Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak alapból gonosz emberek?

Vannak alapból gonosz emberek?

Figyelt kérdés
3.15 Ellenkezést vetek közéd és az asszony közé, a te ivadékod és az ő ivadéka közé. Mt 13.38 A szántóföld pedig a világ; a jó mag az Isten országának fiai; a konkoly pedig a gonosznak fiai. Akkor vannak akik a kígyó ivadéka (konkoly), szóval alapból gonoszok?

2014. dec. 9. 11:00
1 2 3
 21/24 Mulder614 ***** válasza:
46%

"rossz ember nincsen, de rossz tettek akadnak"


alapjából senki nem születik rossznak, tökéletlennek születik hibákkal de nem rossznak.

a mai társadalom pedig majd megmérgezi a gyermekeket akik később rosszat tesznek.

2014. dec. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
53%

Nos "Bibliában jártasnak" vagyok mondható magam is de én máshogy közelíteném meg a dolgot. Vannak e alapból jó emberek? Ha jót szó szerint értelmezzük akkor kerülni kell mindenféle sallangot és látni kell, hogy a jó fogalma abszolútum ahogy maga a rossz is. Ha valami jó akkor annak minden része jó és ha valami rossz akkor annak dettó minden része rossz. Hasonlóképpen van ez az emberekkel is szerintem tehát a kérdés továbbra is áll. Van e teljesen, abszolúte jó esetleg rossz? Jézusra szokták mondani, hogy bűntelen és jó...akkor Ő ha úgy tetszik az etalon és bizony ennek fényében látni kell, hogy jó emberek bizony nincsenek ahogyan rosszak sem.

Emberek vannak jó és rossz tulajdonságokkal, pitiáner gondolatokkal, bűnökkel és haraggal de ugyanakkor érző és többnyire szerető szívvel. Tragédiákkal, fájdalmakkal és a maguk érzelmi világával. Tehát a kérésre válaszolva:

Ha elfogadjuk a fentebb leírtakat akkor bizony azt kell mondanunk, hogy nincsenek jó emberek de rossz emberek sem. Emberek vannak és hogy a bennük rejlő jó és rossz dolgok összességében milyen kimenetelűek lesznek az a túlvilágon azt csak az Isten tudja. Ő a bíró ebben a játékban és nekünk nincs jogunk ítélkezni senki felett sem...a gyilkos, a parázna, a beteg és senki felett...hiszen mit tudjuk mi, hogy mit élt át? Mit látott? Miért lett ilyen? Ezt hagyjuk meg annak aki mindent Tud és összefüggéseiben lája a dolgokat...magának a Mindenségnek.

Remélem tudtam segíteni!

2014. dec. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
82%
Újra leírom, mert úgy látom itt egyrészt a butaság, másrészt az észosztó lepontázás az úr: VANNAK alapból gonosz emberek, akiken soha senki, a legmélyebb szeretet, a legelfogadóbb ember, a legcsodálatosabb környezet és a legjobb lehetőségek SEM fognak: eleve gonosznak születtek. Ők az ún. veleszületett pszichopaták. Senki nem érdekli őket, csak önmaguk, a saját érdekeik, a saját önzésük, és úgy áttaposnak egy másik emberen - akár az életén is -, és mindezt olyan lazán és természetességgel, mindneféle bűntudat nélkül, mint ahogy te megiszol egy pohár vizet.
2014. dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
67%

Utolsót árnyalnám egy kicsit:

VANNAK alapvetően gonosz emberek (már leírtam, miért) - de ezek nem a pszichopaták. Gonosz az, aki szándékosan gonosz - úgy, hogy neki belőle nincs közvetlen haszna.

A pszichopatának viszont az érzései hiányoznak: ő fel sem fogja, hogy gonosz. Ő lelki beteg.

Ugyanúgy, mint pl. az autista, aki nem érti meg a másik érzelmeit.

2014. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!