Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanújaként mennyi...

Jehova Tanújaként mennyi italt fogyaszthatok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy, mint Jehova Tanúja, milyen gyakran és mennyi alkoholos italt fogyaszthatok, szeretem az izét.

2014. okt. 29. 01:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Tök jó kérdés, akár lehetett volna a lelki szemetesem, de töröltem amit írtam, mert gyűlölöm sajnáltatni magam.


No hogy a lényegre térjek. Amennyi jól esik, annyit ihatsz. Illetve arra kell figyelni, hogy ne veszítsd el a fejed vagy az eszméleted. Bár nekem még nem sikerült alkoholtól elveszíteni semmit. Csak még jobban tönkre teszi a hangulatot meg úgy mindent.

A depresszió az ami segít a szorongásban...


Napi 1 pohár bor belefér. Mondjuk azt, hogy az napi 0.5 liter gyengébb sör. De inkább legyen bor.

Meg legyen mondjuk 4-5 cl töménybe váltva, ami még egészségesnek mondható. Bár én néha szünetelnék, hogy tisztuljon a szervezet.


1x-2x ha dupláját iszod ennek a mennyiségnek még nem lesz bajod.

Jég dupla whiskyvel nem tudom, hogy mennyire hatásos, mert eddig csak keverve ittam.

https://www.youtube.com/watch?v=B5Deno4mqpA


Ha levesbe teszel bort vagy sütibe rumot az megint más kérdés. Mert étlen szomjan ártalmas az alkohol főleg.

A sok víz pedig segít, hogy ne hányj...


Szóval ennyit röviden.

Mit szeretnél inni?:)


Eros vár a mi Istenünk, s bástya az ő bora:)

2014. okt. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Ez a Charlie mekkora egy nagy arc:)
2014. okt. 29. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Amennyit szeretnél, csak hozzánk ne csengess be. :)
2014. okt. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezt Tibi Atya is megerősíti;)

[link]

2014. okt. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%

Engedd meg kedves kérdező, hogy kételkedjek abban, hogy Tanúként nem tudod eldönteni a mértéket, s a poharak (esetleg az üvegek?) számában kérsz tanácsot! :-(


Ha korábban gondjaid voltak az alkohollal, akkor pedig kiváló cikkeket találsz a kiadványainkban, melyekhez egészen biztosan hozzáférsz. :-)

2014. okt. 29. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 KZitus ***** válasza:
30%

Szervusz


Szomorú, ha mennyiségekre gondolsz.

Isten éppen azért tanít alapelvekben gondolkodni, hogy ezzel is bizonyos szabadságot adjon nekünk embereknek. Ami az alkoholt illeti, ami nekem "elég", az neked sok, vagy kevés lehet ahhoz, hogy a józan ítélőképességed megmaradjon.

Íme néhány tanács, ami nem csak nekünk tanúknak iratott le, de minden hívő embernek is.

Pál apostol a bor egészségre gyakorolt jótékony hatásaira utalt, amikor ezt a tanácsot adta a fiatal Timóteusznak:

1Timóteusz 5:23

Ne igyál többé vizet, hanem élj egy kevés borral a gyomrodra és gyakori betegeskedésedre való tekintettel.


Zsoltárok 104:15

És bort, mely megvidámítja a halandó ember szívét,

Hogy arcát fénylővé tegye olajjal,

És kenyeret, mely élteti a halandónak szívét.


Titusz 2:3

Az idős asszonyok hasonlóképpen legyenek istentisztelők magaviseletükben, nem rágalmazók, nem is sok bor rabjai, jóra tanítók;


A mértéktelen alkoholfogyasztásnak nemcsak pénzben mérhető ára van, hanem ami még fontosabb, emberi szenvedésben mérhető ára is.

Példabeszédek 23:20, 21

Ne légy azok közül való, akik sok bort isznak,+ azok közül, akik falánk húsevők, mert a részeges és a falánk szegénységre jut, és rongyokba öltöztet az aluszékonyság


A túlzott alkoholfogyasztás beszennyezi a testet:

2Korintusz 7:1

Mivel tehát ezek az ígéreteink vannak, szeretteim, tisztítsuk meg magunkat a test és a szellem minden szennyétől, tökéletessé téve a szentséget Isten félelmében.


:-)

2014. okt. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Mulder614 ***** válasza:
54%

bármilyen alkoholt megfelelő mennyiségben.

feleségemmel mindig kipróbáljuk a legújabb italokat persze az ilyen ligh-os verziókat. Legutoljára Pina Colada-t ittunk.

De én jobb szeretem a fincsi borokat.


Egy tanú!

2014. okt. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Molnár Sándorné ***** válasza:
36%

T. Kerdezo!

Nincs megtiltva az alcohol fogyasztasa. De mindenkinek tudnia kell, hogy mi az a mennyiseg amit meg annelkul elfogyaszthat, hogy szegyent hozzon magara es Istenre.

Mert a magatartasunkkal bizonyithatjuk, hogy keresztenyek vagyunk.

Viszont vigyazni kell arra, hogy ne valjon rendszeresse az ivas, mivel az mar az alkoholizmus elso jele. Ha valaki nem bir ki egy napot ital nelkul, az mar egy figyelmezteto jel. Udv: Judit!

2014. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
üdv, Jézusra azt mondták, nagyétkű ember, és a borivás rabja. a zsidók gyakorlatilag boron éltek iható víz hiányába. mindent szabad nekem, írja a biblia, de nem minden hasznos. addig, és annyit ihatsz, ameddig a lelkiismereted nem jelzi, hogy elég, vagy másokat meg nem botránkoztatsz. ez hamar bekövetkezik, a biblia szerint az alkohol megmar, mint a kígyó. én azt kérdezném tőlled, hogy milyen "izét" szeretsz? :-)
2014. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Csak hellyel és mértékkel. Mérték a vödör, hely az asztal alatt...
2014. okt. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!