Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi mit tanít az...

Jehova Tanúi mit tanít az Őrtorony a földönkivűliekről (vagy esetleg saját vélemény)?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekel ez a kérdés egy ideje, de egyébként nem csak a Jehova Tanúi véleményére vagyok kiváncsi hanem minden keresztény ember véleményére.

Azért szólítottam meg a Tanúkat mert ők sokat foglalkoznak a tudományos oldallal is,ha jól vagyok tájékoztatva az Őrtorony által.


Köszönöm!



2014. dec. 7. 20:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%
A Bibliában nincs erről szó sehol. A Jehova tanúi még véletlenül sem foglalkoznak tudományos oldallal. Vakon hiszik az Őrtoronyban kitalált dolgokat.
2014. dec. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

bocs de nem úgy értettem hanem egyesek azt mondják,hogy az Őrtorony kiadványokban lehet találni tudományos írásokat is.

Tudom,hogy a Biblia nem ír UFO-ról mert hát nem is írhat,de azért kiváncsi lennék,hogy mi a magyarázat vallási szempontból ufologiáról.

2014. dec. 7. 20:51
 3/28 anonim ***** válasza:
74%
Isten csak az embert teremtette értelmes lénynek, tehát a biblia szerint nem lehetnek földönkívüliek. A jehovák szerint meg a föld 6000 éves, a dínócsontokat pedig a sátán tette a földbe, hogy összezavarja a hívőket...
2014. dec. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdező, ne hallgass lpatriklra, mert butaságot írt!

Valóban sokat foglalkozunk a tudománnyal, sőt mindennek és mindenkinek szüksége lenne rá, hiszen mindent tudományos igényességgel kellene megvizsgálni.

A válaszom természetesen az, hogy vannak is, meg nem is. Vannak, mert a Biblia tele van velük, és nincsenek, ahogy azt ma a közvélemény "idegen civilizációként" képzeli el, akik csak úgy "kifejlődtek" a kozmosz végtelenségében - hiszen "esély van rá" ekkora számok tükrében. (Igaz, hogy még a földön sem tudták ezt bizonyítani)


A föld pedig nem 6000 éves, a dinó csontok pedig létező állatok maradványai.

2014. dec. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
35%
Ja, és nem az Őrtorony tanítja, hanem a Biblia.
2014. dec. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%

Egyes válszokból most itt világosan látható, hogy az emberek nem olvasnak és hallgatnak figyelmesen, aztán összekeverik a szezont a fazonnal, a gizikét a gözikével.


Mint ahogyan már megmagyarázta a 24-es NEM IGAZ amit "lpaktrik" ír.


Söt nem is egyszer leírtuk, hogy elhiszük a tudomány szerint, hogy a Föld néhány miliárd éves, elfogadjuk a matematikai és fizikai tényeket is, tudjuk mi a fénytávolság stb. Tudjuk, hogy voltak dinoszauruszok...


Az Örtornyot aki nem olvassa, vagy már eleve "behúnyt" szemmel olvassa /elfogultam/ az még azt sem hiszi el, ha oda van írva, hogy a tej fehér. :D Csak kötekedik.


No de a lényeghez. Valóban számunkra a Biblia a lényeg. Ezt a könyvet boncolgatja Az Örtorony is.


Kedves kérdezö így: A földön kívüli életröl, magas szintüröl ír a Biblia.


Nem olyan lényekröl mint a scifis irodalom.


Jehováról ír a Legfelségesebb Istenröl, Fiáról Jézus Krisztusról, a hüséges angyalai nagy sokaságáról.


Egyik Bibliai vers azt írja Jehováról: "Az egek neked ülöszéked a Föld a lábaidnak zsámolya"


Ez természetesen szimbólikusan van értve. Egyes kis emberkék a felhök mögött keresték Istent, vagy azt hiszik, ha a müholdak körül nincs akkor nincs.


Elfelejtik az univerzum végtelenségét. Túl kicsi aprócska porszemek vagyunk, a végtelenség a számunkra érthetetlen fogalom.


Még van egy fontos dolog. A Jelenések 12:12 szerint a Sátán és démonai ki lettek már vetve a mennyböl. A Biblia leírja, hogy jaj a földnek és lakosainak, mert a Sátán dühöng, nagy haraggal, mert tudja, hogy már csak kevés ideje van.


Sátán és gonosz angyalai láthatatlan lények az emberi szemnek, gonoszak, kegyetlenek, de nem mindenhatók. Tudunk ellenük harcolni. A Bibliai jövendölés szerint nem sokára Jézus Kriszutus a mélységbe fogja öket vetni, a tehetetlenség állapotába, azután pedig a teljes örök pusztulásba

2014. dec. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy nem ez a hivatalos álláspontotok, de ezt nekem egy jehovás mondta. Ezek szerint ő volt a hülye. Bocsánatot kérek.

Amúgy a kérdésre még mindig nem válaszoltatok.

2014. dec. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
5%

Kedves kérdezö, van még egy tippem neked.


Ha van idöd, vagy kedved, a hivalatos oldalunk a jw.org-on kattints kérlek fent a kiadványok szóra, majd bal oldalon alul megtalálod az online könyvtárt, kattints rá, majd a keresöbe írd be a földönkivüliek szócskát, és olvashatsz érdekességeket erröl a témáról

2014. dec. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Úgy értsem akkor,hogy ezek az "UFO"-k is Isten tervének egy része?

Ilyen olyan jelekről beszélnek,személyes tapasztalatokról beszélnek emberek,de mi az igazság ezzel kapcsolatban?

Én még soha nem láttam nem tapasztaltam semmi hasonlót néhány "hulló csillagon"kívűl tiszta csillagos éjszakákon.

De mi ez az egész felhajás e témával kapcsolatban,mi az igazság?

2014. dec. 8. 07:00
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tipet :) utána nézek és vissza jövök leírni amit találtam.

Mégegyszer köszi!

2014. dec. 8. 07:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!