Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy muszlim olyan helyen...

Ha egy muszlim olyan helyen lakik vagy tartózkodik, ahol angol WC van, vagy egy európai ember áttér az iszlámra, akkor tartania kell a muszlim székelési szabályokat?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a muszlimoknak vallásilag törvény, hogy leguggolva WC-zenek, a végbélnyílást a bal kéz segítségével vízzel, vagy ha nem elérhető, homokkal tisztítsák meg.

2014. okt. 12. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen láttam Európa számos országában, hogy az angol wc szélén lábnyomok vannak, vagyis guggolva ürítenek. A célzással vannak bajok, ez látszik a wc többi részén is.

Tehát mondhatjuk, hogy aki ezt a módszert szokta meg, az az angol wc-n is ezt csinálja.


Ha az európai ember megy muszlim országba, akkor kénytelen guggolva könnyíteni magán, mert többségében ilyen wc-t használnak. De nem kell ehhez a vallás sem, Olaszországban mind a mai napig dívik ez a fajta wc.


Ha a vallásra itthon tér át, akkor fogalmam sincs, hogy mit fog tenni az illető.


A fenékmosás pedig nagyon jó dolog, én is alkalmazom. De ha bemész egy ilyen guggolós wc-be, találsz rengeteg üres vizes palackot, amit mások hagytak ott.

2014. okt. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Bevallom, régóta először tanultam valami újat ezen az oldalon.
2014. okt. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

És pontosan, miért számít Allahnak, hogy sz***unk?


-Ezek az értelmetlen vallási marhaságok mindig :D-

2014. okt. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jártam már pár arab országban (most is egy arab muszlim országban lakom) de guggolós wc-vel még a 11 év alatt nem találkoztam. A vízzel való tisztítás nekem bejön, de nem kézzel meg üveggel, hanem kis tusolófejek vannak a wc-k mellé szerelve, így vízsugárral ki lehet mosni. Amikor valaki olyan helyen lakik, hogy 50 fok van kint, akkor jó dolog, hogy nem csak törölgetve van és nem érik a szag a kánikulában az esti fürdésig :D Remélem át tudjátok érezni az előnyét :D

A férjem és a családja is normálisan wc-zik, ülve, aztán nagytéma után a kis tusoló vízsugarával ki van mosva a popó.

2014. okt. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A vizes megoldás, wc papír helyett valóban sokkal higiénikusabb, jobb megoldás. Nem is értem itt a nagy Európában, miért nem elterjedt ez?
2014. okt. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2014. okt. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

#5 Mert a (idióta)népet a megszokott dolgok, és a társadalmilag elfogadott szokások irányítják.


Ha tölem kérdezik, hogy én miért mosom a fenekemet, miután kábelt rakok, az alábbi példával szoktam élni.

- Ha csokit kenek a hajadba, hogyan szeded ki?

válasz:- megmosom.


Kb. ugyanez a helyzet a s.eggemmel, a szőrből nem lehet kitörölni rendesen. Márpedig szinte mindenkinek van ott egy kevés.


Szoktak rám is furcsán nézni, hogy egy literes flakonnal megyek be a nyilvános vécére, csak ez engem a legkevésbé sem zavar. Így garantáltan nem lesz betyárkörte, sáfenkacsík a nadrágon.

2014. okt. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tartania azonban a tısztasagı szokasokat mındenkeppen amelyet az elöttem szolok leırtak. törökorszag muszlım orszag de mar sok lakasban köztük a mınekben ıs angol wc van,de az valoban erdekes hogy amıkor lakast akartunk berelnı nagyon sokat megneztem es a legtöbb lakasban kettö wc volt egy hagyomanyos amelyröl Te ırsz es egy normalıs angol wc ındkettö a fürdöszobatol külön mas-mas helyısegben ajtoval csukodvan....
2014. okt. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vallási marhaság, ha gugolsz úgy egészségesebb, mivel pont olyan helyzetben vannak a beleid, hogy kevésbé erőltesd meg magad az üritésnél.
2014. okt. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!