Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezete tagjai...

A Hit Gyülekezete tagjai miért tartják a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a halottak napját nem tartják, mert az pogány dolog, nem beszélve a Halloweenről, ami még annál is pogányabb. Húsvétot is csak minimálisan tartanak, nyúl, tojások és locsolkodás nélkül, sőt, sokan még azt sem engedik, hogy a gyerekeik részt vegyenek az ovis farsangon, mert annak is pogány gyökerei vannak.

Igazából nincs is ezzel bajom, mindenki azt csinál, amit akar, de akkor karácsonyt miért tartanak fával meg mindennel? Az nem pogány?

Több gyülis ismerősömet megkérdeztem már erről, de mind csak a vállukat vonogatták, hogy nem tudják.



2014. nov. 1. 18:09
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Most már tudom ki vagy. Megint bajba akarod sosdorni magad a beszéded miatt?:DD"


Akkor jó, mert nekem fogalmam sincs, te ki vagy. :) De mivel a gyüliből kb. 10 embert ismerek, és soha nem kerültem bajba, valószínűleg keversz valakivel.

2014. nov. 1. 19:24
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Mondom legyintek a beszédedre, mert kb. ennyit ér:DD
2014. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Én meg legyintek a semmitmondó "válaszaidra", főleg, hogy szerintem semmi rosszat nem írtam. Kérdéseim vannak, az talán nem bűn.

A többiek értelmes hozzászólásait ismét köszönöm.

2014. nov. 1. 19:27
 14/20 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon nem értek egyet a temetőbe való járással, azaz én be nem teszem a lábam, amíg elkerülhető, és senkinek sem tudnám jó lelkiismerettel ajánlani. Nem csupán az problémás, ha a halottakhoz beszélnek, hanem az egész hely meg van terhelve, ahogyan egy katolikus templom is. Ahol halottak csontjai vannak, ahol az emberek gyertyákat gyújtogatnak szellemi célból, ahol halottakhoz vagy egyéb túlvilági személyekhez beszélnek, ott egy újjászületett keresztény nem érzi jól magát, hanem inkább szenved. Ha rákényszerül, hogy odamenjen, akkor is minél előbb elhagyja a helyszínt és nem vágyakozik vissza, ahogyan más ellenséges közegbe sem, amilyen például a kórbonctani intézet. Utóbbit tapasztalatból mondom, ugyanis hivatalból kellett két ízben betennem a lábam, egyszer egy vesebiopszia szövetmintáját kellett elvinnem, másodszor pedig valami orvosi műszert kellett odaszállítani és bevinni egy laborba. De a kapun való belépéstől a kilépésig folyamatosan olyan érzésem volt, mintha belemarkoltak volna a gyomromba, noha előtte nem idegenkedtem túlzottan a gondolattól, hogy odamenjek. Ilyen a temető is: megterhelt.
2014. nov. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Pietrosol ***** válasza:
42%

Sziasztok!


Asperrimus!


"Senki sem várja a kis Jézuskát, és a gyerekeknek sem mondják azt, hogy az ajándékot a Jézuska hozza."


Nem tudom, hogy a gondolataid a H.Gy. gondolatait tükrözi-e, de,- amennyibe így van-, akkor egy alapvető nézetet tükröznek. Jelesül, hogy az ember Istentől elválasztott, Jézus Krisztust a személyi kultusz jegyében bálványozod, ahelyett, hogy az ajándékozással a benned élő Krisztusi világosságot fejeznéd ki. Ugyanis az ajándékot az önzetlen szeretet jegyében a benned élő Krisztus adja.


"Nagyon nem értek egyet a temetőbe való járással, azaz én be nem teszem a lábam, amíg elkerülhető, és senkinek sem tudnám jó lelkiismerettel ajánlani."


Akkor, gondolom az elveidhez hű vagy és mástól sem követelsz farizeus módon olyant, amit magad nem teszel meg. Tehát senkitől nem kéred, hogy, ha eljön az idő temetőbe temessenek, hanem, mondjuk hagyjanak a lakásodban, esetleg rengeteg wunderbaum és potpourri illatosító társaságában. Szerintem egy keresztény, inkább az ilyen, embertársai által kinyílvánított szellemi minimum láttán szenved.

