Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon elszállt a hitem az...

Nagyon elszállt a hitem az utóbbi időben pedig próbálok jó lenni másokkal imádkozok és megtartom a tíz parancsolatot csak valahogy nem tudok az Istenbe hinni mit tegyek?

Figyelt kérdés
egyszer olvastam itt az oldalon hogy a biblia és az egész vallás egy nagy mítosz és ez nagyon belém ivódótt mit tegyek hogy megint legyen hitem ?
2010. jan. 28. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Hát ne itt keresd, hanem vallási fórumon.


(Ha ennyitől elszállt, akkor az nem hit volt, hanem vélemény.)

2010. jan. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Istennek nincs szüksége a cselekedeteidre. Ő szeret és elfogad téged. Nem attól fogsz hinni, hogy tíz körömmel kaparsz. Szerintem csak mond el Istenek a kételyeidet, és kérd, hogy segítsen. Egyébként és ilyen esetekben mindig végiggondolom azokat a csodákat amiket Isten megtett az életemben + azokat az alkalmakat amikor megtapasztaltam a jelenlétét.
2010. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, Istennek az a lényeg, hogy betartsd a parancsolatait! A hit az csak téged boldogítana, ha nem teszi, nem kapsz büntetést érte....

Akarat kérdése, is.

2010. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is volt egy olyan időszak amikor úgy éreztem nehezen tudok hinni... ilyenkor azt javaslom hogy szánj rá időt hogy a problémáidat, (nem muszáj magasztos stílusban ) de mondd el Istennek, mintha a legjobb barátod lenne, természetesen, nem kell megjátszani semmit, lényeg az őszinteség és az odafordulás. Ha nehezen megy akkor javaslok egy böjtöt igazi Istenhez való fordulással(pl 1 nap. de lehet több is) aminek a formája normál böjt legyen (csak folyadék,1naposnál főként víz) Én fontosnak tartom a rendszeres böjtöt, (nekem segített)
2010. jan. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"Istenbe hindi"? Szerintem, használj vesszőket a mondatban, mert nem lehet érteni, mit akarsz kérdezni!


Ha nem tudsz hinni, szerintem ne imádkozz, mert csak akkor van értelme, tudsz hinni.

2010. jan. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"álljatok ellen sátánnak, és elmenekül tölletek" te is tedd ezt! ő akarja elhitetni veled, hogy a biblia nem igaz! szerinted szeretetből? nem! azt akarja, hogy elpusztúlj, akárcsak ő! Isten nem hazudhat, ellenben sátán a hazugság atyja! neked pedig döntened kell!
2010. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A probléma azzal van, hogy próbálsz jó lenni, másokkal imádkozol és megtartod a tíz parancsolatot.

Ott kezdődik a problémád, hogy üres cselekedetekbe kapaszkodsz, mert gondolom azt te is látod, hogy semmit nem ér az pl. az imádság Istenhit nélkül.


Az ember a saját természete szerint nem tud jó lenni. Képtelenek vagyunk "megerőszakolni" magunkat, hogy jók legyünk, mert önzőek vagyunk, így születünk. A tíz parancsolatot sem tudod megtartani, max. betű szerint ami nem sokat ér (lásd gazdag ifjú).


Amíg az Isten átformáló hatalmát nem tapasztalod meg saját, vagy más közeli ismerőseid életében nem is fogsz hinni. A vallásos üres cselekedetek nem jelentenek valódi megoldást az életre, csak az Isten jellemátformáló hatalma tud megváltoztatni!


Üdv. Péter

2010. jan. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

helló

nem tudom van e, lesz e itt hozzáértő, de akadna egy kérdésem, talán itt válaszra lelek.

a 10 parancsolattal kapcsolatban kérdeznék, mégpedig azt, hogy milyen kortól "számít" betartani, mert ugye gyerekkorban nem fejlődött még ki teljesen az ember személyisége és befolyásolt állapotban van még, manipulálható a különböző megtévesztések által, amik "rossz" beidegződéseket hagynak maguk után (én 15 éves koromtól próbálom valamennyire tudatosan kizárni a negatív tulajdonságokat).

ezt azért kérdezem, mert körülbelül ettől a koromtól felismertem magamban egyfajta "jóság" szindrómát, hogy hogyan is kell bánni az emberekkel, pár év múlva elhatalmasodott rajtam egy túlzott igazságérzet, és ahányszor belegondolok valami rossz cselekedetbe, lelki fájdalom tör rám, előtte is becsületesen voltam, de gyerekes csínyeim miatt írtam azt a kort. A kérdés pedig akkor az lenne, hogy bűnös vagyok ilyenkor az Úr szemében vagy megbocsájtást leltem azokban az esetekben, a józan, tudatos elhatározásom miatt, ahol gyerekként vétettem?!

és megjegyzésként még egy dolog, ez a bizonyos paráznaság, ezzel nem bírok, nem tudom azt sem, hogy mit is jelent konkrétan, mert ezen az oldalon elég sok megközelítést találtam, kérem aki esetleg jól informált segítsen.

köszönöm és üdv

2010. febr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

új kérdést kellett volna kiírjak, de mára már teljesen mindegy, ugyanis ráleltem az igazságra magamtól. :)

üdv

25/F

2010. máj. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!