Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek mi célja volt azzal,...

Istennek mi célja volt azzal, hogy a világűrben gyorsabban telik az idő?

Figyelt kérdés
Tudatosan teremtette így? Miért van 2 különböző idő az univerzumban? Tudósok válaszát várnám!

2014. nov. 8. 20:50
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
üdv, ez egy tény. a gps vevők egyik programja autómatikusan korrigálja az eltérést, ami a vevőkészülék és a műhold között van, néhány ezredmásodperc. az, hogy Istennek mi a célja? nos, Isten öröktől fogva létezett, és örökké lesz. az embert örök életre teremtette, ergo olyan, hogy idő, nem kellene, hogy foglalkoztasson minket. :-)
2014. nov. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
2014. nov. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
20-as: úgy érzem fény gyúlt az agyamban!
2014. nov. 9. 10:47
 24/29 A kérdező kommentje:
Még folytatom, csak elküldtem véletlenül. Tehát: magyarul akkor a sebességtől függ, hogy mit érzünk? Közel a 30-hoz ez eddig miért nem jutott eszembe? Engem minősít? :)
2014. nov. 9. 10:48
 25/29 anonim ***** válasza:

Azért, hogy kevésbé lehessen megunni az űrutazást.


Komolyabban: ezekkel a fizikai törvényekkel tudott élhető, lakható univerzumot teremteni.

2014. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"függ, hogy mit érzünk?"


Még mindig nem érted, ez nem érzés, hanem a tény, abban a helyzetben, amiben vagy.

2014. nov. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 I.B.T. ***** válasza:

Nem olvastam végig amiket írtak, szóval:

Több tényező is van:

-Gravitáció: a tér és idő ugyanaz. Ez tény. A gravitáció képes meghajlítani a teret tehát az időt. A Föld és űr közt azért van "időeltérés" mert a Földön erősebb gravitáció van (1g) mint az űrben, hiszen kint nem hat annyira a bolygónk grav. ereje.

-Sebesség:Ha gyorsabban mozgol lelassul az idő. Ez "heellyyeess". Annyi a lényeg, hogy a tér és idő egybe van fonódva valamint állandó. Lehet rá hatni (lásd fentebb) DE lehetőség van arra, hogy A pontból úgy juss el B pontba, hogy a teret lerövidíted. Szóval gyorsan mozgol. Ehhez persze a fénysebesség valahányad (mondjuk 2/3-ad) részével kellene "futnod". Neked eltelik mondjuk 1 perc a saját sebességeddel. De másoknak eltelt 1 óra mivel ők a tér-idő (adott viszonyoktól függő:) átlagos/beállított sebességével mozogtak.

Kb ennyi:D

Ateista vagyok szóval a kérdés tudományos részére válaszoltam.

2014. nov. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Naszóval


Legjobb, ha elolvasod:

Albert Einstein – A speciális és általános relativitás

[link]


A tulajdonképpeni szöveg a 8. oldalon kezdõdik ( persze, érdemes elolvasni az elõszavakat is ), a 24. oldalon a 9. fejezet végéig egészen biztos, hogy választ kapsz ara is, mit kellett volna kérdezned, és a megfelelõ kérdésre is.


Sajnos teljesen világosan nem megy rövidebben, ezt onnan tudom, hogy anno, harmadéves koromban ( mat-fiz szakon ) vizsgáztam belõle ( 5-re :) ).


Ha esetleg még érettségin innen vagy, nem kell megijedned attól, hogy azt írja: "érettségi vizsga anyagának ismeretét" követeli, valójában ebben a részben - a végén a képletekben szereplõ négyzetgyökvonástól eltekintve - szinte semmi nincs, amihez ne lenne elég az álalános iskola. Persze, mint ismeretanyag. A megértéshez valóban türelem és fejtörés kell.


++++++++


"a világot nem teremtették. "


Ezt ugyan lehet mondani, de a "Big Bang", a Nagy Bumm, vagy

2014. nov. 10. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

( bocs, "önhatalmulag" elment, folyt )


"a világot nem teremtették. "


Ezt ugyan lehet mondani, de a "Big Bang", a Nagy Bumm, vagyis, hogy a Világ egyszercsak "elkezdett lenni", az tény, amit az elméleti fizika levezetett és azóta - a folyományokra - bizonyítékokat szolgáltattak a csillagászati megfigyelések. Hogy ezt úgy fogalmazod, hogy I-ten teremtette, vagy úgy, hogy "elkezdett lenni", "mert csak", az már hit kérdése. Hihetsz ebben is, abban is.


!!!!!!!


A természettudomány általában a "hogyannal" foglalkozik, a "miérttel" inkább a hit, a vallás, esetleg a filozófia.


Hogy I-ten mit miért, az többnyire emberésszel nem fogható fel. A hogyan az többnyire igen

2014. nov. 10. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!