Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy gondoljátok hogyan...

Hogy gondoljátok hogyan közeledhetünk Istenhez?

Figyelt kérdés
2014. nov. 24. 13:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Meg kell mászni Jákob lajtorjáját.
2014. nov. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz normális válaszokat irni akkor ide ne irj!! ez nem az a hely!! Sorry :D
2014. nov. 24. 13:43
 3/24 anonim ***** válasza:

Apcsel 17


...jóllehet bizony nincs messze egyikőnktől sem:

28. Mert ő benne élünk, mozgunk és vagyunk...

2014. nov. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Már beírtam. Erre a helyre. Soori.
2014. nov. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

I Timóteus 2,5 ...egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus


Efézus 3,12 Akiben van a mi bátorságunk és bizodalommal való menetelünk Istenhez az Ő benne való hit által.


Efézus 2,18 Mert Ő általa van menetelünk mindkettőnknek egy Lélekben az Atyához.


Róma 5,1 Megigazulván azért hit által, békességünk van Istennel, a mi Urunk Jézus Krisztus által, 2 Aki által van a menetelünk is hitben ahhoz a kegyelemhez, amelyben állunk; és dicsekedünk az Isten dicsőségének reménységében.


----------------------------------------------------------------------


János 14,1 Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem. 2 Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek. 3 És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek. 4 És hogy hová megyek én, tudjátok; az útat is tudjátok. 5 Monda néki Tamás: Uram, nem tudjuk hová mégy; mimódon tudhatjuk azért az útat? 6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


János 10,1 Bizony, bizony mondom néktek: Aki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem másunnan hág be, tolvaj az és rabló. 2 Aki pedig az ajtón megy be, a juhok pásztora az. 3 Ennek az ajtónálló ajtót nyit; és a juhok hallgatnak annak szavára; és a maga juhait nevökön szólítja, és kivezeti őket. 4 És mikor kiereszti az ő juhait, előttök megy; és a juhok követik őt, mert ismerik az ő hangját. 5 Idegent pedig nem követnek, hanem elfutnak attól: mert nem ismerik az idegenek hangját. 6 Ezt a példázatot mondá nékik Jézus; de ők nem értették, mi az, amit szól vala nékik. 7 Újra monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek, hogy én vagyok a juhoknak ajtaja. 8 Mindazok, akik előttem jöttek, tolvajok és rablók: de nem hallgattak rájok a juhok. 9 Én vagyok az ajtó: ha valaki én rajtam megy be, megtartatik és bejár és kijár majd, és legelőt talál. 10 A tolvaj nem egyébért jő, hanem hogy lopjon és öljön és pusztítson; én azért jöttem, hogy életök legyen, és bővölködjenek. 11 Én vagyok a jó pásztor: a jó pásztor életét adja a juhokért. 12 A béres pedig és aki nem pásztor, akinek a juhok nem tulajdonai, látja a farkast jőni, és elhagyja a juhokat, és elfut: és a farkas elragadozza azokat, és elszéleszti a juhokat. 13 A béres pedig azért fut el, mert béres, és nincs gondja a juhokra. 14 Én vagyok a jó pásztor; és ismerem az enyéimet, és engem is ismernek az enyéim, 15 Amiként ismer engem az Atya, és én is ismerem az Atyát; és életemet adom a juhokért.

2014. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Hogy érted a kérdést amúgy? Úgy közeledni Istenhez, hogy még nem tértél meg Jézushoz, vagy úgy hogy már megtértél, de nem igazán tudod, hogy hogyan tovább?
2014. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Égből hulló patakokban folyó vérrel, s eső tánccal éles tőrrel a kézben.
2014. nov. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
45%
Sehogy. Ő az, aki keres minket. Mert mindenki híjján van az Úr dicsőségének és nincs ember, aki anélkül keresné őt, hogy előbb ne kereste volna Isten és érintette volna meg a szívét.
2014. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
42%
Akkor jó lenne, ha összeszedné magát, megemelné a valgát és mindnekit megkeresne.
2014. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Ő az, aki keres minket."


Ezzel én egyetértek, de ha jobban belegondolunk, mi is csak azután kezdtünk el érdeklődni Isten iránt, miután Ő megérintette a szívünket :)

Kitudja, lehet a kérdező is éppen így van, ezért érdeklődik.

2014. nov. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!