Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten szeretete azt jelenti,...

Isten szeretete azt jelenti, hogy megtartjuk a parancsolatait?

Figyelt kérdés
jános első levele 5:3 ha igen, vajon azzal, aki nem tartja meg a parancsolatait, de állítja, hogy szereti, mi lesz?
2010. jan. 27. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hit és cselekedetek viszonya ez. A hitem/szeretetem csak akkor igazi, ha az életem is igazolja. Ha azt állítom, hogy szeretem Istent, de a való életben szándékosan és bűnbánat nélkül házasságot török, akkor valójában nem szeretem Istent.


A kérdés csak az, hogy kit csapok be vele: másokat, vagy magamat is. Mert Istent nem, az tuti.


Az ilyen emberekkel az történik majd, amit szintén leír a Biblia: Máté 7:21-23

Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.

2010. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Meg kér a feleségem, vigyem le a szemetet, vissza felé meg vegyek már kenyeret. Erre én azt mondom: Drágám, nagyon szeretlek.

Meg kér a feleségem, mosogassak el. Erre én azt mondom: Drágám, nagyon szeretlek.

Meg kér a feleségem, vigyázzak a gyerekre. Erre én azt mondom: Drágám, nagyon szeretlek.

Meg kér a feleségem, hagyjam már a számítógépet, és kicsit vele is beszélgessek. Erre én azt mondom: Drágám, nagyon szeretlek.

Szerinted sokáig leszünk házasok?



A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
jt
2010. jan. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Szeresd felebarátodat, mint Önmagadat."


"Ha valaki azt állítja, hogy: "Szeretem az Istent", de testvérét gyűlöli, az hazug. Mert aki nem szereti testvérét, akit lát, nem szeretheti az Istent sem, akit nem lát. Ezt a parancsot kaptuk tőle: Aki Istent szereti, szeresse testvérét is." (1 Jn4,20)


Csak a parancsok megtartása nem elég. Nem lehet kétfelé szakadni. Ha szeretem Istent, azt mi alapján mondom, ha egyébként amit kér tőlem (10 parancs, ima, vallásgyakorlás stb.) azt nem teszem meg. Az nem képmutatás?

2010. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"...hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit."


Már hétszer leírtam neked, hogy az evolúciót nem hinni kell, hanem vagy elfogadni, vagy nem, ugyanis az evolúció egy tudományos elmélet, így nem lehet hinni benne. Egyébként az evolúció is ad valamit, méghozzá tudást, és a világ folyamatainak megértését(persze nyilván csak azon folyamatokét, amikről szól), szerintem ez elég sok. Ja és ezentúl minden válaszodra kapsz egy lepontozást, amíg ezt odaírod a végére, függetlenül attól, hogy a válaszod egyébként mi volt, mert hülyeség amit írsz, ezt már többször leírtam, de egyszer sem próbáltad még megvédeni az álláspontodat(ha legalább próbáltad volna, azt tisztelném).

2010. jan. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szereted az államot, ha megtartod a jogot?


Amúgy jehovás álkérdés.

2010. jan. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Már hétszer leírtam neked, hogy az evolúciót nem hinni kell, hanem vagy elfogadni, vagy nem, ugyanis az evolúció egy tudományos elmélet, így nem lehet hinni benne. Egyébként az evolúció is ad valamit, méghozzá tudást, és a világ folyamatainak megértését(persze nyilván csak azon folyamatokét, amikről szól), szerintem ez elég sok. Ja és ezentúl minden válaszodra kapsz egy lepontozást, amíg ezt odaírod a végére, függetlenül attól, hogy a válaszod egyébként mi volt, mert hülyeség amit írsz, ezt már többször leírtam, de egyszer sem próbáltad még megvédeni az álláspontodat(ha legalább próbáltad volna, azt tisztelném)."


Két probléma is akad, barátom. Az egyik, hogy én is szóról szóra ugyanezt már leírtam neki (pl. az evolúció és általában a tudomány nem hit kérdése stb.), a másik, hogy ezek szerint kettőnk szavát sem képes feldolgozni. :D Viszont társulok a szisztematikus lepontozáshoz, ha már hülyeséget terjeszt.

2010. jan. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22:35-es köszönöm, akkor már ketten vagyunk:) Kb az összes vallással kapcsolatos kérdésnél előjön ez a gyerek, így gyorsan fognak zuhanni a százalékai:)
2010. jan. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor most itt is újra elmondom: aláírhatnám simán a nevem is, de zavaró lenne, mert Péterként már más szignál. Van aki csak L -ként teszi. Én egy hitvallást választottam. Nem tudom, miért nem tudtok tovább lépni ezen. De nem zavar, beszélgethetünk róla bármeddig. Viszont acélt elérte, mert beazonosítható vagyok. És az álláspontomat is hűen tükrözi, tehát:


A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha valakinek alacsony a százaléka, milyen káros következménnyel jár? A magas százalék birtoklója milyen előnyöket élvez?



A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!