Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tévtanitást hogyan tudom...

A tévtanitást hogyan tudom felismerni? Honnan tudom, hogy nem csapnak be, mert még nem nagyon ismerem a bibliát.

Figyelt kérdés
Sokan beszélnek a bibliából,hivatkozva hogy nekik van igazuk,és mutatják a könyvet,de olyan fúrcsán néznek rám.Van valami támpont,amihez igazodhatnék? Mert nekem olyan hasonlóak a külömböző emberek mondanivalója.Valamelyik biztos jó.Még nem álltam be semelyik vallásba ,ezért kérdezek itt,hogy hogyan ismerem fel a tévtanítókat?
2011. febr. 22. 19:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia!


A kérdésedben benne van a válasz. Meg kell ismerned a Bibliát! A tévtanítók felismerhetők arról is, hogy az életük mást mutat, mint amit hirdetnek.


Üdv. Péter

2011. febr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Onnét,hogy nem fogadják el az ellenvéleményt,még csak el se gondolkodnak arjat,az ilyenek az úgynevezett fanatikusok,agymosottak,pl.: jehova tanúi,hitgyüli stb... Egyébként ne a különöző felekezetekkel foglalkozz,inkább olvas el a Biblát és tedd fel magadnak a kérdéseid! Szerintem egyébként,a Biblia bizonyos emberek szűrőjén keresztül íródott, az Újszövetség pl.: nagyrészben Pálén,tehát azt írt le Jézusból,amit ő látott,úgy írta le,ahogy ő emlékezett,tehát a forrás se teljes mértékben hiteles! Olvasd el a Jézus Indiában született című könyvet,ott leírja,hogy budhista kolostorokban még őrzik a hiteles beszámolókat Jézus korábbi és késöbbi életéről!
2011. febr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Segíthet neked,ha elolvasod figyelmesen,többször az Apostolok cselekedeteit,és összehasonlítod az adott egyházat az ott leírtakkal,illetve az apostoli levelekkel.
2011. febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

19:55!

Pál nem írhatta le Jézusról amit látott,vagy amire emlékezett,mert nem is ismerte,csak a feltámadás után lett keresztény.


Ef 3:1 Ezért [vagyok] én, Pál, a Krisztusnak foglya ti értetek, a pogányokért;

Ef 3:2 Ha ugyan hallottátok Isten kegyelmének rendelkezését, melyet nekem adott a ti érdeketekben;

Ef 3:3 Hogy [tudniillik] kijelentés útján ismertette meg velem a titkot, aszerint, amint az előbb megírám röviden,

Ef 3:4 Melynek olvasásából megérthetitek, hogy micsoda az én értelmem a Krisztus titka felől;


Gal 1:11 Tudtotokra adom pedig atyámfiai, hogy az az evangélium, melyet én hirdettem, nem ember szerint való;

Gal 1:12 Mert én sem embertől vettem azt, sem nem tanítottak arra, hanem a Jézus Krisztus kijelentése által.


Komolyan nem értem minek szól hozzá,aki nem ismeri a témát!

2011. febr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy igazi vallás. Illetve van, de ez nem mindenkinek ugyanaz a vallás. Ha van valamilyen istenség, akkor logikus, hogy csak egy van belőle és nincs külön Jahve, Allah stb. Bár a különböző vallásokban másképp nevezik és máshogy viszonyulnak hozzá, de mindenki ugyanazt a felsőbb hatalmat tiszteli. Mivel azemberek különbözőek, nem is tudná mindenki pontosan ugyanazt a világnézetet elfogadni. Ezért azt kell megtalálnod, hogy számodra melyik az igazi vallás. Ha abban biztos vagy, hogy a kereszténységen belül szeretnél választ kapni a kérdésedre, akkor annyit kell tenned, hogy elolvasod a Bibliát (nem kell elejétől a végéig, de a fontosabb, ismertebb részeket mindenképp), és először magadtól próbálsz rájönni, hogy az olvasott részek neked mit jelentenek. Megismerkedsz sok vallással, és ha úgy érzed, találtál olyat, amit el tudsz fogadni és össze tudsz egyeztetni a saját életeddel, akkor meg is találtad az igazit :)
2011. febr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
De ha többen mondják ,hogy övék az igazi ,az nem ellentmondás ?
2011. febr. 22. 20:11
 7/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nekik az az igazi, És persze próbálnak meggyőzni róla, hogy neked is az az igazi. De ha tudod, hogy te magad hogyan értelmezed a Bibliát és tudod, hogy mit vársz el egy közösségtől, akkor hiába mondják, csak te magad tudod eldönteni, hogy tényleg jó helyen leszel-e abban a közösségben.
2011. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Jézus Krisztus kövesd az a lényeg :)
2011. febr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Tegyél ellene, hogy félre tudjanak vezetni, és olvasd el a Bibliát - minden nap egy keveset, éppen csak annyit, amennyit tudsz értelmezni.
2011. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

ma 20:02

Ú,bocs az én Bibliám valami:Pál levele a rómabeliekhez meg Pál levele Filemonhoz stb...hülyeségekkel van teli,biztos elírták,megyek dobom is ki a kukába!

2011. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!