Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kellett Amerika felfedez...

Miért kellett Amerika felfedezésére várni ahhoz, hogy "Jehova isten" létre hozza "Szervezetét" a földön?

Figyelt kérdés
Ázsia vagy Európa miért nem felelt meg erre a célra?

2014. nov. 17. 08:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
45%

Fordítva ülsz a lovon.

MIUTÁN beköltöztek Amerikába, az ottani embereknek szükségük lett egy saját istenre.

2014. nov. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Szükségük lett rá, de egy nem lett elég. Így jöttek létre a mormonok meg a wiccák meg a többi hasonló vallási ágazat is.
2014. nov. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
8%
:-) bibliai prófécia teljesedik ezzel. mert sátán ideje hamarosan lejár, és miként noé napjaiban, most is szükség van arra, hogy világszerte minden embernek elvigyék a jó hírt. nem mellékesen: a papok inkább a templomban, meg a plébánián tengetik mindennapjaikat teljes ellátásért, jó fizetésért, és nem keresik meg személyesen és szervezetten az embereket. tisztelet a kivételnek. szükség van e miatt egy olyan szervezetre, amely ingyen ad át az embereknek bibliát, illetve bibliai irodalmat, és megismerteti az embereket Isten nevével, miként azt Jézus is tette.
2014. nov. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Értem :)

Tehát a "régi megszokott Isten" már nem volt hasznukra.

2014. nov. 17. 09:20
 5/26 A kérdező kommentje:
Én értem a gondolkodást,csak azt nem értem,hogy miért volt szükséges egy új kontinens felfedezése ahhoz,hogy a te "gondolkodásod" megvalósuljon? :)
2014. nov. 17. 09:24
 6/26 anonim ***** válasza:
3%

Az üdvösséghez egyetlen dolog szükséges, mégpedig Jézus Krisztusba vetett hit. Nem egy és nem kettő ige szól erről.

Hiszem, hogy Krisztus feltámadt a harmadik napon, miután kifizette bűneimért az áldozatot. Ennyi és nem több.

Hogy egyes embereknek ez nem tiszta, az a sátán munkáját mutatja, aki létrehozott egy rakás szervezetet, hogy ettől az áldozattól az embereket távol tartsa. Mert ha azt hiszik, hogy tettek, meg utánzások szükségesek az üdvösséghez, akkor hamar megcsömörlenek, vagy képmutatókká válnak, mer az ember egyedül semmire sem képes. Sőt, az ember eredendően nem is jó. De Krisztus a vérével megnyitotta az utat Istenhez. EZ az Evangélium üzenet és nem az, amit szerencsétlen tanúk hirdetnek, mint pl.: armageddon, vagy csatlakozz a szervezethez és megmentésben részesülsz. Na ez aztán nincs a Bibliában!!!

Viszont az, hogy kemény munkával elviszik Isten és Jézus hírét a világba, az szerintem jó dolog, még ha hazudnak is róla, amiről ők nem tehetnek, mert vakok és vak vezet világtalant. De ha az emberek már hallanak arról, hogy VAN ISTEN ÉS ÉL, akkor az egy lépcsőfok őhozzá.

2014. nov. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
15%
üdv, ez nem igaz. a hit ugyanis halott cselekedetek nélkül. nem elég hinni Jézusban, hanem hitet kell benne gyakorolni, ami óriási különbség. béke
2014. nov. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
28%
kedves kérdező, a biblia szerint sátán 1914 ben le lett vetve az égből. erre az időpontra várt a Teremtő, hogy újból elindítsa a világméretű tanúskodást. Jehova istennek, ahogyan írod, már ez előtt is volt szervezete a földön, a zsidó nemzet, ami a legszervezettebb volt a maga idejében. valószínű egyébként, hogy a vallásszabadság miatt lett amerika kiválasztva, hisz 1914-ben és még utánna évtizedekig sem európában, sem ázsiában nem volt vallásszabadság, ha jobban belegondolsz. béke
2014. nov. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
42%

Jézus azt mondta 2ezer évvel ezelőtt, hogy látta sátánt levetni az égből. A másik pedig, a Biblia azt írja, hogy a mennyben nincs helye gonosznak és nem azt, hogy 1914-ig eltűri a gonoszt, utána lehajítja. Sőt, a sátán a világ jelenlegi fejedelme, aki tehet a betegségekről, háborúkról. Ha szerinted ezek nem voltak 1914-ig, akkor buta vagy.

Legalább ismernéd a Bibliát.

2014. nov. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Igen én elég sokat gondolkodtam ezen, és tényleg van benne igazság,hogy a vallásszabadságnak "is" van szerepe ebben az egészben. De ne feledjük el,hogy Istenről beszélünk :) ezzel csak azt szeretném mondani,hogy ha már egy szervezetre összpontosít akkor azt létre hozza a legádázabb kommunista korban is,vagy az Iszlám országokban is bárhol. Tehát érted,hogy mire célzok?

Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem,hány királyság terem van például Irakban,vagy Afganistánban,vagy Iránban? :) szerintem nem sok ha egyáltalán van.

Szóval még mindig "Jehova isten"földi szervezetéről beszélünk...nemde? :)

2014. nov. 17. 10:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!