Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Richard Dawkins...

Szerintetek Richard Dawkins pokolra kerül?

Figyelt kérdés
Vagy úgy is kérdezhetném, hogy bűn-e az amit csinál, és Isten meg fogja-e büntetni?
2010. jan. 30. 17:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
64%

Én mondjuk nem utálom a keresztényéket, de az afféle idiótáktól, akik elhitték, hogy a gondolataik istentől erednek, - (legismertebbek pl Jézus vagy Saul) - senkit sem tudok jobban megvetni.


Mondjuk a vallásuk parancsait komolyan vevő közékori emberek is roppant utálatosak, akik szerint jogos volt, hogy mindenki más a pokolra kerüljön, csak mert nem éltek olyan önsanyargató és elba.zott életet, amilyet ők.


Ez az egész egy kereszténység egy förtelmes mocsok, nincs mit rajta szépíteni.

2010. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Ha van pokol,mindenféle képpen.Az ellenzékkel minden diktatúrában véres (tüzes:)) kézzel bánnak!
2011. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Cár György ***** válasza:
95%
Természetesen nem fog pokolra kerülni, mivel ezeket a dolgokat csak a vallás terjeszti.A bűntudat-keltés eszköze, és szerintem elég undorító érzelmi zsarolás.
2011. márc. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
4%
14:40 A kijelentésed nagyon megfontolatlan és csakis annyit bizonyìt hogy még minimàlis szinten sem vagy informàlt Jézus személyét illetöen.Csak megjegyezném hogy Jézus még az ateistàk körében is a történelem egyik legbölcsebb személyeként van elismerve,söt,sok tudòs kizàròlag miatta lett hìvö, ìgyhàt ilyen jelzökkel illetni öt nem célratörö.Ha mondjuk Dawkins és Jézus bölcsessége/történelmi jelentösége között kellene vàlasztani 10 emberböl 9 bizonyosan Jézust vàlasztanà.
2011. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
94%

Én most olvasom Dawkinst. Vannak jó gondolatai, bár nagyon elfogult, és sokszor hajlamos túlozni. Igazából kicsit ugyanazt csinálja, mint az elfogult vallásos emberek. Foggal-körömmel tiltakozik Isten ellen, és leminősíti az istenhívőket.

Én nem tudom hányadán állok istennel. Vallásos családban nőttem fel, de tettek róla, hogy úgy neveljék belém ezt az egészet, hogy mára már rosszul vagyok, ha meghallom a keresztény, a vallás vagy az egyház szót.

Egy ideig nagyon nem akartam hinni Istenben. De kezdek rájönni, hogy akárhogy is tiltakozok, azt a belső kis hangot, ami folyton az ellenkezőjét sugallja, nem tudom elnyomni. Úgyhogy most valahol a deista-panteista-keresztény háromszög közepén állok. A keresztények Istenében én nem hiszek, sőt, semmilyen "emberarcú" istenben sem. Az Ószövetségben szereplő Istent primitívnek, agresszívnak és bosszúállónak tartom. Kétlem, hogy az az isten, aki ilyen tökéletes világot tudott teremteni, ennyi lenne, mint ami a Bibliában benne van (vagy mondhatnám épp a Koránt is). Sokkal tökéletesebbnek, intelligensebbnek tartom Őt annál.

Soha nem hittem igazán abban, hogy van egy Isten, aki befolyásolná az életünket. Ha valamit elszúrok, mindig magamat hibáztatom, ha sikerül valami, azt magamnak köszönhetem, mert küzdöttem érte. Ilyen szempontból deista vagyok. Viszont panteista abban a tekintetben - és talán ide húz legjobban a szívem -, hogy úgy tartom, Isten mindenhol ott van, minden egyes atomban. Ő az energia, amitől az anyag létezik.

Akkor én is a pokolba kerülök? Hát, ha a pokolhívőknek van igazuk, akkor így jártam. De én nem hiszek ebben. És megértem Dawkins érzelmeit a vallásokkal kapcsolatban. Azzal a rengeteg undorító dologgal, amit régebben elkövettek (és sajnos még ma is), bővel rászolgáltak az ateisták köpködésére. És sajnos azt kell mondja, hogy egy nem csak a magasabb rangú egyházi "méltóságokra" vonatkozik. A családom 95%-a katolikus, és nagy részük naiv, ítélkező, egoista ember.

Én nem tartom magam vallásosnak - legalábbis kereszténynek nem [kapok is érte rendesen] -, mégsem szeretek másokra köpködni, pálcát törni mások felett. És ezt a legtöbb vallásos ember nem így látja. Én például református iskolába járok, és az osztályban én vagyok az egyetlen, aki evolúciópárti, aki hülyeségnek tartja a kreacionizmust - legalábbis a többiek tartózkodnak a témában. És épp ma volt az osztályban egy kreacionizmus kontra evolúció/nagy bumm vita, mondanom sem kell, hogy én melyik oldalon foglaltam állást. Sokkal többet olvastam az evolúcióról és alapból a tudományos kérdésekről, mint ők csak én készülök reál pályára), ők szinte semmit nem tudnak az evolúcióról, csak simán elítélik, mert hülyeség. Én meg már egy csomó könyvet elolvastam a témában, és mégsem mernék olyan kijelentéseket tenni, hogy "én ebben 100%-ig biztos vagyok". És a végén valaki beszólt, hogy "hülye darwinista, majd mész a pokolba". Leesett az állam. És elvileg ők a Nagy Keresztények?? Vicc...

19/L

2011. okt. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 selender ***** válasza:
93%

Ez a probléma... hogy mit sem sejtenek az evolúciós mechanizmusokról, a bizonyítékok hadáról, és tudatlanságuknak hála elítélik az egészet, mondván hogy kitalált hülyeség lenne a darwini evolúció...

Szívesen becsatlakoztam volna egy olyan vitába...:D

2012. máj. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
5%
Hiába nagy név a Dawkins, de eddig tudományosan nem tudják bebizonyítani a "nagy bummot" stb. Nem is tudnak elkerülni, hogy Isten nem teremtette volna minket! Erre nincs bizonyíték! Hiába magyarázunk mindenfélét, tapasztalatokat stb., de felettünk Isten létezik! Ne hasonlítsunk össze keresztényeket Istennel, mert ők is tévedésben vannak és sajnos ellent is mondanak, amit Bibliában le vannak írva! De ha valaki akar tisztábban lenni az Isten létezéséről és annak tudományos bizonyítékokról, akkor alaposan kell hozzálátni és akkor meg fognak találni az igazságra. Az Isten üzenetét Dawkins is megkapta, mert ismeri Őt és ezért az ő döntése az övé! Nem ítélkezhetjük senkit, hogy ki megy pokolra, vagy ki nem stb... Csak az Isten tudja! Szívesen megkérdezném Dawkinstól is, hogy ha valaki meghal, akkor minek született meg?
2014. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

Nagy a valaszinoseg ra hogy meghal Dawkins.

(es halott is marad orokke)

2018. júl. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!