Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia ír róla, hogyan...

A biblia ír róla, hogyan lehet alkut kötni az ördöggel?

Figyelt kérdés
NEM akarok semmi ijet csinálni. Pontosan tudom, hogy ha létezik ilyesmi, azzal nem tanácsos játszani, stb. Ezért az ilyen válaszokat hanyagoljátok légyszi. csak azért kérdeztem mert kíváncsi vagyok.

2014. aug. 12. 22:32
1 2
 1/12 Plaga ***** válasza:
48%
Hogyan köthetsz alkut az Ördöggel? Tudd meg most! Küldd az ALKU szót emelt díjas üzenetben a 1749-es számra és majd valamikor válaszolunk! Jamba!
2014. aug. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Ilyn dolgokba nem érdemes belefolyni. Jobb, ha nem tudsz róla nehogy megkísértsen. Akik a világot irányítják és befolyásosak(celebek, politikusok, üzletis személyek, a háttér hatalmak) mind alkut kötöttek a sátánnal hiszen a médiában propagálják.
2014. aug. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Napfonat ***** válasza:

Elnézést, 2-es! Mi a francról hablatyolsz? Alkut kötöttek a sátánnal, és ezt még propagálják is?

Tudnál erre példát? Mert ez számomra az újdonság erejével hat!

2014. aug. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
A videoklipekben sok a sátánista vagy illuminati jelkép. Gondolok itt Lady Gaga, Lil Wayne, Jay-Z, Kesha zenéire és videóira. Szó szerint kimondják, hogy alkut kötöttek az ördöggel és élvezik ezt teszik mind szexista videoklipekkel megfűszerezve sátáni jelképekkel. A politikusok miért mutatják(gondolok Obamára és Bushra) a sátán jelét a szerintem általad is ismert kéz jellel(mutató és kis ujj kifeszítve miközben a középső és gyűrűs ujj lefeszítve. a hüvelyk ujj most lényegtelen.). Ezt a kézjelet láthatod a Walt Disney filmekbe amik szerintem legtöbbje jó alkotás, de egyértelmű perverz szexista és sátánista dolgokkal vannak megspékelve. Nézzél videókat, ha kíváncsi vagy, vagy csak simán egyszerű képeket abban láthatod(vannak amit csak akkor láthatsz, ha lelassítod.). Ilyen filmek például: Hófehérke(kéz jel plusz a bagoly démon ábrázolása), Oroszlánkirály(szexista dolgok és a kéz jel), de az összeset szinte fel tudnám sorolni ahol ilyen betegen nemi szervet mutogatnak. Megnézed az USA hadereje és szövetségesei irtják a világ népességét, mert pár ilyen sátánista árja(Hitler idejében nevezték így a felsőbb rendű fajt úgy hogy az ember egy azon faj és max csak külön fajtája lehet) más fajnak tekinti a palesztinokat, kelet ukránokat és a többieket. Nézd meg mi folyik a világgal és ne dobálózz azzal, hogy összeesküvés elmélet, mert ezek tények. Minden sátánista alapelven csinálnak a magas rangú országok, bankárok, politikusok és egyéb emberek akikről nem tudunk. Én is csak abban hiszek amit látok és bizonyítani tudják tehát nekem elhiheted.
2014. aug. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia !


A Biblia nem ír róla, ellenben arról ír hogyan lehet Istennel szövetségre lépni.



Üdv: Alex

2014. aug. 13. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem kedves kérdezö,


A középkorban sajnos egy nagy egyház még a máglyára is küldte a szerencsétlen embereket, azzal vádolva, hogy az ördöggel kötöttek alkut.


Nem Bibliai tanítás vagy nézet. A Biblia azt írja hogy 2 Isten van. Az egyik az igazi, a Teremtö, a másik az ellensége a Sátán.... aki az Édenben becsapta az embert


A Sátán a hazug, Jézus Krisztus öt "embergyilkos"-ként jelölte meg. János 8:44


Nagyon jól tudod kérdezö, hogy nem tanácsos vele játszani.

Becsapja azokat is akik nem hisznek benne :(

2014. aug. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 yuda ***** válasza:
100%

Tévedtek.

Egyetlen emberrel akart az ördög alkut kötni.

Az nem úgy van, hogy kitalálod, te alkut kötnél egy természetfeletti hatalmú lénnyel. Mit adnál te neki, a kis morzsa?

Sátánról úgy beszél az írás, hogy evilág istene. Aki bűnökben él, eleve a hatalma alatt van. Miért kötne vele alkut?

Jézus tiszta, szent életet élt és fel volt menve Szentlélekkel. Ez már alkuképes. Ez már az ördög birodalmán túl van. Ez már veszélyes rá nézve.

Kísértésekor felkínálta neki a föld gazdagságát, dicsőségét, ha őt imádja.

Ez már alku.


Az még reálisnak tűnik, hogy mai korban elő, Jézushoz hasonlóan Szentlélekkel felkent hívőket manipulálni igyekszik. Kössenek kompromisszumot bálványimádókkal és pl. Nevezzük nevét ökumenének. :D

Lényege, hogy Isten tervébe beleronditson, illetve Isten által valóban elhívott embereket letompítson, hogy ne tudják megvalósítani Isten célját.

2014. aug. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mulder614 ***** válasza:

Inkább arról ír hogy lehet Krisztussal alkut kötni.

Az hasznosabb!

2014. aug. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Igen, ír róla. Olvasd el kérlek a Biblia első lapjain, hogyan kötött alkut a Sátán az első két emberrel.


Az eredményét is láthatod, ha széjjel nézel magad körül.

Mint látod lehet, a kérdés az, hogy érdemes-e?

2014. aug. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy szíves-örömest köt alkut a ráadásul önszántából ajánlkozóval. Annál erősebb kötelékekkel tud megkötözni, és elszakítani Istentől és a lelki halálba taszítani, minél inkább szabad akaratból választod a rosszat, a bűnt.

Yuda, az ökumenéről: Aki nem gyűjt velem, az szétszór!

2014. aug. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!