Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Menny, Pokol, milyen hely?

Menny, Pokol, milyen hely?

Figyelt kérdés
Református vagyok és azt tanították, hogy a Pokol távol van Istentől és rossz. A Mennyország pedig jó mert közel van Isten. Valami konkrét információ van erről a Bibliában hogy milyen a Mennyország és a Pokol?

2014. nov. 4. 22:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ja, az Ef 6,12-ben nem a Mennyről beszél Pál, Isten lakhelyéről, hanem a magasságról, ahol a gonosz angyalok és maga a Sátán is tartózkodik. A Sátán nem a Mennyben lakik, hanem csupán alkalmanként beteheti a lábát, ahogyan a Jób könyvében, ugyanis a Biblia végig a Sátán és Isten peréről szól, ahol Isten a vádlott, a Sátán pedig a vádló, egy mennyei angyalokból álló bizottság pedig az esküdtszék. A Sátánon és a kíséretén kívül - ha egyáltalán van kísérete - egyetlen gonosz angyal sem teheti be a lábát a Mennybe, és ő is csupán a perrel kapcsolatosan, mondhatni hivatalból, de már nem sokáig.
2014. nov. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Középút ***** válasza:

Kedves Asperrimus!


Sajnos nem Károli írta a bibliát, ő csak fordította - ami igazán tiszteletre méltó komoly dolog - de Ef 6:12 -ben a "magasságban" szó helyén Pál az "epuránosz" szót használta vagyis "menny feletti" Kevés információnk van arról, hogy mi a menny, de térben és időben is több van belőle, (ahogy előző hozzászólásomban utaltam rá)


Az eggyel korábbi hozzászólásodban Igei alátámasztást kérsz Isten esetleges alvilági jelenlétére. Mivel kizárod az Ószövetségi utalásokat, így nem tudok kapásból idézni semmit Róm 11:36-on kívül: "Bizony Őbelőle indul ki, Őrajta halad át és Őbelé tér vissza a mindenség..."

Emellett Isten a Mindenható, pontosabban "pantokrátor" azaz "mindent tartó" és tudjuk, hogy semmi nem tudna fennmaradni nélküle. Természetesen nem aktív jelenlétre gondolok, és tulajdonképp kutatni lehetne a jelenlét szintjeit is, mert pl. itt a földön -ugye- várjuk Krisztus eljövetelét (parúziáját azaz jelenlétét) pedig

Máté 18:20 biztosít egy fajta jelenlétről: "mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük". Szóval összetett kérdés még a jelenlét fogalma is, de az alvilági részekre biztosan ma is érvényes az alábbi Ige:

Jób 26:6 Az alvilág (seol) mezítelen előtte, és eltakaratlan a holtak országa (abaddon).


Feltűnt egy dolog dolog abban amit írtál, amiről azt hittem, hogy senki nem gondolja úgy ahogyan én, éspedig az ószövetségi Szentekre vonatkozóan. Róluk úgy gondolom, hogy valamilyen alvilági közegben voltak, de Krisztus feltámadásakor feltámadtak (Mt 27:52) és mennybemenetelekor kíséretét képezték. Így gondolod Te is?


Viszont a # 11 hozzászólásodban nem értem az Isten és Sátán közti pereskedést. Nagy kérés lenne, hogy fejtsd ki privát üzenetben, lehetőleg igei relevanciákkal?

2014. nov. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!