Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusoknál van olyan,...

Katolikusoknál van olyan, hogy jó tetteink felajánlása egy másik emberért? (Részletek a kifejtős részben. ) Gyakorló, hívő (római) KATOLIKUSOK válasza érdekel.

Figyelt kérdés

A kérdésemmel olyasmit akarok megfogalmazni, hogy pl. van egy beteg ember, akin közvetlenül nem tudok segíteni, jobbítani.


De azt mondom, hogy sportolok rendszeresen és pl. X kilométerrel többet futok le, X kg-mal többet emelek, mindezt érte ajánlva fel...


Sokszor hallom, hogy ezt az imát / misét valakiÉRT felajánlva végzik.

Gondoltam, hogy lehetne a sportba is belevinni ezt ilyen módon.


Tehát létezik-e olyan, hogy valaki a jó tettét felajánlja valaki másÉRT, stb.

Természetesen ezzel nem üzletpartnernek tekintem Istent vagy egy kívánságteljesítő valaminek.


Katolikusok válasza érdekel.


2014. febr. 18. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó tettet felajánlhatsz. De nem hiszem, hogy a több sport ennek minősülne.
2014. febr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt úgy értettem, hogy általában naponta 10 km-t futok.

De egy ideig még ezen felül igyekszem teljesíteni csak az adott személynek fölajánlva.


Tudom, ez nem "klasszikus jótett", de úgy értem, hogy saját területen pluszt teljesítek felajánlás céljával.


Nem tudom másképpen elmagyarázni.

2014. febr. 18. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen. Maximum imádkozhatsz érte.

A többi vagy képmutatás vagy önsanyargatás.


Természetesen csinálhatod, csak nincs értelme.

2014. febr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Te úgy tehetsz jót egy másik embernek, ha úgy szereted mint magadat! Krisztus ezt tanította!


Krisztusnak, vagy egy embernek nincs szüksége arra, hogy te többet fussál valakiért! Krisztus kegyelme az ami megtart minket! A te futásodnak nincs hatalma, mert ha úgy gondolod , hogy van, akkor mi szükséged van Krisztus áldozatára és kegyelmére? Az Ő kegyelme által élünk! Nincs szükségünk másra!

2014. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom felajánlani a másik emberért olyant szoktunk, ami nehezünkre esik. Pl a böjt, vagy éppen lemondok a kedvenc Tv műsorról, vagy ér valami nehézség, amit nehezen viselek, de az ezzel járó küzdelmeket felajánlhatom másokért.

De ha te szeretsz sportolni, akkor ez nem éppen lemondás, így nem hiszem, hogy sok értelme lenne.

2014. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok katolikus, de remélem, nem baj, ha mégis válaszolok.


Szerintem attól, hogy te valaki kedvéért x km-rel többet futsz, mint szoktál, semmivel sem lesz jobb neki. Többet tennél érte, ha segítenél neki valamiben, amire szüksége van. Ha beteg emberről van szó, akkor pl. meglátogatod, viszel neki ajándékot, kiváltod a gyógyszerét stb. Ha ez nem áll módodban, akkor imádkozz érte - ezzel tkp. Istent kéred meg, hogy segítsen rajta, ha te nem tudsz.


lehet persze, hogy a te lelkednek jót tesz, ha tudod, hogy ezért a bizonyos emberért futsz naponta többet. Ez a tudat sok erőt adhat.

2014. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!