Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » CSAK KATOLIKUSOKNAK! Imacsopor...

CSAK KATOLIKUSOKNAK! Imacsoportot, imaórát vagy bibliaórát a római katolikusoknál lehet tartani? Vannak ilyen csoportok valahol?

Figyelt kérdés

Milyen feltételekhez kötött? Pl. kell e pap,akolitus vagy hitoktató a csoportba?

Előre is köszönök minden választ!

Isten áldjon!



2014. nov. 12. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Imacsoportok vannak. A helyi plébánián érdeklődj.
2014. nov. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Ezenkívül amikor imádkoztok, ne legyetek olyanok, mint a képmutatók; mert ők szívesen imádkoznak a zsinagógákban és a széles utak sarkain állva, hogy lássák őket az emberek. Bizony mondom nektek, megkapták már teljes jutalmukat. 6 Te azonban, amikor imádkozol, menj be a szobádba, és miután bezártad az ajtódat, imádkozz Atyádhoz, aki rejtve van; akkor a te Atyád, aki titokban néz, megfizet neked. 7 Mikor pedig imádkoztok, ne mondjátok újra meg újra ugyanazt, mint ahogy a nemzetekből valók teszik, mert ők azt hiszik, hogy bőbeszédűségükért hallgattatnak meg. 8 Ne legyetek hát hozzájuk hasonlóvá, mert az Isten, az Atyátok tudja, mire van szükségetek, még mielőtt kérnétek őt.
2014. nov. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az égésznek a lényege a tapasztalat megosztás és a közösség, nem pedig a villogás.
2014. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves 1.: Nálunk egyelőre nincs,és szeretném ,ha lenne.Köszönöm a válaszod.

Kedves 2.:Neked is köszönöm a válaszod,bár úgy érzem,nem vagy katolikus!

Isten áldjon benneteket!

Olyan összejövetelt szeretnék,ahol a Szentírásról beszélnénk,imádkoznánk.

2014. nov. 12. 17:07
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves Lucifer! Nem villogni akarnék,hanem "szomjazok" Isten igéjére,és minél többet szeretnék erről beszélni,tapasztalni stb. Köszönöm neked is a választ és téged is Isten áldjon,bár ilyen név mellet... :)
2014. nov. 12. 17:10
 6/10 A kérdező kommentje:
*mellett
2014. nov. 12. 17:10
 7/10 anonim ***** válasza:
:-) üdv, kedves kérdező. ezt írod: Olyan összejövetelt szeretnék,ahol a Szentírásról beszélnénk. én beírtam egy bibliaverset, amire azt írtad, hogy nem vagyok katolikus. béke :-)
2014. nov. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Ezt a bibliai verset én is ismerem,de nem ez volt a kérdésem(értem én,hogy mit akarsz ezzel mondani,de úgy érzem kicsit provokatív volt a válaszod.)Emiatt gondolom azt,hogy valószínűleg nem vagy katolikus.Ha beírtad volna ezt a verset és még mellé választ/tanácsot is adtál volna a kérdésemre akkor ez nem fordult volna meg a fejemben. Köszönöm a válaszod és Isten áldjon !
2014. nov. 13. 15:00
 9/10 anonim válasza:
A közösség számától függ.Ha max.10-en vagytok nem kell, de ha többen akkor sem feltétlenül de ahoz már püspöki engedély kell.
2014. dec. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2015. jan. 5. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!