Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia ír valamit a hamis...

A Biblia ír valamit a hamis istenekről?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy említi őket, de ír valami konkrétumot róluk?

2014. okt. 25. 13:41
1 2
 1/13 yuda ***** válasza:

Igen ír. :D

Elég sokat. Mi érdekel pontosabban?

Legfontosabb, hogy a Menny és föld teremtőjén, a Mindenható Istenen kívül, aki formálta az embert a föld porából és életet is lehelt belé... aki elküldte egyszülött Fiát a világ megváltójául, -rajta kívül mindenki más hamis Isten.

2014. okt. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
igazából az érdekelne, hogy hogyan ábrázolja őket. mik a tulajdonságaik? csak "rosszak" vagy "jók" is vannak köztük? esetleg névvel illeti őket?
2014. okt. 25. 14:04
 3/13 selvian ***** válasza:

Ézsaiás 43:10,10 "Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam,hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.”


Először is óriási sértés a Teremtőnek az, ha valaki olyan istent imád, amely még csak nem is létezik. Ezeknek a hamis isteneknek az imádóiról azt írja a Biblia, hogy „Isten igazságát a hazugsággal cserélték fel, és inkább a teremtést imádták, és annak végeztek szent szolgálatot, semmint Annak, aki teremtett” (Róma 1:25). Ezeket a képzeletbeli isteneket gyakran bálványok jelképezik, melyek a természetben fellelhető anyagokból készülnek, mint például fémből vagy fából. Sok istenséget a természethez kötnek, például a mennydörgéshez, az óceánokhoz és a szélhez. Ilyen álisteneket imádni kétségtelenül felháborító tiszteletlenség a Mindenható Istennel szemben.


Zsoltárok 135:15-17 "„A nemzetek bálványai ezüst és arany, földi ember kezének munkája. Szájuk van, de nem beszélnek, szemük van, de nem látnak, fülük van, de nem hallanak vele. Szellem sincsen szájukban."


Van még egy oka annak, hogy miért figyelmeztet szigorúan a Biblia az ellen, hogy Jehova Istenen kívül bárki vagy bármi mást imádjunk. Az ilyen imádat hatalmas idő- és energiapazarlás lenne. Ézsaiás próféta találóan kijelentette: „Ki formált istent vagy ki készített öntött képmást? Bizony nem használ az semmit” (Ézsaiás 44:10). A Biblia azt is mondja, hogy „a népek istenei mind csak hiábavaló istenek” (Zsoltárok 96:5). A hamis istenek nem léteznek, semmik; és ha a semmit imádjuk, azzal nem érünk el semmit.

2014. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 yuda ***** válasza:

Hamis isten hogy lehetne jó?!

Javaslom egyébként olvass bibliát, mert a biblia több, mint általános műveltség. Magának az életnek a beszéde. Igazság beszéde.


Hamis istenek nem istenek. Épp ez a lényege. Nincs más Isten az Úron kívül. Ő van egyedül.

Csinálhat az ember szobrokat, képeket...imádhat láthatatlan szellemi lényeket, de ezek valójában nem istenek. Egy Isten van, a többi csaló.

2014. okt. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hajaj, de még mennyit:)
2014. okt. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Micsoda ostoba képmutatás. Tényleg hisztek ebben a sok butaságban és utána mentek és leborultok a saját bálványaitok elé? Gratulálok!


Ti sem vagytok jobbak a többi nép vallásainál, ugyan úgy bálványokat imádtok. Miből gondoljátok, hogy azért mert ti teszitek, akkor az jó?


Anonymus

2014. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
keresztény vagyok, templomba ritkán járok ( pont a fent említett miatt, nekem is furcsa, hogy nincs bálvány imádat, de mégis van ) de ettől még hiszem, hogy van Isten vagy bárhogy is nevezzük, egy felsőbb hatalom. De a kérdésemre vissza térve, rosszul fogalmaztam, más járt a fejemben, az lenne a kérdésem, hogy voltak olyan "lények" akik Isten "munkáját" segítették itt a földön? Rémlik valami olyasmi is, hogy angyalok(?) éltek a földön akik bűnbe estek emberekkel vagy ilyesmi.
2014. okt. 25. 22:15
 8/13 anonim ***** válasza:

*Rémlik valami olyasmi is, hogy angyalok(?) éltek a földön akik bűnbe estek emberekkel vagy ilyesmi.



Ószövetségben megtalálod. Az özönvíz miattuk történt.Csapásul.


Vannak Istennek angyalai akiket kirendel, de csak azoknak akiknek Jézus az uruk.


Sátán angyalait ne keverd-Isten angyalaival.Sátán angyalaival angyalkáznak manapság az ezo-sok, és látják őket vendégül, pont úgy, ahogy az ószövben.

2014. okt. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
akkor majd ott keresgélek. azt írtam, hogy keresztény vagyok, az ilyen idézgetős meg hasonló sz@rságok nem érdekelnek. csak van egy ötletem ( ami lehet, hogy oltári nagy baromság ) és ezért próbálok kérdezősködni.
2014. okt. 25. 22:50
 10/13 selvian ***** válasza:

Én úgy sejtem Te arra gondolsz, amikor az Özönvíz előtt voltak angyalok lejöttek a Földre,


1Mózes 6:1,2


"Történt pedig, hogy amikor az emberek sokasodni kezdtek a föld színén, és lányaik születtek,2 az igaz Isten fiai felfigyeltek rá, hogy az emberek lányai szépek; és feleségeket vettek maguknak, mégpedig mindazokat, akiket kiválasztottak."


1Mózes 6:4


"Nefilek voltak a földön azokban a napokban — és azután is —, amikor az igaz Isten fiai együtt háltak az emberek lányaival, és azok fiakat szültek nekik; ezek voltak az ősidőktől fogva híres hatalmasok.


Az angyalok akik lejöttek a földre, emberi alakot öltöttek, feleségeket vettek maguknak és az Ő gyermekeik lettek a Nefilek.

A „nefilek” szó jelentése ’elbuktatók’, vagy ’azok, akik előidézik, hogy mások elbukjanak’.


Mivel Ők gonoszak voltak, az embereket is rávették a gonoszságra, ezért írja a Biblia hogy a Föld megtelt gonoszsággal.


Ezután történt az Özönvíz.


De ír a Biblia olyan eseményekről is, ahol Isten küldte el az angyalokat segítségül bizonyos helyzetekben. Ezek jó angyalok voltak.

2014. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!