Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak még olyan szekták,...

Vannak még olyan szekták, amelyek az ókori görög vallást gyakorolják?

Figyelt kérdés
Gondolok itt Zeuszra, Apollónra, Hérára, Poszeidónra stb...
2010. jan. 30. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
azok nem szekták,hanem vallások,nem?Amúgy nem tudom,de bizos van,Görögországban..
2010. jan. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam róluk. Szerintem nincsenek.
2010. jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A görög politeizmus nem szekta- hanem vallási szinten működik, nem csak Görögországban.


Egyébként meg Google a barátod, én is tőle kaptam ezt a hasznos linket:


[link]

2010. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vannak, a neopogány mozgalmak egyike az ógörög vallás felélesztését tűzte ki célul. Ugyanígy megtaláljuk a kelta ősvallás követőit, de wotanisták és odinisták is léteznek.
2010. jan. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A szekták egy adott valláson belül a standard irányvonaltól eltérő nézeteket valló irányzat. Általánosságban a kereszténységen belül használják a mormonokra, Jehova Tanúira, meg hasonlókra.

De mivel az ógörög politeista vallásnak semmi köze más vallásokhoz, ezért szekta sem lehet.


Amúgy new age (neopogány) vallásként ma is létezik,bár valószínűleg inkább az Egyesült Államokban és Nyugat-Európa országaiban, mint Görögországban.

Konkrét példát sajnos nem tudok mondani.


L

2010. jan. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"wotanisták és odinisták"


Ásatrúnak hívjuk magunkat hivatalosan.

2010. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"wotanisták és odinisták"

És ezek hogy jönnek ide?

Wotan és Odin germán istenek. Pontosabban germán isten, mert ugyanarról az istenről van szó, csak más néven.


L

2010. jan. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"És ezek hogy jönnek ide?"


Segítek a szövegértelmezésben. A görög politeisztikus vallások rekonstrukciója MELLETT léteznek más neopogány politeista vallások is (vagyis nincs ebben semmi meglepő). Így kerültek ide, kiegészítés és összehasonlítás gyanánt.

2010. jan. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Így már értem.

De a kérdés nem erről szól.


L

2010. jan. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Így van, nem szekta az ógörög vallás, Magyarországon viszont nem nagyon hiszem, h lenne jelentős érdeklődés iránta, legalább is én nem hallottam még ilyesmiről.

Egyébként az ásátrú is egy pogány vallás, tehát jogosan lett fölhozva példaként, habár kár, h pogány címszó alatt első sorban wotan, odin meg az ásátrú jön elő példaként a mi tengrista pogány vallásunk helyett.

2010. febr. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!