Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kínoszloposok (jehovatanui)!...

Kínoszloposok (jehovatanui)! Jézus megfeszítését hogyan kellene elképzelnem?

Figyelt kérdés

"Két rablót is megfeszítének vele, egyet >JOBB< és egyet >BAL< !!!KEZE!!! felől." (Márk 15:27)


Annyira törtem rajta a fejem, hogy végül belefájdult! Be kellett vennem egy fájdalom csillapítót!

De most viccen kívül, én jófej vagyok és megpróbáltam elképzelni, hogy Jézus felett feszítették volna meg a levegőben valamilyen módon a másik két embert, de a Máté 27:37 miatt inkább lemondtam erről az eshetőségről:

"A >feje fölé< föltették elítélésének okát. Ez volt ráírva:

»Ez Jézus, a Zsidók Királya«."


Nem lehet esetleg, hogy Jézust mégsem kínoszlopon feszítették meg, hanem inkább egy kereszten? Nem így lenne logikus is a Biblia alapján?



2014. nov. 21. 17:12
1 2 3
 1/25 Ungváry ***** válasza:
76%

Jézus kereszten halt meg ez nem vita tárgya.

A szervezet téved ebből a szempontból is mint sok másban.

2014. nov. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
29%
Ne gondolkozz túl sokat, még megárt.
2014. nov. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
24%

A bibliai szóhasználat sok nyelvész szerint sem a ma ismert keresztet támogatja. A jobb és balkeze akkor is jobb és balkeze marad, ha a karjait felfelé feszítették.

Sőt, a felfüggesztés módja is többféle lehet. A tábla elhelyezése is megoldható, többféle ábrázolás is létezik.


De egy biztos: a kereszt, mint ahogy és amire a magukat kereszténynek vallók használják, nem bibliai. Sőt, elég bizarr

2014. nov. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%

János 20:25

Mondának azért néki a többi tanítványok: Láttuk az Urat. Ő pedig monda nékik: Ha nem látom az ő KEZEIN a SZEGEK HELYEIT, és be nem bocsátom ujjaimat a szegek helyébe...


Ugyanez angolul:

The other disciples therefore said unto him, We have seen the LORD. But he said unto them, Except I shall see in his HANDS the print of the NAILS...


Latinul MANIBUS - kezek


De! ÚVF:

"Hacsak nem látom a kezén a SZEGEK nyomát"


Itt már a kéznél eltűnt a többesszám, viszont a szögnél nem :) Figyeltek azért...

2014. nov. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
28%

Ha az emberek nem csináltak volna imádati tárgyat a keresztböl, azt hiszem nem foglalkoznának vele.


A Jézus Krisztus váltságáldozata a fontos.


Hogy egy hívö ember így gúnyolódjon a Jézus haláláról..... és még büszke is magára!!!


A probléma az, hogy az emberek csókolgatják, imádják a gyilkoláshoz szánt fegyvert.


Ezt nem tették az elsö keresztények. Ök még betartották a Tíz parancsolat elsö törvényét, melyet egyes egyházak megváltoztattak. 1.Korintus 10:14


Akit érdekel elolvashatja a 2. Mózes 20 részében. Határozott a parancs: "Ne csinálj magadnak faragott képeket...ne imádd és ne tiszteld azokat".


Talán imádja valaki a kést, a pisztolyt, amivel megölték szerettét?!


Nem az a fontos, mit tanít az emberi tradíció, mégha évszázadokon keresztül is ugyanazt a nem Bibliai nézetet, dogmát, tanítja, fontos az ISTEN nézete, akarata.

2014. nov. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 János114 ***** válasza:
18%

Szia grkaty

te egy ertelmes szellemes alakja vagy az oldalnak

Ne vitazz!

szerintem csak alazkodni akar

Attila szegyeld magad , arra hasznalod fel Jezus nevet h masokat alazva bizonygasd az igazadat ahelyett h a hitet terjesztened.

Nem jot teszel ismerd fel!

2014. nov. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
24%
Úgy tudom a magyarban az Új világ szerinti mondatszerkesztés az elfogadott, tehát a ... kezén a szegek ..., nem pedig a ... kezein a szegek ...
2014. nov. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
34%
üdv, kedves kérdező. ugye te sem gondolod aztkomolyan, hogy akinek nincs pl jobb keze, az nem tudja értelmezni a jobbkéz-szabályt? idéznék egy gondolatot ezsdrás könyvéből: Parancsot adtam ki, hogy ha valaki megszegi ezt a rendeletet, annak házából húzzanak ki egy gerendát, és feszítsék meg azon semmiféle ácsmunka elvégzéséről nincs szó, ha megfigyeled. ha logikusan belegondolsz, melyik kivégzési mód okozza a nagyobb fájdalmat, és jár kevesebb munkával, szerintem te is el tudod dönteni, hogy melyiket választották. konkrét bizonyítékot viszont nem tudok felmutatni, miként te sem. mindkettő lehet, de ha ez közénk áll, akkor nem vagyunk keresztények. béke
2014. nov. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
51%
kedves 4-es válaszoló. a tanúk szerint is mindkét kezén voltak sebek, hisz mindkét kezét átütötték, jobban mondva a csuklónál egy kicsit lentebb, ahol a szög megakadt az egyik csontban és függés közden szörnyű kínokat élt át, hisz az izomzatát nem használhatta pici időre sem a testsúllya megtartásához. egyébként egy mostani hír, hogy egy elismert személy szerint, (aki nem tanú) Jézus karjai és a keresztrúd mögött voltak, azaz hátulról volt rászegezve. szerintem nem ez a lényeg, hanem az, aki mindezt beválalta értünk, értem Jézus, és az, aki elküldte őt. nem bibliai tanítás a keresztet imádni sem, ez is igaz, és tudjátok. ha elfogadjuk, hogy ez egy szervezettől jövő következtetés, amivel a bálványimádat helytelenségét akarja bizonyítani meglehetősen hosszú fordítói munkával, és érdekes világi fordítások felhasználásával, akkor béke lehet köztünk? a keresztelkedési kérdésekben nincs benne, hogy elfogadod-e hogy Jézus nem kereszten, hanem kínoszlopon halt meg? egyébként. ez egy hasznos, és logikus, nem ihletett információ, de semmiképpen sem arra buzdít, hogy megvessünk másokat, akik nem osztják a véleményünket. béke
2014. nov. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
33%

Nem kell kitárnom a kezeimet ahhoz, hogy valami/valaki a jobb kezem felől legyen. Például ezt nem egy kereszten függő mondta:


"Az Úrra néztem szüntelen; mert jobb kezem felől van, meg nem rendülök." Zsolt 16:8


> Ha nem látom az ő KEZEIN a SZEGEK HELYEIT, és be nem bocsátom ujjaimat a szegek helyébe...


Ha oszlopon volt Jézus, nem lehetséges az, hogy 1-1 szöggel volt átütve a két keze? De ezt a verset értelmezhetnénk akár úgy is, hogy minkét kezén több szeg helye volt...


Üdv.

Egy nem tanú.


U.i.:


Nincs értelme velük a Bibliáról vitatkozni, úgyis azt olvasnak ki belőle, amit akarnak, és úgyis úgy értelmezik, ahogy a szervezetük tanítja nekik. Egy-egy bibliai vers úgyse fogja megingatni őket, mert mindent ki lehet magyarázni, hogy miért nem azt jelenti, ami oda van írva...

2014. nov. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!