Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, van lehetőség...

Jehova tanúi, van lehetőség online igehirdetés hallgatásra?

Figyelt kérdés

És tudnátok ajánlani olyan igehirdetést, amiben nem szerepel az Őrtorony, sem pokol, sem 144 ezer, sem olyan tanítás, amivel ki lehetne szűrni, hogy azt az előadást pont Jehova tanúinak mondták.

Nem tudom érthetően írtam e le.


Tehát olyan neutrális témáról legyen szó, amit minden felekezetben hasonlóan tanítanak.

Előre is köszönöm.


2014. nov. 9. 15:17
 1/7 Mulder614 ***** válasza:
miért a tanukat kérdezed ha nem érdekel sem az őrtorony, sem a tanítása?
2014. nov. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Ha egy olyan jehovást keresel, aki nem az Őrtorony alapján gondolkodik, akkor keresd a gyíkemberek és a jeti mellett, a csodák általában együtt jelentkeznek. Ők nem gondolkodnak saját perspektívákban, ők Őrtorony bekezdésekben gondolkodnak, számukra elképzelhetetlen, hogy valami olyasmit higgyenek, amit nem erősítettek meg a vén csontok Amerikában. Érvelni nem tudnak, legfeljebb fognak egy Őrtorony cikket, Ctrl+c, aztán Ctrl+v a Gyakorira, gond letudva, ők mennek a Mennybe, én meg a Pokolba, vagy Mexikóba, amelyik rosszabb. Ja és nekik van, igazuk, egy alig pár száz éves egyháznak, a többi millió vallás bekaphajta, ők a Spagettiszörny kedvencei.
2014. nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem tudok ilyent, mivel Jehova Tanúi nem hisznek az ökumenizmusban. :-)


Szerintem nem is nagyon van olyan tanítás, melyben minden egyes magát kereszténynek valló csoport egyetért, legfeljebb tényleg csak "hasonlóan gondolkoznak", hiszen több tízezer ilyen csoport van. Isten szerint egyedül a Biblia tényleges tanítása számíthat mértékül, nem az, hogy miben hasonlóak vagy egyeznek meg az egyes csoportok, melyek többségét értelemszerűen el sem fogadja.

2014. nov. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
üdv, nos mivel a tanúk a biblia alapján Tanítanak, és általában személyes tapasztalatot is beleszőnek, ami nagyon jó, nem valószínű, hogy találsz ilyet. nem az számít, hogy mások mit mondanak, hanem hogy mit ír a biblia pl a 144 000-ről.  Ezek pedig nemesebb gondolkodásúak voltak, mint a tesszalonikaiak, ugyanis a legnagyobb készséggel fogadták a szót, naponta gondosan vizsgálva az Írásokat, hogy úgy vannak-e ezek a dolgok. béke :-)
2014. nov. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

kedves kérdezö,


Nem Az Örtorony tanitása, hogy nincs tüzes poklok kínja, hanem a Bibliáé .


Nem Az Örtorony találta ki, hogy nincs lélek halhatatlanság, sem lélekvándorlás, hanem a Biblia tanítja.


Nem Az Örtorony tanítja, hogy nincs háromságtan, hanem a Biblia.


Nem Az Örtorony találta ki hogy lesz Földi Paradicsom nem sokára, ezt is a Biblia tanítja.


Mond kérlek mi az a neutrális tanitás, amit egyébb felekezetben tanítanak?


Majdnem mind tanítja pontosan ezeket a tanokat, amiket NEM tanít a Biblia.

2014. nov. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Katy, nem tudom mi ez az ideg benned, de nyugodj le. Nem kell a hiszti.

Én nem is írtam olyat, hogy az Őrtorony tanítana ilyesmiket vagy sem.

Csak azt kértem, hogyha van ilyen előadás, az érdekelne.


Neutrális témák: Keresztelő János, Jézus példázatai, kánai menyegző, a legtöbb ószövetségi történet(kivéve ha nem a Jehova nevet használjátok, bár ettől félek), Jób, ...annyi van.

2014. nov. 9. 17:58
 7/7 anonim ***** válasza:
üdv, kedves kérdező nem a tanúk találták ki a Jehova nevet. ők "csak" használják. sok szépirodalmi műben szintén megtalálható Isten neve. de nézd meg, mit ír a biblia azokról, akiknek használniuk kéne, de nem használják:„»A fiú tiszteli atyját, a szolga is az ő nagy urát. Ha tehát én atya vagyok, hol a nekem járó tisztelet? Ha nagy Úr vagyok, hol a nekem járó félelem?« — ezt mondja a seregek Jehovája nektek, ti papok, akik megvetitek nevemet. és még: Most pedig nektek szól ez a parancsolat, ti papok. 2 Ha nem hallgattok rá, és meg nem szívlelitek, hogy dicsőséget adjatok az én nevemnek — mondja a seregek Jehovája —, akkor rátok küldöm az átkot, és megátkozom áldásaitokat. Már meg is átkoztam, mivel nem szívlelitek meg. "sajnos" a tanúknál nem fogsz olyan nyílvánosan elérhető "igehírdetést" hallani, amiben ne használnák a Teremtő nevét. béke
2014. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!