Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves ateisták, ebben az...

Kedves ateisták, ebben az esetben elmehibásodásról beszélhetünk?

Figyelt kérdés
[link]

2014. dec. 5. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves hívő, miért lenne ezzel bármi baj? mindenki abban hisz amiben jólesik. Én ateistának vallom magam, de nem azért mert istenben nem hiszek, hanem mert az egyházakban és vallásokban nem hiszek. "Hiszek Istenben hitetlenűl"

Az ateisták általában elfogadják a mélyen vallásosok hitét, miért nem lehet elfogadni hogy egy ateista nem feltétlen istenellenes, és miért kell állandóan téritgetni?

2014. dec. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Mindenképpen, ha kiáll Gyurcsány mellett. :) De a viccet félretéve, a halálfélelem sok emberben kivált ilyen reakciót.
2014. dec. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Czeizelnek már jó régen elgurult a gyógyszere. Amúgy mit szólnál, ha mi járkálnánk át a vallás rovatba provokálni?


Tudom, nehéz elviselni a lelked mélyén már megfogant igazságot, miszerint a tudomány mégiscsak több, mint egy kétezeréves, bőrkötéses, ezüst csatos mesekönyv. De attól még békén hagyhatnál minket.


Minden mehetne szépen, ahogy eddig: ti hagynátok minket csendben dolgozni, cserébe mi leszállítjuk nektek számítógépet, hogy ne kézzel kelljen a hülyeségeiteket másolni, adunk nektek GPS-t, hogy adataláljatok a hitgyűlésre, és gyógyszert, ha már a betegségeiteken nem segít az ima.


De legalább annyira legyetek képesek, hogy nem jöttök át prvokálni.

2014. dec. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem is értem a kérdést. Az a gond, hogy a doktor hívő lett? Mire akarsz kilyukadni?
2014. dec. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tom Benko ***** válasza:
Elég fura mondatokat olvasok benne, biztos, hogy ez az interjú maga, vagy inkább az újságíró összerakta egy hosszú beszélgetés részleteit?
2014. dec. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ozmium42 ***** válasza:
Egy tudós számára egy másik tudós véleménye csak olyan, mint egy hétköznapi ember számára egy másik hétköznapi ember véleménye. Nem sokat nyom a latban. Czeizel egy olyan "érvelést" hozott fel a hite mellett, amit már sokszor hallottunk korábban is, és már akkor sem lehetett komolyan venni. Az érvet azért is tettem idézőjelbe, mert nem is érv ez igazából, csak egy közkeletű félreértés: magasabb hatalom cselekedetének tulajdonít egy váratlan eseményt.
2014. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést.
2014. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Amit ma vallásnak nevez a túlnyomó többség,az nem más,mint a Kereszténység elárulása.
2015. jan. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!