Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, miért érzem...

Jehova tanúi, miért érzem úgy, hogy ti a saját erőtökből akartok üdvözülni?

Figyelt kérdés

Egyik testvéretek ezt írta: "üdv, ez nem igaz. a hit ugyanis halott cselekedetek nélkül. nem elég hinni Jézusban, hanem hitet kell benne gyakorolni, ami óriási különbség. béke"


Én ebből azt vettem ki, hogy a cselekedeteket te saját magad viszed véghez.

Pedig a Biblia azt állítja, hogy ezek a cselekedetek már "csak" a gyümölcsei a hitnek.

Először van a hit, és azután Jézus "felhasznál" téged ezekre a cselekedetekre, de azokat nem te viszed véghez, hanem Jézus.

Hiszen Pál írja: hogy akarjam a jót, van lehetőségem, de arra, hogy megtegyem nincs.

Vagyis te képtelen van jót cselekedni.


2014. nov. 17. 11:20
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
31%

Kedves kérdezö,


nem az a fontos hogy mi vagy Ti mit hisztek. Fontos hogy a Biblia mit mond.


Tudtad hogy tényleg a Biblia írja, hogy a hit cselekedetek nélkül halott?


Kiírom neked a Károli fordítású Bibliámból, jó?


Jakab 2:26: "Mert amiképpen holt a test lélek nélkül, aképpen holt a hit is cselekedetek nélkül".


Tudtad, hogy Jézus is azt mondta, hogyha a "fa nem hoz jó gyümölcsöt, kivágják és tüzre vetik"? Máté 7:16-20


Természetes, hogy tökéletlenek vagyunk, tehát hibákat követünk el. De hatalmas különbség van a szándékos, és a mindennapi tökéletlenségböl akadó tetteink között.


Bizony-bizony hiába gondolja valaki, hogy paráználkodok, vagy lopok, vagy hazudok , vagy káromkodom, vagy szidom, csúfolom a másikat, és majd utána megimátkozok, majd folytatom.


A Biblia azt írja, hogy ahol szándékos a bün, ott nincs bünöknek bocsánata.


Tehát a cselekedetek nem "CSAK" valami másodlagos valami, hanem életfontosságú.


Ezt nem mi a tanúk találtuk ki, látod benne van a Te Bibliádban. :) Te is megtalálod, ha akarod és van kedved megkeresni

2014. nov. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
48%
Kár, hogy nem érti az előző hozzászóló a kérdést. Más válaszoló, aki érti is?
2014. nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
65%

Szia


Mindannyiunk nevében mondhatom, hogy nem igy van és nem is igy érezzük,


Ezt a következő biblia verssel hitelesitem:


(2Korintusz 4:7) 7 Ez a kincsünk azonban cserépedényekben van, hogy a szokásosnál nagyobb erő az Istené legyen, és ne magunkból való.


Mi csak cserép edények vagyunk, A teremtő adja a szükséges erőt ahhoz, hogy a feladatainkat kitartásunkat végrehajthassuk.

Az hogy tökéletlenségben néha hibázunk az biztos, de ez nem azt jelenti, hogy képtelenek vagyunk jót tenni önként szeretetből, ezért csak hibákat tudunk tenni.

2014. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö,


igazán nem azért írok még egyszer, talán kedvem volna bárkivel is vitába szállni. Mindenki, akinek Bibliája van elolvashatja a verseket, vagy nem olvassa el és ....


Te sem én sem, senki az itt hozzászólók közül nem vagyunk tökéletesek, mert mindnyájan hibákat követünk el.



Ha én igyekszek jót tenni, vagy Te, írd ki nekem légyszí azt a Bibliai verset, ami azt állítja, hogy a jót nem én teszem hanem helyettem Krisztus.


Az is más dolog, hogy ha kérjük a Jézus Krisztus nevében Istentöl, hogy segítsen meg minket, legyen erönk felhagyni valamilyen rosz szokásunkkal, megsegít.


Személyesen ismerek sok olyan testvéremet, akik mielött megismerték a Biblia tanítását, dohányoztak, alkoholisták, vagy kábítószeresek, durvák, csúfolkodósak, paráznák voltak.


Keményen dolgoztak és dolgoznak magukon. Gondolod, hogy ezt is ö helyettük Krisztus csinálja?


Igen az eröt, a támogatást ha kérjük, és valóban az Isten akaratát akarjuk cselekedni, akkor megkapjuk.


meg kell érteni a lényeget. Ha nem paráználkodsz, Te nem paráználkodol.


