Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Személyválogató az Úr? Ha...

Személyválogató az Úr? Ha szerintetek nem, akkor miért?

Figyelt kérdés

A búza és a konkoly mi?


Ezt a példát hogyan kell értelmezni?

A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 25. fejezet

4

Mert épen úgy van ez, mint az az ember, aki útra akarván kelni, eléhívatá az ő szolgáit, és amije volt, átadá nékik.

15

És ada az egyiknek öt tálentomot, a másiknak kettőt, a harmadiknak pedig egyet, kinek-kinek az ő erejéhez képest; és azonnal útra kele.

16

Elmenvén pedig aki az öt tálentomot kapta vala, kereskedék azokkal, és szerze más öt tálentomot.

17

Azonképpen akié a kettő vala, az is más kettőt nyere.

18

Aki pedig az egyet kapta vala, elmenvén, elásá azt a földbe, és elrejté az ő urának pénzét.

19

Sok idő múlva pedig megjöve ama szolgáknak ura, és számot vete velök.

20

És előjövén aki az öt tálentomot kapta vala, hoza más öt tálentomot, mondván: Uram, öt tálentomot adtál vala nékem; ímé más öt tálentomot nyertem azokon.

21

Az ő ura pedig monda néki: Jól vagyon jó és hű szolgám, kevesen voltál hű, sokra bízlak ezután; menj be a te uradnak örömébe.

22

Előjövén pedig az is, aki a két tálentomot kapta vala, monda: Uram, két tálentomot adtál volt nékem; ímé más két tálentomot nyertem azokon.

23

Monda néki az ő ura: Jól vagyon jó és hű szolgám, kevesen voltál hű, sokra bízlak ezután; menj be a te uradnak örömébe.

24

Előjövén pedig az is, aki az egy tálentomot kapta vala, monda: Uram, tudtam, hogy te kegyetlen ember vagy, aki ott is aratsz, ahol nem vetettél, és ott is takarsz, ahol nem vetettél;

25

Azért félvén, elmentem és elástam a te tálentomodat a földbe; ímé megvan ami a tied.

26

Az ő ura pedig felelvén, monda néki: Gonosz és rest szolga, tudtad, hogy ott is aratok, ahol nem vetettem, és ott is takarok, ahol nem vetettem;

27

El kellett volna tehát helyezned az én pénzemet a pénzváltóknál; és én, megjövén, nyereséggel kaptam volna meg a magamét.

28

Vegyétek el azért tőle a tálentomot, és adjátok annak, akinek tíz tálentoma van.

29

Mert mindenkinek, akinek van, adatik, és megszaporíttatik; akinek pedig nincsen, attól az is elvétetik, amije van.

30

És a haszontalan szolgát vessétek a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.



2014. nov. 18. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Luci, ez úgy kell értelmezni, hogy Jézus Krisztus megjövendölte, hogyan fognak az emberek reagálni az Isten országa jó hirének a hirdetésére.


Egyes emberek olyanok mint a köves talaj. Elkezdik tanulmányozni a Bibliát, megváltoztatni helytelen szokásaikat, de hagyják, hogy a kö, a tüske vagyis az élet nehézségei elnyomják öket.


A "jó talaj" azok, akik kitartanak keresztény életmódjuk mellett, még ha üldözik is öket.


Ezt mi saját magunk döntjük el, milen "talaj" akarunk lenni.


Jézus megjövendölte, hogy így lesz. Már az Ö idejében is a tanítványai voltak a jó "talaj" hüségesen kitartottak mindhalálig.



A tálentumok jelentik azt, hogy mindenkinek más a tehetsége, életkörülménye, és Isten nem vár el többet senkitöl sem, csak amit megtehet.


Aki elásta, azt jelenti, hogy nem csinált semmit sem. Nem fogadott szót, nem szolgálta Istent, nem hirdette az Isten királyságának jó hírét.


A jutalom az örök élet. A végén ugyanazt a jutalmat veszi el az is aki többet, vagy aki kevesebbet kapott.


Aki nem tesz semmit, a pusztulásra megy.

2014. nov. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Megvizsgalhatunk néhány dolgot. A harmadik szolganal azt látjuk, hogy eleve visszásan viszonyult az urához. Ha én utálok valakit, akkor nem elfogadom tőle a pénzt és a megbízást és utána olvasok be neki, hanem egyből megmondom a frankót. Másrészt még kö csögnek se lehet nevezni az Urat, ebben a példában legalábbis, hiszen csak annyit várt volna el, hogy a penzvaltokhoz tegye be a penzt, ami nem járt volna komoly erőfeszítéssel.
2014. nov. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ling-ce ***** válasza:
74%
Nem személyválogató, csak igényes.
2014. nov. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A búza és konkoly máshol van leírva. De Jézus ezt is elmagyarázza: a jó mag az Isten országának fiai, a rossz mag pedig, a konkoly, pontosabban a konkolyperje vagy szédítő vadóc, a gonosznak fiai. Mindkettő magvetés által keletkezik. Az Úr veti a jó magot, a gonosz veti a gonosz magot. A magok szavak által hullanak be az ember szívébe: szellem és élet, amennyiben Jézustól jön, szellem és halál, ha a gonosztól származik. Attól függ, hogy kiből lesz búza és kiből konkolyperje, hogy milyen beszédeket hallgat, milyen beszédeket enged be a szívébe.


A személyválogatás nem azt jelenti, hogy valaki megkülönbözteti az embereket bizonyos kritériumok alapján, hanem azt, hogy a megkülönböztetés alapja maga a személy. Azaz, amit a Pisti csinál, az mind jó, hiszen a Pisti jó ember, de amit a Jóska csinál az rossz, mert ő rossz ember. Ez a személyválogatás. Az, hogy Isten nem személyválogató, az azt jelenti, hogy az Ő ítélettétele az igazság és jogosság alapján történik, és mindenkit ugyanazzal a mérőetalonnal vizsgál meg. Ez alól azt az egy kivételt tette csupán, hogy aki elfogadja Jézus Krisztus engesztelő áldozatát, annál az embernél az érte fizetett vér tisztaságát, szentségét és igazságát veszi figyelembe. Ez azonban nem személyválogatás, hiszen a vér mindenkiért kifolyt, és bárki igényelheti, aki szeretne részesülni belőle.

2014. nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 megfelelő ***** válasza:
Te vagy a búzában a konkoly, T. kérdező.
2014. nov. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Kérdés, ha az egy tálentomos szolga elkezdett volna kereskedni, és elvesztett volna mindent, akkor az úr mit csinált volna.
2014. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A konkoly= ami próbálja elfojtani, elpusztítani a búzát, de búzának próbálja mutatni magát és a megtévesztésig hasonlít az eredetihez és mégis hamis.
2014. nov. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Talentum nem kizárólag pénzt jelent, hanem emberi képességet Istennel közösségben, elsősorban Isten felé, másodsorban a többi ember felé való szolgálatban.
2014. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ozmium42 ***** válasza:
58%
Nyilván személyválogató, hiszen a Biblia számos törvényei éppen a válogatás szempontjairól szólnak.
2014. nov. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Isten nem személy alapján, hanem értékek és tulajdonságok szerint választ. Akkor lenne személyválogató, ha neked elnézné azt, amit másnak nem, vagy viszont.
2014. nov. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!