Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tanúk tényleg nem ehetnek...

A tanúk tényleg nem ehetnek bejglit, és szaloncukrot?

Figyelt kérdés
ezt hallottam, de lehet, hogy csak karácsony napjára mondták ezt. meg persze csokimikulást sem, és születésnap alkalmából készült sütit, tortát sem. ezek mind emberi tanítások, vagy alá lehet ezt támasztani a bibliából?
2014. dec. 6. 10:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%

Ehetnek, csak karácsonyra nem. Mivel szaloncukrot nyilván csak decemberben árulnak, nyáron bajosan ennék, de nem tehetik a karácsonyfa alá meg hasonlók.

Szegényeknek elég nehéz lehet. Nekem van több Tanú kollégám, nincsenek könnyű helyzetben ilyenkor, és tesznek engedményeket maguknak. Tegnap pl. behozott a főnök egy rakás csokit Mikulás alkalmából, délután mondta a Tanúnak is, hogy egyen már, ő kicsit habozott, de aztán vett belőle. A névnaposok is be szoktak hozni sütit, ropit, elvileg abból sem esznek, de gyakorlatilag azért megesik. Tudom, többen megvetik őket ezért, hogy nem állnak ki az elveik mellett, de én nem. Nem ők választották ezt az életformát, beleszülettek, ha kilépnének, elveszítenék az egész családjukat, nem fogjuk őket megszólni, ha néha nem tudnak ellenállni a sütinek.

2014. dec. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
szerintem ebben az esetben is emberi tanítást követnek, legalábbis nem tudok olyan írásszövegről, ami tiltaná az eledelek fogyasztását, vagy tisztátalanná tenne egyes eledeleket. ellenkező utalás ellenben van olyanokra, akik títják egyes ételek fogyasztását, és tisztátalannak mondanak olyanokat, amiről Isten nem írja, hogy tisztátalan lenne. de várom a bibliaverseket, mert nem szeretnék ítélkező lenni.
2014. dec. 6. 10:58
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Ehetnek!Mi is kínáltuk a tanukat a karácsonyról maradt szaloncukorral és ették, bejglit is ehetnek, meg mindent, csak ők nem karácsonyoznak, így nyilván nem valószínű, hogy karácsony napján bejglit sütögetnek, De attól még máskor biztosan ők is sütik és szerethetik.
2014. dec. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
14%

Az első válaszoló félre van tájékozódva (nincs egyedül :-)), a Tanúk nem ételeket utasítanak vissza, hanem az ehhez tartozó szellemiséget! Nem fognak azért szaloncukrot venni és enni, mert jön a karácsony, nem fognak azért tortát sütni, mert születésnapja van valakinek, ezen ünnepek szellemiségével nem azonosulnak. De ettől elfogadnak bárkitől ilyen ételeket, ha azt nem kimondottan ilyen alkalmakból kínálja. Pl. nem feltétlenül utasítom vissza egy kollégám szülinapos sütijét, csak megbeszélem vele, hogy számomra ezen alkalomból nem elfogadható. Ha azt mondja, hogy vegyem egy tőle jövő egyszerű ajándéknak, elfogadom.


És ezen ünnepek szellemiségének az elutasításán kívül azért az sem mellékes szempont, hogy egy társadalmilag ELŐÍRT és KIKÉNYSZERÍTETT alkalomból adni (ezt hívják 'kényszer ajándékozásnak'), gyakran éppen nem jön szívből, mert nem is jöhet abból. Ne azért örömködjön és tegye a szépet nekem egy kollégám, meg születésnapom, névnapom, vagy egyéb más ünnep van, hanem mert tényleg fontos vagyok neki valamilyen értelemben!

2014. dec. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
0%
Tehát nem "meg", hanem "mert" - bocsi!
2014. dec. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Egyébként a Biblia sem arról beszél, hogy a keresztényeknek most már mindent szabad enni mindenféle alkalomból, minden megkötés nélkül, és hogy te szabod meg magadnak mit akarsz ünnepelni korlátozás nélkül. Erről szó sincs. Gyakran kiragadnak Páltól egy rövid részt, de nem értelmezik a teljes szövegösszefüggést, holott egész másról beszél.
2014. dec. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
én is konkrét verset kértem, de még nem adott senki, úgyhogy egyetértek.
2014. dec. 6. 15:45
 8/29 anonim ***** válasza:

Mire akarsz konkrét verset?


(A következő válaszod is sokat elárul arról, hogy mit gondolsz a bibliáról.) :-)

2014. dec. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Ez már majdnem az a kategória, hogy: van egy foltos szalamandrám, mit adhatok neki enni?
2014. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
arról, hogy nem emberek tanítását követik a tanúk, hanem a bibliáét. na, mit árult el számodra a válaszom?
2014. dec. 6. 16:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!