Pál apostol ezen beszédjét az egészet el kell olvasnunk, hogy megértsük mit mond.


Ö nem mondta, hogy nem tesz semmit sem.- Ö leírta a tökéletlen ember tehetetlenségét.


Ugyanakkor a végén elismerte, hogy nem a saját erejéböl végezte el azt a hatalmas hirdetési, tanítási munkát, hanem az Isten Szent szellemének a segítségével.


Mi a tanúk ezt így hiszük. Tudjuk, hogy nagy eröfeszítéssel le kell küzdenünk a rosz hajlamainkat, de ugyanakkor azt is tudjuk, hogy Jehova megsegít, és megerösít minket mindig. Engem sem hagyott el még sohasem


...és kérem nem csúfolkodni ...ez sem tetszik sem Jehovának, sem Krisztusnak. :)

2014. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 Kései Sirató ***** válasza:

Én meg azt vettem észre, hogy a katolikusok akarnak saját erőből ödvözülni. Pl. 10 Miatyánk, 20 üdvözlégy. Miért nem elég egy? Tenni kel valamit az üdvösségért, a bűnbocsánatért?

Na ezek nincsenek benne a Bibliában. Ja, és nem vagyok Jehova tanúi egyház tagja.

Az idézett szöveg pedig valóban a Bibliában van.

A hit önmagában kevés, csupán elméleti dolog.

2014. nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Ti most komolyan azt hittétek, hogy nem tudtam, hogy az idézett szöveg benne van a Bibliában??

Ennyire tudatlannak nézek ki?

Nem mintha valami húdeokos lennék, de szerintem ezt az igerészt sok mindenki ismeri. No mindegy.


Katy első válaszodból azt vettem ki, hogy nem olvastad el rendesen a kérdésemet.

Tehát azt állítod, hogy a cselekedet épp olyan fontos mint a hit, és cselekedet nélkül nem lehet üdvözülni, igaz?? Nem tudom, hogy jól értelmeztem e a kommentedet.

De ha így van, akkor a jobb lator, hogyan üdvözülhetett, hiszen neki csak rossz cselekedetei voltak?

Most válaszolok a kérdésre, úgy hogy volt hite, és mégis cselekedetek nélkül.

Mivel a hit elég az üdvözüléshez.

Persze nem azt mondom, hogy ha már pl. 20 évesen valaki megtér, és 40 évesen sincsenek jó cselekedetei, akkor az az egyén valószínűleg nem hisz, erről ír Jakab.


Ez olyan mint a BŰN és gyümölcsei. A hitnek a szeretet, jóság, türelem, stb. a gyümölcsei, ugyanúgy a hitetlenségnek(ez az egyetlen bűn) a lopás, paráznaság, gyilkosság, stb. a gyümölcsei.


Katy, már leírtam az igét, csak figyelmetlen voltál, hiszen azt állítja, hogy te is, én is képtelenek vagyunk jót tenni. Vagyis ha képtelen vagy jót tenni, akkor nem vagy rá képes. Ez gondolom világos. Vagyis ha nem vagy képes jót cselekedni, akkor a rosszat cselekszel. De ezért jött Jézus, hogy megszabadítson a Sátán uralma alól.

Hiszen mindenki szolgál valakinek. Nincs olyan, hogy te a magad ura vagy.


És Katy, akárhogyan igyekezhetsz jót tenni, hiába minden, amíg meg nem szabadít téged Jézus, addig nem tudsz semmi jót sem tenni. Kérlek olvasd el az igerészt, amit írtam.

Meg azt írod, hogy te csak az erőt kéred, de az nem elég. Szabadítást kell kérni, hiszen csak Ő tud téged megszabadítani, te erre képtelen vagy.


Ha képes lennél rá, akkor fölöslegesen jött Jézus, hiszen az erőt még ki is munkálhatnád magadban, de ha meg vagy kötözve, semmit sem érsz azzal.


Persze, hogy Pál a Szent Szellem segítségével érte el amit, hiszen magától ez nem ment volna. És ebből kifolyólag nem ő cselekedett, hanem a Szent Szellem.


Szerinted akik meg vannak kötözve, vagyis a Sátán uralma alatt élnek, ő a saját akaratukat viszik véghez, vagy inkább a Sátánét??

