Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egy házat miért...

A katolikus egy házat miért támogatják a hívek? Tudtommal ők rendelkeznek a világ legnagyobb aranykészletével. Nem lenne-e itt az idő, hogy szétosszák a szegények között? Ennek tudatában miért nem tagadják meg a katolikusok az egyházukat.

Figyelt kérdés

2014. dec. 2. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

erre van egy biblia vers kedves kérdező:


(2Korintusz 4:4) 4 akik között ennek a világrendszernek az istene megvakította a nem hívők elméjét, hogy ne ragyogjon át a Krisztusról, az Isten képmásáról szóló dicsőséges jó hír megvilágosító fénye.


Sátán nagy mestere a vallások létrehozásának, csak hogy az emberek ne ismerjék fel az igazságot,

Ne feledd, ha a tökéletes Ádámot eltudta csábitani akkor egy tökéletlen embert még inkább ha nincs ismerete


Egyébként pedig hogyan teljesednének azok a szavak amiket leiratott a Teremtő

Ezek a vallások Isten akarata szerint csúfosan kilesznek fosztva, és megszünnek,

Amit Isten kijelent az úgy lesz ha hihetetlennek vagy elképzelhetetlennek is tartják.

2014. dec. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szp72 ***** válasza:
81%

Valószínűleg rosszul tudod. A gazdasági nagyhatalmaknak van szükségük az aranyfedezetre, nem a Vatikánnak.

De nyilván hallottál már arról, hogy az Egyház elég sokat jótékonykodik, amihez valahonnan pénz kell. Nem biztos, hogy az a jobb ha mindenedet eladod, lehet hogy az a hasznosabb ha forgatod és abból jótékonykodsz. Én nem ismerem a Vatikán pénzügyeit, lehet hogy adakozhatnának többet, de könnyen lehet, hogy ez rád is érvényes.

2014. dec. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok katolikus, de azt tudom, hogy Isten mindenki szívét meg tudja nyitni, hogy adakozzon, ha épp arra van szükség. Persze van, akinek ez már bensőjéből fakad, hogy adjon és nem kell hozzá isteni noszogatás.

Te mennyit szoktál adakozni a szegényeknek?

2014. dec. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
nos, kérdező, a biblia Istene tudja ezt, azt írja, hogy szégyenletes fényűzésben élnek, és hogy bűneik az égig halmozódtak. nemsoká semmivé teszi a nagy szajhát, és a politikusokat fogja ehhez felhasználni. az, hogy a múlt héten a pápa kiosztotta az enszt, lehet ennek a kezdete. hirtelenül és váratlanul fog ez bekövetkezni, nem számít rá senki.
2014. dec. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyháznak intézményei vannak, amiket fenn kell tartani. Vannak fizetett alkalmazottai. Vannak műemlék épületei.

Szabaduljanak meg mindentől? Oké. Akkor bezárnak az egyházi iskolák, utcára kerülnek az egyházi öregotthonok lakói, a kórházakból a betegeket ki kell rakni, és a többi.

2014. dec. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Furcsa ez az aranykészlet dolog, mert ha még így is lenne, akkor is mit érnének vele? Ma a tőke legnagyobb része mind virtuális. A bankokban is van néhány aranyrúd "dísznek", de ma már nem ez alapján működik a gazdaság.

Egyébként az Egyház, vagy akkor gondoljuk Vatikánra mint államra, szerintem többet adakozik jótékony célokra, mint bármely más állam, ahogy az előző válaszoló is írta: nagyon sok intézményt tartanak fenn (ami egyébként az adott országok feladata lenne).

2014. dec. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sokat jótékonykodnak de valószínűleg sokkal több adót szednek be. Legalább átlátható lenne a gazdálkodásuk. Ha valami nem átlátható akkor jó ok van arra, hogy miért nem az. Afelől meg ne legyen kétsége senkinek, hogy ott ülnek a világ legnagyobb aranykészletén, rudakban, persze van egyéb is de az a meg a világ legnagyobb

műkincsgyűjteményének a része.

2014. dec. 3. 22:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Miért ne adnék? Hülye lehet a hasonlat, de ha elmész mondjuk házibulizni, illik valamit dobni a közösbe. Én annyi mindent kaptam már az Egyháztól ingyen, ha pénzben kifejezném sokkal többet mint amennyit adakoztam.

Osszák szét a szegények közt? Minek, sokkal jobb amit most csinálnak, ÉLNEK vele. Pl mikor elvesztettem a munkámat és az albérletemből is mennem kellett, befogadtak egy rendházba, ingyen laktam, kajáltam, minden este oda jártak a szegények, kaptak kaját, stb... Ezt az egyházat tagadjam meg?

Hetente többször is fölteszel ilyen katolikusgyalázó "kérdéseket", nem unod még? :)

2014. dec. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem de tervezem. A következő a pedofilia és az egyházi személyekkel lesz kapcsolatos. Minnél nagyobb egy szervezet annál kevésbé átlátható annál több pénzt lehet eltüntetni annál nagyobb szemétségeket lehe elkövetni büntetlenül mert ugye a hatalmuk is annál nagyobb.
2014. dec. 5. 21:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, ki bántott Téged, hogy ennyire nem szívleled azt az egyházat. Valamelyik tagja bántalmazott? Mi Krisztusban egyek vagyunk, ezért azt gondolom jogom van annak az embernek a nevében is bocsánatot kérni, ha Jézus tanításával ellentétesen Neked valamilyen módon ártott. Ha elfogadod.
2014. dec. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!