Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van az iszlám vallásban...

Van az iszlám vallásban tiltott gyümölcs?

Figyelt kérdés

az tudom, hogy az iszlám vallásban hisznek a teremtésben.

Ott is van tiltott gyümölcs?

Valaki azt mondta nekem, hogy ott a banán volt az, de azért ezt leellenőrizném, mielőtt beleírom a dolgozatomba.

erről írok beadandót ( erről is ).

a google a barátom, igen, csak nem találok semmit, és szorít az idő.

előre is köszönöm a segítséget



2014. nov. 1. 14:11
 1/6 A kérdező kommentje:
(ó, és mielőtt valaki beolt, hogy az alma a tiltott gyümölcs, kérem szépen ne tegye. kinyitottam a bibliát, plusz keresztény vagyok, szóval tudom, hogy semmiféle almáról nincsen szó )
2014. nov. 1. 14:12
 2/6 anonim ***** válasza:
Férjem muszlim. Gyumolcsot soha nem említet, hogy bármelyik tiltott volna. Banánt kb hetente eszunk, plusz az országában (ahol tobbségében szintén muszlimok élnek) is szinte mindenki eszi.
2014. nov. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nem így értettem

pontatlanul fogalmaztam.

a teremtéstörténetben van ugye a tiltott gyümölcs, a mindentudás fáján.

na hogy ilyen volt-e az iszlám teremtéstörténetben, ez érdekel.

köszönöm a gyors választ ennek ellenére :)

2014. nov. 1. 14:41
 4/6 János114 ***** válasza:

Udv


A Koránban nincs megjelolve a gyumolcs fajtaja

idezet......


És Allah azt mondta: "Ó Ádám! Lakozzál a feleségeddel együtt a Paradicsomban és egyetek a gyümölcseiből, ahol csak akartok! De ne közeledjetek ehhez a fához, különben a kegyetlenek közé fogtok tartozni." (Al-Araf 7:19, Hungarian - egyistenhit.com)


Roviden .Nincs kihangsulyozva a tipus mint pl .: alma , csupan a tilalom fontossagan a hangsuly , tehat a probatetel miszerint a paradicsom minden fája kozul 1 tiltott. igy a tortenet szemponjabol irrelevans a fajtaja.


es meg egy idezet.....


És csalárd módon a bukásukat okozta. Miután pedig megízlelték a fa gyümölcsét, láthatóvá lett nekik a szemérmük és a Paradicsom fáinak leveleit kezdték összeróni magukon. Ekkor szólította őket az Uruk: "Vajon nem tiltottalak-e el benneteket ettől a fától, és nem mondtam-e néktek, hogy a sátán nyilvánvaló ellenségetek?" (Al-Araf 7:22, Hungarian - egyistenhit.com)

2014. nov. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 János114 ***** válasza:

Ezt fogalmazd bele az esszédbe

:)

2014. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2014. nov. 1. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!