A legtöbb alkoholista tudja, hogy nem jó amit csinál, de nem tud belőle szabadulni. Nincs saját akarata, vagy ha van is, nincs lehetősége azt véghezvinni, mivel meg van kötözve. Erről ír Pál.


Igen, de a paráználkodás nem az ágyban kezdődik, hanem a szívben, gondolatodban. És szerintem te sem vagy ura a gondolataidnak. Tudom, miről beszélek, mivel én is ebben szenvedek. De kérem az Urat, hogy segítsen, mivel egyedül képtelen vagyok rá. Hidd el próbáltam a magam erejéből megszabadulni, de képtelen vagyok rá. Csak Jézus tud megszabadítani.


És nem akartam csúfolkodó lenni, bocsáss meg ha az voltam. Ne vedd sértésnek amit írtam.

2014. nov. 17. 14:44
 7/45 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen kell az üdvösséghez cselekedet, akkor a lator nem kaphatta volna meg Jézustól a következő szavakat: Bizony mondom néked még ma velem leszel a paradicsomban.

Márpedig Isten NEM személyválogató, hogy egyiknek megadja, a másiknak nem.

De ha nincs valódi hit, ami Krisztushoz fűződik, amit ő ad hit által, akkor nincs gyümölcs. A szív attól még halott marad. Legjobb példa erre Jób esete, akinek a tragédiáit Isten megengedte. Először az ember nem érti, hogy miért, mert Jób annyi szépet és jót tett, hogy nem győzi felsorolni.

Aztán a Jób könyve 30 elején kibújik a szög a zsákból, hogy valójában mit is gondolt az emberekről. És nem azért kapta vissza Istentől, amit elvesztett, mert tényleg a jó cselekedet volt a döntő, hanem a szívből jövő bűnbánata, mondhatni megtérése.

2014. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:

Az egész tevékenységük arra utal,hogy ők cselekedtek által akarnak üdvöztűlni.

Számukra Jézus csak egy közbenjáró és semmi több!

Mint ahogy lehet tapasztalni a kedves grkaty válaszából is. :)

"MERT HA ÁBRAHÁM cselekedtekből igazult meg, van mivel dicsekedjék. de nem az Isten előtt."(Rom.4:2)

2014. nov. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem vagyok JT, de én is úgy gondolom, hogy a cselekedetek szükségesek az üdvösséghez. Nem önmegváltásról beszélek, hanem arról, hogy a cselekedetek mutatják meg a hit valódiságát.


Jézus követése nem bizonyos tantételekben való elméleti hit. Olvasd végig Jézus szavait, amikor az ítéletről beszélt. Mindenhol azt fogod látni, hogy a cselekedeteink szerint leszünk megítélve. Ahol mégis hitről van szó, vedd figyelembe azt is, amit Jézus mondott. Ő azt mondta, hogy aki hisz Őbenne, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket Ő cselekedett. Ő mindenkor azokat cselekedte, ami az Atya előtt kedves volt? Igen, ezért, aki hisz Őbenne (akinek valóságos a hite), az is mindenkor azokat cselekszi, amelyek kedvesek az Atya előtt. Az Úr előtt nincs "elméleti, Őbenne való hit", hanem csakis valóságos, ami látható a cselekedetekben is.


A házépítés példázatánál Jézus kétféle hívőről(!) beszélt. Az egyik, akik hallja az Ő beszédeit, és nem cselekszi meg azokat, a másik pedig aki hallja az Ő beszédeit, és megcselekszi. A keskeny út nagyon keskeny. Aki engedetlenségben él, az nem a keskeny úton jár. Aki bűnben él, és nem tér meg azokból, az sem a keskeny úton jár. Az Úr szavai iránt való engedelmesség nélkül nincs üdvösség!


És tudom, ott van a lator esete a kereszten. De ő az egyetlen ember, akinek Jézus személy szerint megígérte az üdvösséget. Csakhogy neki (a hite megvallásán kívül) egyáltalán nem volt lehetősége a cselekedeteivel megmutatni, hogy valódi-e a hite. Egy ilyen kivételes esettel példálózni nem szerencsés, főleg úgy, hogy Jézus azt mondta, hogy az szereti Őt, aki ismeri az Ő parancsolatait, és megtartja azokat.


Isten áldjon!

2014. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:

Tehát akkor Isten mégiscsak személyválogató?

Mi a helyzet azokkal, akik a halálos ágyukon fogadják be Jézust? Azoknak viszlát?

2014. nov. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!