Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek mi célja volt azzal,...

Istennek mi célja volt azzal, hogy a világűrben gyorsabban telik az idő?

Figyelt kérdés
Tudatosan teremtette így? Miért van 2 különböző idő az univerzumban? Tudósok válaszát várnám!

2014. nov. 8. 20:50
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
10-es: bocsánat, akkor javítok: lassabban telik a világűrben. Így jó?
2014. nov. 8. 21:32
 12/29 A kérdező kommentje:
9-es: na ez nekem végképp magas. Ha az űrbe viszel egy órát, és eltelik egy óra, akkor a Földön miért telik el több, ha fizikailag ugyanannyi telt el?
2014. nov. 8. 21:36
 13/29 anonim ***** válasza:
90%

"3-as: ha a világűrből jössz vissza akkor mindig több idő telik el naptárilag a Földön, mint ott. Vagy ez csak egy érzéki csalódás? Vagy hogy van?..."


Majd elmondják a "tudósok" szabatosan, de ez valahogy úgy van, hogy a mozgásban lévő rendszer és a hozzá képest nyugalomban lévő megfigyelő eltérően érzékeli az időt. Ez minden sebességnél így van, ha vonatra ülsz akkor is, csak nagyon pici mértékű.


Nagyon nagy sebességnél, a fénysebességhez közel viszont már ez számottevő. Elméletileg megtörténhet, hogy elindul egy űrhajó - ekkora sebességgel - egy útra. Mondjuk 10 évet lesz úton a legénység saját számítása szerint, de mi idehaza várhatjuk, majd az unokánk láthatja csak viszont az űrutazókat. De az idő ugyanúgy telik az űrben is. A két viszonyítási pont (a földi megfigyelő és az űrhajó) közti mozgás adja ezt az eltérést.

2014. nov. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

"9-es: na ez nekem végképp magas. Ha az űrbe viszel egy órát, és eltelik egy óra, akkor a Földön miért telik el több, ha fizikailag ugyanannyi telt el?"


Mert így működik a világegyetem. Senki nem tudja rá a választ, hogy miért így van.


Miért annyiak a fizikai állandók, amennyiek? Mert csak.

Nagyon kevesek vagyunk még ehhez.

2014. nov. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Ja, a kérdés szerintem nem jó kategóriában van. Ez nem vallás téma.
2014. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb ha ezt elolvasod:

[link]


(nem vagy hülye, ha nem érted).

2014. nov. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Nincs olyan,hogy idő....Isten nem teremtett időt,ezt mi találtuk ki.


Egy tudós:-)

2014. nov. 9. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Azért tettem a vallás kategóriába, mert vallásos vagyok :) Ennyi :) De egyébként visszatérve, akkor mégis csak érzéki csalódás, hogy kevesebbnek érzékelem az űrben az időt, mint a Földön? Nem?... Mert valaki mondta, hogy nem érzéki csalódás.
2014. nov. 9. 08:02
 19/29 A kérdező kommentje:
"Lucifer": valóban nem értem :D
2014. nov. 9. 08:03
 20/29 anonim ***** válasza:

Először is, a világot nem teremtették.

Másodszor nem csak 2 inerciarendszer ("idő"), van hanem végtelen sok (és nincs egyetlen kitüntetett sem).


Az idő eltérő érzékelése a sebességtől függ. Ezek az inerciarendszerek "átválthatók" egymásba, de nem átjárhatók (példa ikerparadoxon: nem értelmezhető, mivel nem alkotnak egy inerciarendszert, visszatéréskor sem kerülhetnek egybe).

Speciális relativitás elmélet szerint az összefüggés:

[link]

(Ebből a képletből az is belátható, hogy nincs a fénysebességnél nagyobb sebesség)

2014. nov. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!