Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység és a sci-fi,...

A kereszténység és a sci-fi, megfér egymás mellett?

Figyelt kérdés
Szóval egy keresztény ember viszonya az tipikus sci-.fi témákkal mint pl: űrkutatás,robotika,űr/bolygókolonizálás,idegenlétformák,alternatív idővonal,géntechnológia,vallások jövője,stb.

2014. okt. 3. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Meg. A vallás is folyamatosan változik a kor igényeinek megfelelően. Pl a mai papok is használnak internetet néznek tv-t meccsre járnak és nem egy kolostorban zsolozsmáznak egész nap. Viszont gondolom vannak olyan dolgok is amit nem néznek jó szemmel de kifejezett tiltásról nem tudok, hogy lenne.
2014. okt. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Már miért ne férne meg? Ez olyan kérdés, mint hogy a kereszténység meg a tökfőzelék megfér-e egymás mellett... semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Egyébként nekem (keresztényként) a Mátrix a kedvenc filmem, és szerintem egyébként rengeteg keresztény gondolat van benne. De a Star Warst is szeretem, és sosem gondoltam, hogy ennek bármi köze lenne a vallásomhoz.

2014. okt. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 yuda ***** válasza:

Véleményem szerint alapesetben nincs ezzel gond.

Olvastam már olyan publikációt, hogy régi sci-fi filmekből, amik akkor még fikciók voltak, -mégis a tudományt megihlette és kifejlesztettek valami hasonlót.

Valójában a biblia is ír idegen létformákról és elég konkrétan be is azonosítja őket. Robotika megint egy fejlődő tudományág és ez is közelíti a régi sci-fi írók fantáziáját. Az idő pedig egy misztikum. Biblia ír örökkévalóságról, mi pedig az időben élünk. Lehetne ezeken még sokat elmélkedni, és sok esetben a sci-fi írók ezeket a határokat feszegetik. Néha beletalálnak, néha mellé megy. Sokféle van. Nekem személyesen egyébként Asimov könyvei tetszenek legjobban, de ez egyénfüggő.

Szerintem Asimov után már minden sci-fi gyenge, úgyhogy ha valaki szereti a sci-fit, olvasson sokfélét és Asimovot inkább hagyja a végére, mert utána már egyik sem lesz olyan jó. :D

2014. okt. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Áldott legyen az ORI! :D
2014. okt. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
C.S. Lewis is írt sci-fit, pedig nagy keresztény volt, szóval gondolom igen.
2014. okt. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én keresztény vagyok, és velem együtt rengetegen vagyunk akik rajongásik szeretjük és gyűjtjük a sci-fiket, ha nem lennénk keresztények is lehet, hogy így lennénk vele, de mint keresztények talán mégjobban szeretjük, ha magad is sok ilyet olvasol/nézel, felismerheted, hogy nagyon gyakran mélyen vallásos/spirituális gondolatokat tartalmaznak ezek a művek, persze a dűnében vagy a stalker-ben ez nyilvánvaló(utóbbiban a sci-fi már már csak külsőség), asimov, sőt a sokak szerint nehezen emészhető LEM is lényegében ilyen témáktól ír.
2014. okt. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!