Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki tartja be a 10 parancsolato...

Ki tartja be a 10 parancsolatot? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az irjon ide aki tudja hogy maszturbál és ez bűn és tudja hogy a pokolra fog jutni de mégis csinálja.
2011. jan. 8. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
tehát csak elvakult hívők írhatnak? oké :D
2011. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Az irjon ide aki tudja hogy maszturbál"

Van aki maszturbál és nem tudja? :D


Viccen kívül. Én betartom, és nem maszturbálok. És hiszek benne, hogy bűn.

2011. jan. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Szögezzük ki először: A 10 parancsolat nem azért teremtette Isten, hogy ráébressze az embereket, hogy mindenki pokolra fog jutni. - Valószínűleg Mózest ott helyben megölték volna.

Másodszor pedig, a hittanon ma azt tanítják, hogy igyekezni kell betartani mindet. Sose létezett olyan halandó, aki mind a tízet képes lett volna az egész életén keresztül betartani.

Ismétlem: ma a keresztény vallásban a jóságra való törekvés a lényeg, nem pedig az inkvizíció.


Köszönöm a figyelmet. =)

2011. jan. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ezt a legnehezebb betartani, sokkal inkább a lopásról szólót. Nagyon kísértő az a letöltés gomb, és ugye ott van a torrent varázsszó is. Ez is lopásnak számít, de mivel a legtöbb magyar embernek nincs pénze rá, hogy megvegye... van, aki ezt még nem szegte meg?
2011. jan. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én csináltam egy ideig, de aztán bűntudatom volt, és mindig megfogadtam,h többé nem csinálom! De olyan nehéz betartani! Amúgy gyónással, ha igazán megbántad, megbocsájt Isten! De nem szabad azt mondanod, h oké csinálom, majd meggyónom! NAGYON NEHÉZ BETARTANI,de kitartás! Sikerülhet!


Utolsónak: én is gondolkoztam már azon, h ha most letöltök egy filmet, vagy zenét, akkor most lopok? Bűncselekményt követek el? De aztán arra jutottam, h Isten szemében ez nem számít bűnnek, csak a törvény bünteti, az meg kit érdekel? aki úgy gondolkozik mint én (pl. az állami esküvő egy nagy szar, csak papír, a templomi esküvő az az igazi), az biztos, h a letöltést nem fogja meggyónni, aki meg az állam törvényeit akarja betartani, hát fizessen 3000 ft-okat egy hülye dvdért, én ugyan nem fogok! Amúgy, azért nem gyónom meg, mert utána nem érzek bűntudatot, egyáltalán nem bánom meg! Szóval...érted? Elég hülyén fogalmazok, de azért remélem érted mire akarok kilyukadni!

2011. jan. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Az első lépés a legnehezebb. A nemi ösztönről nálam jobban leírták, hogyan egyeztethető össze a vallással, ha mondhatom így:

[link]

2011. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Senki. A 10 parancsolat olyan mint a lazmerö, ami azt a celt szoljalja, hogy megmutassa: lazunk van. De nem ez maga az orvossag.

Ami az embert meggyogyitja, az az ha visszatalal atyai hazaba, es felismeri az iranta valo szeretetet. Mindenki meg van hivva.

De elöbb enned kell az Eletfabol, hogy ne felelemböl, hanem Isten iranti szeretetböl tartsd meg az ö beszedeit, utmutatasait.

Mozes altal kaptuk a törvenyt (ami alapjan itelet alatt allunk, mert a szeretet Igazsagos, hacsak nem valaki kifizeti helyettünk a tartozasunkat. Jezus az Igazsagot es a kegyelmet hozta. Mert ö minden bününket magara vette.


Igy mar ebben az eletben van ujjaszületes, az Igazsag es Kegyelem befogadasa altal letre jön egy uj teremtes, aki mar nem lazad Isten ellen hanem az ö utjat es utmutatasat keresi.


Viszont a regi es az uj ember harcban allnak egymassal, ezert sokszor meg a kegyelem befogadasa utan is fellazadunk. De Isten megtanit minket harcolni, kikepez minket arra, hogy hasznaljuk a fegyvereket! :)


Röviden, tömören ennyi. :)

2011. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
A tízparancsolatot nem lehet betartani, mert az automatikus üdvözüléshez vezetne. Hanem annyi a lényeg, hogy igyekezni kell betartani, de ebben a teljes lelki igyeket benne kell, hogy legyen, tehát nem úgy működik a dolog, hogy mondjuk megszeged folyton és aztán meggyónod és kész...mert pl ugye a gyónás sem oldoz fel akkor, csak akkor, ha minden igyekezeteddel azon van a gyónás után, hogy azt a bűnt ne kövesd el mégegyszer. Szóval visszatérve az elejére, mivel nem tudja senki se betartani, ezért mindenki bűnös, és ezért van az, hogy Isten kegyelmén múlik az üdvözülés, és senki sem lehet biztos benne, hogy OK és ő bűntelen.
2011. jan. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tegyük fel valakinek eltörik a gerince, örök nyomorult lesz. Mivel magatehetetlen lesz, be tudja tartani a tíz parancsolatot. Akkor automatikusan üdvözül?


Nem győzőm hangsúlyozni, hogy minden bűn megbocsátatik (így a tízparancsolat is). Bűnbánat kell, maszturbálás -> bűnbánat, lopás -> bűnbánat, ölés -> bűnbánat, stb.

2011. jan. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 16L válasza:

Kajak van olyan parancs, hogy nem szavad masztizni?

Már nem azért, de én eddig csak olyanról hallottam hogy ne lopj ne csalj stb.

És ha igaz, akkor maximum fiúkra, mert hát "megölik" a "fél ivadékot".

:)

2011. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!