Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire gyakori a református...

Mennyire gyakori a református templomokban a lelkésznő?

Figyelt kérdés
Szeretnék teológiára menni és őszintén szólva egyáltalán nem foglalkoznék vele, ha esetleg a nemem miatt kiközösítenének (megerősítést az Atyától kaptam), de azért mégis érdekelne, hogy ez megtörténhet e.
2014. nov. 11. 20:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha ezt szeretnéd csinálni, csináld csak, Sopronban is református lelkésznő szolgál.
2014. nov. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem látomás, egyszerűen csak tudom, hogy ez a dolgom.
2014. nov. 11. 20:49
 3/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is lelkésznő szolgál, és tudom, hogy még sok helyen. Barátnőm is a teológián tanul.

Ne félj az igazi hit hű emberek nem fognak kiközösíteni.

2014. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én két református közösségben jártam eddig (az egyik egy nem túl nagy városban, a másik egy kis faluban van), mindkettőben volt lelkésznő:). Nem problémáznak ezen szerintem a reformátusoknál.
2014. nov. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Reformátusoknál nem számít csodabogárnak, ha a lelkész nő.

Kevesebben vannak, mint a férfiak, de nem csak elvétve vannak, sőt olyanra is tudok példát, hogy a város két lelkésze egy házaspár.

2014. nov. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Nem látomás, egyszerűen csak tudom, hogy ez a dolgom."


Akkor tedd ezt, ha valóban biztos vagy benne, ne a gyakoriság érdekeljen.

A #3-as voltam.

2014. nov. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Lassan többen vannak itt is a nők...
2014. nov. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
üdv, nos valóban, Isten mindenkit azzal a felelősséggel ruházott fel, aki ismeri a szavát, hogy tanúskodnia kell mellette, el kell mondani a jó hírt másoknak is. ebben a feladatban a nők mindíg is nagy szerepet vállaltak. ezt írja a zsoltárok 68:11 "A jó hírt vivő asszonyok, íme, nagy sereg" dícséretes, hogy a locsolkodás is az asszonyokhoz köthető. húsvétkor elmentek mindenfelé hírdetni Jézus feltámadását, és sokan egy vödör vízzel öntötték le őket, hogy megszabaduljanak tőlük. azonban, mindezek mellet, habár Isten teljesen egyenrangúnak gondolja a 2 nemet, és nem bánik részlehajlóan velük (ez jól látszik a szamaritánius asszony történetéből, vagy abból, hogy elősször nőknek jelent meg a feltámadása után, vagy ahogy Máriát és Mártát tanította,) mégis, a bibliából egyértelműen kiderül, hogy a Férfiakat bízta meg azzal, hogy a gyülekezetekben tanítsanak. a Teremtő szerint:Ékességetek pedig ne a külsőséges hajfonogatásból és aranydíszek felrakásából vagy felsőruhák viseléséből álljon, 4 hanem legyen az a szív rejtett embere a csendes és szelíd szellem romolhatatlan öltözékében; ennek a szellemnek nagy értéke van az Isten szemében. 5 Mert így ékesítették magukat régente az Istenben reménykedő szent asszonyok is, alárendelve magukat a férjüknek, 6 ahogyan Sára engedelmeskedett Ábrahámnak, „urának” hívva őt. nos a szelíd, és alázatos szellem, amire Jézus is buzdított, elfogadja-e Isten véleményét egy olyan témában, amiről konkrét véleményt ad a biblia? béke. :-)
2014. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ui: van lehetőséged úgy is hirdetni a jó hírt, hogy nem vagy lelkésznő. gondolj bele, Jézus is folyamatosan ment, és kereste az embereket, és beszélt nekeik Isten szándékáról. ebben a munkában te is részt vehetsz, anélkül, hogy felülbírálnád Isten szavát. természetesen mindent szabad neked...
2014. nov. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem tanúk véleményét kértem.


"ahogyan Sára engedelmeskedett Ábrahámnak, „urának”"

Igen, úgy, hogy eladta őt kválkodni Egyiptomba, Abrahámnak pedig szépen fizettek jószágokban. Utána pedig még a fáraót sújtotta "isten" haragja, aki teljesen ártatlan volt és nem tehetett róla, hogy Ábrahám hazudott neki.


Köszönöm szépen, én ebből a mentalitásból nem kérek.

2014. nov. 12. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!