Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » H lehet felismerni jehova tanuit?

H lehet felismerni jehova tanuit?

Figyelt kérdés
azért kérdezem h ne nyisam kinekik az ajtót
2010. jan. 28. 14:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
16%
pedig "az igazság az utcákon kiállt, az köztereken hallatja hangjait." gyakorlati tapasztalat, vagy előítélet miatt nem akarsz ajtót nyitni?
2010. jan. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Ha nők, akkor szoknyában vannak, kicsi táskával, ha férfiak, akkor többnyire öltönyben. Nem igazán lehet kivédeni őket... :(
2010. jan. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
47%
ámde svédországban pl már nem öltönyben, hanem sima, hétköznapi viseletben, hogy épp emiatt ne lehessen kiszurni őket. egy tapasztalat szerint szabadidőruhában, sporttáskával a vállukon is járnak Jehoya tanúi.
2010. jan. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
75%
Ha ki akarod védeni őket, akkor egyszerűen amikor megmondják, kik ők, kitessékeled a házadból. Ennyi. Ha erőszakoskodnak, akkor lekeversz néhányat, hogy ez a Te házad, húzzanak a francba. Ezt tenném, de nem csak Jehova Tanúival, hanem akárkivel, aki nem tartja tiszteletben, hogy az én házamban én vagyok az úr.
2010. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem akarsz velük beszélgetni, szépen megmondod nekik, hogy köszönöd szépen, de neked megvan a magad vallása, viszontlátásra! Ennyi.
2010. jan. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
32%
egy kis pontosítás az agresszív házigazdának: Jehova tanúi, amikor becsöngetnek, közterületen vannak. amenyiben társasház, de közös helyiségben, pl folyosó, akkor sem léphetsz fel túlerővel, vagy támadóan, mert az nem magánterület. hidd el, Jehova tanúi nem azokat keresik, akik elzavarják őket, csak sokszor belebotlanak az ilyen emberekbe. mennyit változott a világ! Jézust, és tanítványait örömmel fogadták, megvendégelték, és meghalgatták, pedig nem tudták, kik ők. természetesen senkit se engedjetek be a házatokba! de Jehova tanúi nem is akarnak bemenni. gondolj bele: vajon pénzért végzik ezt a munkát? szerintem nem. szerintem a szabadidejükben, önként, mert segíteni akarnak. ezt szem előtt tartva, szerintem megteszi egy szelíd köszönöm, de nem kívánok önökkel beszélni a hitemről is. ha úgy jársz el, ahogy leírtad, te sértesz törvényt. ha emberét éppen nem, Istenét, a szeresd felebarátodat.. biztos.
2010. jan. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
Anyósomékhoz folyton visszajárt két nő, aki állandóan téríteni akart. Aztán egyszer a hócipőm is tele lett, miután egy héten belül harmadjára jöttek téríteni, nekem pedig tanulnom kellett a vizsgáimra. Amikor jöttek és már-már barátian üdvözöltek, hogy ismét ők, én elkezdtem üvölteni velük, hogy sátánista skizofrén vagyok, három hónapja szabadultam a börtönből gyilkosságért és a belső hangok megint azt mondják, hogy öljek!! Képzeljétek el, azóta egyszer sem keresték anyósomékat, pedig már mi sem élünk ott. Ez két éve volt.
2010. jan. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
72%

16:32-es lennék:

Azt azért hozzátenném, hogy nem vagyok sem őrült, sem sátánista és teljesen makulátlan az erkölcsi bizonyítványom. :)

2010. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
15%

Jehova tanúi csak az olyan embereknek szeretnének segítséget nyújtani, akik hívők...nem annak aki látni se akarja se őket. Csak segítséget szeretnének nyújtani, hogy az ember megtalálja önmagát és a helyes utat...És segítenek megérteni mind azt amit a Bibliában írtak (Teljesen Ingyen!!!)hiszen elég bonyolult a Szent Írás...

Az ajánlatuk bárkinek érvényes aki él vele. Ha te nem akarod akkor békénhagynak.

2010. jan. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

A hitkönyvünkben benn volt hajdanán:

"A Biblia egy kés, amellyel kenyeret szelni, és ölni is lehet"

2010. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!