisták, hazug, aljas emberek és nagyon sok közülük sátánista.

2014. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
:D hát azért én kíváncsi lennék, mit szólnának ehhez olyan zsidók, akik nem a haverjaid. :) bocsi, de nekem ez megint ilyen jobbosokra jellemző összeesküvés elmélet agymenésnek tűnik, úgyhogy természetesen nem hiszem el. :)
2014. okt. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
Milyen jobbos és milyen összeesküvés elmélet? Az igazság fáj. Nézz utána a témának és ne utasítsd el rögtön. Ezek tények csak te nem tudsz róla és ez a baj.
2014. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ez durva és hihetetlen. te ezt hol olvastad?
2014. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Google a barátod csak írd be mire van kíváncsi másrészt Biblia és a Talmud nagy segítség ebben a témában, de ezek is megtalálhatók csak beírod a google-ba.
2014. okt. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Figyi, a gugliba beírom azt, hogy "kukislány" és arra is lesz találat. Manapság már mindenről van cikk, csak a fele sem igaz.


Amit te mondasz, az egy tipikus összeesküvéselmélet. Nem mellesleg vérlázító és sértő a zsidóságra nézve!


(ui.: én ateista vagyok, tehát nem érti, de liberális lévén nagyon zavarnak az ilyen elvakult és bántó kitalálmányok!)

2014. okt. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!