Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen különbség van a tiszta...

Milyen különbség van a tiszta és tisztátalan állatok között, ami miatt az egyik egészséges lenne, a másik meg nem?

Figyelt kérdés
Nem Biblia verseket szeretnék kérni, hanem tudományos magyarázatot. Például mi a különbség a különböző sáskafajok között, ami miatt az egyik egészséges, a másik meg nem.
2014. nov. 22. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Arról sehol sincs szó, hogy a tiszta állatok egészségesek, a tisztátlanok meg egészségtelenek.

Egyszerüen egy csomó meg van tiltva minden értelmes ok nélkül.

2014. nov. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

sáskákkal nem foglalkoztam, nem szimpatikusak :D


Egy példát hoznék fel, a disznóhús szintén a "tisztátalan" állatok közé tartozott.


Ha érdekel biztosan találsz bövebb információt, ez tényleg veszélyesebb hús, mint pld. a hal, a baromfi stb.


At izraeliták földje melegebb éghajlantú, nem voltak hütöszekrényeik, ezáltal védve voltak bizonyos betegségek ellen.


Bár tegyük hozzá. hogy a mai idökben mi egészséges? Már még a hal sem, ha a szennyezett tengeri vízböl halásszák ki.... és mivel etetik a baromfit, hogy gyorsan nöjjön, nem is érdemes róla gondolkodni

2014. nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Semmi! Nem egészségügyi törvény volt, hanem teljesen más. Isten népének meg kellett válogatnia azt az eledelt, amiben élet volt. Meg kellett választani a cselekedeteket, a tanításokat, gondolatokat. Izrael népe prófétai nép volt, a törvényekkel meg kellett mutatniuk bizonyos dolgokat, általában a megváltójukat kellett megmutatniuk.


Azért én ezzel kapcsolatban beidéznék egy bibliai idézetet, ha nem haragszol:


Ézsaiás 66

17. A kik magokat megszentelik és mossák a bálvány kertekért, egy pap megett, a középen; a kik disznóhúst esznek és férget és egeret, együtt pusztulnak el mind, mondja az Úr.

18. És én cselekedeteiteket és gondolataitokat megbüntetem! Eljő az idő, hogy minden népeket és nyelveket egybegyűjtsek, hogy eljövén, meglássák az én dicsőségemet.

2014. nov. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt írta nem rég valaki ebben a témában itt a gyk-en:


"a tisztátalan állat fogyasztása... káros... ezt ma már az orvostudomány is visszaigazolja."

2014. nov. 22. 22:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én írtam azt, és ajánlottam hozzá egy könyvet is. Ha érdekel a téma, akkor érdemes beszerezni, és elolvasni.

2014. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Furcsa, hogy ebben az egészségügyi törvényben nem szerepelnek azok a növények felsorolása, melyek kifejezetten károsak az egészségre. Például bizonyos gombafajták, nadragulya, kender, stb.
2014. nov. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs sok különbség az állatok között, csak mi teszünk különbséget. Tudod ez olyan emberi unaloműzés.
2014. nov. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!