Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ütközik az valamilyen szabályb...

Ütközik az valamilyen szabályba ha. - a katolikus és az iszlám vallást egyszerre szeretném felvenni? - ha az összes Ábrahámit? - ha a világ összes vallását?

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Mivel az egyes vallások nagyon eltérően gondolkodnak bizonyos dolgokról és mindegyik önmagát tartja egyedül igaznak, ezért egymás szabályaiba mindenképp beleütköznek.


Azon kívül szerintem hivatalosan csak egy vallásod lehet.

2010. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

igen

pl. a józan ész szabályába

de egy valláshoz/egyházhoz sem lehet úgya csatlakozni, hogy közben egy másik tagja vagy

2010. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Jól gondold meg! Nehogy Te is olyan csapdába essél, mint sok európai asszony. Kikerülsz egy nagyon bigott arab országba, ahol a felvilágosult férjed már nem is lesz olyan liberális, mint amilyennek megismerted (vagy tettette magát), hiszen az anyja befolyása alá kerül. Téged szinte rabságban tartanak majd, nem engedik a kapcsolattartást a rokonaiddal, gyerekkori barátnőiddel. Szerencsés esetben nemzetközi vagy konzuli segítséggel megszöksz, de a gyerekedet nem tudod magaddal hozni, és idehaza is lidércnyomás lesz az életed, mert utolér az iszlám Vendetta. Ez egy olyan kultúra - Éljenek boldogan egymással, a saját hazájukban! -, nincs kivétel!
2010. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem az erdekel hivatalosan mennyi lehet. Hanem peldaul ha iszlam hivo vagyok oda mehetek e egy katolikus paphoz es mondhatom e neki azt hogy, hello muszlim vagyok de teccik a ti nezopontotok is, es szeretnek megkeresztelkedni :)


Jozan eszt ne keverjuk mar bele a vallasba legyszives. A japanoknal peldaul ugy emlekszem nem furcsa ha valakinek 3-4 vallasa van...


Nem vagyok no, es eszembe sincs elhagyni europat, de koszi a valaszt :) Plusz egyik gyerekori baratnom kint el boldogan egyiptomban muszlim parjaval.

2010. júl. 1. 16:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, igazából nem tudnék rá válaszolni. Azt tudom, hogy Eduardo Rózsa-Flores a katolikus vallásról tért át az iszlámra, ennek ellenére járt katolikus szentmisére is söt ministrált is, muzulmánként.Halálakor katolikus gyászmisét celebráltak a lelkiüdvéért.

Az iszlám megengedi a kinyilatkoztatott vallások(kereszténység, judaizmus/Könyv Népe) hogy belépjenek a mecsetbe.

2010. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
amugy lehet hogy nem tunik fel, de ez harom kerdes :)
2010. júl. 1. 21:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, ez szinkretista eretnekség. Kérlek, nézd ezt meg: [link]
2010. júl. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mind a két hit monoteista, tehát egy Istenben hisz. Akkor most melyikben hiszel ? Ha pedig egyikben sem, akkor minek ez az egész ?
2010. júl. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szoval te az elsore valaszoltal.

Úgy gondoltam az egyisten hitesek ugyan abban az egyben hisznek.


Amugy meg nem lenyegtelen h azt mondom e h hiszek, vagy tenyleg hiszek, ha csak en tudom es tudhatom valojaban hogy mi az igazsag :D?

2010. júl. 12. 14:47
 10/10 A kérdező kommentje:
A minekre meg itt egy pelda: en mindig drehert iszom, de lehet hogy szeretnek arany aszok is a hutoben. vagy a vilag minden sorebol :) Szoval azert mert kivancsi vagyok es igy akarom :)
2010. júl. 12. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!