Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, ti soha nem...

Jehova Tanúi, ti soha nem láthatjátok a Mannyek országát, hogy érint ez benneteket?

Figyelt kérdés

Jézus ezt mondta;

" Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem.Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek.És hogy hová megyek én, tudjátok; az útat is tudjátok."(Ján.14:4-6)


Nem csak a kiválasztottaké a mennyek országa hanem m indenkié;

" A ki NÉKEM SZOLGÁL, ENGEM KÖVESSEN ; és a hol én vagyok, ott lesz az én szolgám is: és a ki nékem szolgál, megbecsüli azt az Atya."(Jn.12:26)



2014. nov. 15. 22:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%

Nem érdekli őket. A lelkük mélyén mind tudja, hogy benne van a 144.000 főben, csak álszerényeskednek...

De mind meg fogunk halni, csak idő kérdése....

2014. nov. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 sandor76 ***** válasza:
6%

Jol erzem magam itt a foldon,egy csodalatos hely.

Nem tartozom a 144000-hez,es ez igy van jol.

Jezus itt az elso felkentekhez beszelt,akkor meg a mas juhok nagy sokasaga nem volt ismert.

2014. nov. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Sándor!

"AKI NÉKEM SZOLGÁL...."nem mond neked semmit?

És itt nem csak a kiválasztottaról beszél hanem mindenkiről....:(

2014. nov. 15. 22:33
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze az nem zavarja Őket, hogy a 144000-EL együtt állt a megszámlálhatatlan sokaság, és nem külön.


A 144000 a 12 törzsből volt, a megszámlálhatatlan sokaság minden nemzetből, nyelvből.

Az, hogy a 12 törzsi felosztás nem a klasszikus, a Jelenések könyvében nagyon megzavarja Őket, holott több felosztást láthatunk már az ószövetségben is, nem csak egyet. A nemzetek keverednek, Isten szétszórta őket (minket), egy kicsit átrendeződött a felosztás, de még így se annyira, hogy ne lehetne felsorolni, amit gyönyörűen meg is tesz a Jelenések könyve.


Nincs két kaszt, ahogy az őrtorony személyválogató módon próbálja kezelni.


5Móz 10,17

Mert az Úr, a ti Istenetek, isteneknek Istene, és uraknak Ura; nagy, hatalmas és rettenetes Isten, a ki nem személyválogató, sem ajándékot el nem fogad.


Csel 10,34

Péter pedig megnyitván száját, monda: Bizonynyal látom, hogy nem személyválogató az Isten;


Az őrtorony tanítása viszont ezzel személyválogatónak tünteti fel Istent. Pedig a Jelenések könyvének ezen része csodálatosan kinyilvánítja azt, hogy bizony nem. A 12 törzs megmaradt maradéka mellett felsorakozik a sokaság, és lesznek egy nyáj, egy pásztorral, a Mennyei Atyának egyszülött fia, Jézus Krisztus által.

2014. nov. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Egy kis adalék arra, hogy az ószövetségben is több, mint húszféleképpen (!) vannak a törzsek felsorolva.

Dán törzse nemcsak a Jelenések könyvéből lett elhagyva, hanem az 1Krón. 2-9 fejezetek felsorolásból is. De olyan is van, hogy utolsóként van említve: 1Krón. 27:16:22


Dán törzse valószínűleg egyszerűen azért maradt ki, mert a szétszórás következtében Efraimhoz kapcsolódtak. Így József apjának, Efraimnak nevéhez kapcsolódnak.


A törzseket amúgy több esetben is megtalálhatjuk ma is. A Dánitákat talán a legfeltűnőbb megtalálni.


Bővebben: [link]

2014. nov. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nos kedves Tanúk!


Itt most kaptatok elég izelíttőt..

:)

Mi lesz veletek?

2014. nov. 15. 23:05
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Mit akartok ti az égben,fogyatékosok vagytok?

Ennyi beteg embert...

2014. nov. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha komolyan érdekel a válasz, akkor kérdezd azt, hogyan értelmezi egy Jehova Tanúja az általad idézett két verseket. Ez a válaszhoz vezető kulcs - ha tényleg érdekel a válasz.

2014. nov. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Keep calm! Senki sem láthatja a láthatatlan nem létező helyeket. Béke.
2014. nov. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 sandor76 ***** válasza:
0%

Kerdezonek.

Aki Jezusnak szolgal,az elfogadja az attyjat Jehovat es az akaratst cselekszik.

Ezert mondta Jezus nem szemelyvalogato az Isten.

De a tanitas eggyertelmu es mindenkire vonatkozik.

Jezus viszont azonositotta a ket osztalyt a 144000-et,es a nagy sokasagot.

Janos evangeliuma,Jelenesek konyve.

Mert nem mindenki szolgalja Jezust aki azt mondja!

ugye te is tudod?

2014. nov. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!