Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehovások nézhetik az Odaát...

A Jehovások nézhetik az Odaát c. sorozatot? Vagy az istenkáromlás?

Figyelt kérdés
2014. okt. 25. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
A benne lévő fantasy elemek miatt alapvetően kizáró ok egy Tanúnak. Istenkáromlásnak ettől függetlenül nem minősül. Egy nem Tanú.
2014. okt. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
üdv, erről nem ír a biblia, ez lelkiismereti kérdés. mindent szabad nekem, ezt állítja sátán, de nem minden hasznos, erre figyelmeztet a Teremtő a biblia lapjain. érdekes, hogyan teljesedik az a prófécia, hogy a vég idején az emberek jobban odafordítják a fejüket a mesékre, mint az igazságra. inkább kiad egy család 10 000 forintot popcornal, üdítővel egybekötött fantasymozira hetente, minthogy egyszer is elővegyék a bibliát családi körben, és beszélgessenek olyan dolgokról a gyerekeikkel, hogy hol is vagyunk a galaxisunkban, mennyi csillag van, miért forog a föld, hogyan kerültek oda a csillagok, stb. :-)
2014. okt. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jehova tanúja vagyok. Régen néztem a fent említett sorozatot és élveztem is, de rájöttem, hogy valójában nem hasznos és csak az elmémet 'szennyezem' vele. Persze nem mondom azt, hogy bűn lenne olyat nézni, de ha belegondolsz abba, hogy miről szól az a sorozat (démonok, sátán, ördögűzés), akkor miért néznék olyat, amit a Biblia elítél?
2014. okt. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mulder614 ***** válasza:

Én az X-aktákat szeretem!


egy tanú.

2014. okt. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!