2014. nov. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
sorry, előrre tudott napon kényszerből szerintem nem lehet ajándékozni, csak kötelességet teljesíteni. ajándékozni úgy kell, hogy arra nem számít a másik. szerintem karácsonykor mindenki számít rá.
2014. nov. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Pietrosol ***** válasza:

# 16!


"sorry, előrre tudott napon kényszerből szerintem nem lehet ajándékozni, csak kötelességet teljesíteni."


Senki nem kényszerít erre, ha nem jön szívből ne adj! Viszont ezen elvek mentén, hagyd abba az evést, mert már ma tudod, hogy holnap éhes leszel és kényszerből ne egyél! Kellemes fogyókúrát!


"ajándékozni úgy kell, hogy arra nem számít a másik. szerintem karácsonykor mindenki számít rá."


Az emberi lét borzalma, hogy vannak napok, amikor bizton számíthat valami kellemesre. Amúgy senki nem kér arra, hogy más napokon ne adj ajándékot.

2014. nov. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Pietrosol!


Én már a harcban való emberölés és a halálos ítélet végrehajtása kontra gyilkosság, illetve a Nimród témakörnél feladtam a veled való vitatkozást. Kb. olyan, mintha egy születésétől fogva vak embernek próbálnám elmagyarázni a hideg és meleg színek közötti különbséget. Hamarabb tudnék egy zsák borsót úgy szétfőzni, hogy minden darabja odaragadjon a falhoz, ha odadobálom. Nem érted, mi a különbség a Jézuska és a feltámadott Názáreti Jézus Krisztus között, nem érted, mi a különbség a temetőbe való járás, és az oda való temetkezés illetve eltemettetés között. Olvasd, és értsd meg Jézus szavait: "Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne láttassék ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss." (Jel 3,18) Gondolkozz el ezen is: "Miért van a vétel ára a bolondnak(ezen a helyen inkább érzéketlen) kezében a bölcseség megszerzésére, holott nincsen néki elméje(szíve)?" (Péld 17,16)

2014. nov. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Pietrosol ***** válasza:
0%

Asperrimus!


A válaszod tartalma a felvetésemre gyakorlatilag a nullához közeledik. Talán emiatt is választottad inkább a személyeskedést.

2014. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

A karácsonyozással szerintem nincs semmi probléma. Az számít, hogy ki milyen motívumból karácsonyozik. Mert sok embernek a karácsony szóra nem Jézus megtestesülése jut eszébe, hanem a hasa. :-)


A karácsonyfa állítást nem tudtam eddig hova tenni, de most a kérdés miatt utánanéztem a wikin, és én tartom annyira hitelesnek az ott leírtakat, hogy elfogadom, hogy a karácsonyfa az nem pogány, hanem keresztény ünnepi dísz:


" 16. században a reformáció új tartalommal töltötte

meg a karácsony ünnepét is. Az addigi templomi

liturgia kezdett beköltözni a házakba. Az emberek a

Biblia otthoni forgatása révén a vallásos ünnepeket és

szertartásokat elkezdték otthon is ünnepelni. Kialakult

sok karácsonyi szokás, például a karácsonyfa -állítás az

evangélikusoknál Németországban. A 18. században

már egész Németországban szokás volt karácsonyfát

állítani. Innen jutott el a 19. században előbb

Ausztriába , majd egész Európába, a kivándorlókkal az

Újvilágba , és így kezdett meghonosodni az egész

nyugati keresztény világban. A karácsonyfákat

kezdetben édességekkel és gyümölcsökkel díszítették

fel, később kezdett kibontakozni az üvegdíszek

megjelenése. A karácsony megünneplése egyre inkább

kezdett szokássá válni a nem vallásos családok körében

is, a szeretet, a béke ünnepeként, a vallásos keresztényi

rítusok egy részét átvéve. Napjainkban, az európai

zsidó-keresztény kultúrkörben a karácsony népszerű és

sokakat érintő ünneppé vált, amely mindenki számára

más-más jelentést hordoz."

2014. nov. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!