Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most komolyan, a vallásnak mi...

Most komolyan, a vallásnak mi köze van az ember nemi identitásához?

Figyelt kérdés
Én például meleg vagyok, de nem akarok az lenni. Van egy lány az osztályban, akinek lenyűgöz a személyisége, és azt gondolom, ha a homoszexualitás bűn lenne, akkor Isten összehozna engem ezzel a lánnyal. Kezdeményeztem, beszélgettünk néhánszor, már imádkoztam is ezért, meg azért is, hogy ne legyek meleg. De mivel nem történt semmi, azt hiszem ez nem bűn. Én már így születtem, nem egyik napról a másikra lettem meleg. Emlékszem, hogy már ovis koromban is teljesen hidegen hagytak a lányok, és a fiúk érdekeltek. Most hiába írjátok sokan, hogy térjek meg, vegyem el Isten kegyelmét, de mégis hogyan? Már belefáradtam, hogy minden este kérnem kell, hogy ne legyek meleg, mégsem történik semmi. Vagy ti már hallottatok olyanról, hogy valakiből reggelre heteró lett?

2014. dec. 11. 17:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Semmi köze nincs hozzá, és nem is bűn. Így születtél, ennyi.
2014. dec. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
29%
Az én olvasatomban Isten nem akarna megváltoztatni, szándékosan teremtett olyannak, amilyen vagy. Vagyis így születtél, és ha úgy tetszik, az egyik életfeladatod lehet az, hogy megtanuld szeretni saját magad, és megküzdj mások szeretetéért is. Mindenki szembesül nehézségekkel, a te kereszted például ez.
2014. dec. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%

szia


Lehet hogy félre vagy tájékoztatva.

egy imával még nem történik semmi,és főleg Isten nem tesz csodát.

akkor némely biblia versnek nem lenne értelme

PL:

(Kolosszé 3:9, 10) . . .Vetkőzzétek le a régi egyéniséget a cselekedeteivel együtt, 10 és öltsétek magatokra az új egyéniséget, amely pontos ismeret által újjátétetik Annak képmása szerint, aki teremtette.


(Efézus 4:22–24) 22 hogy le kell vetnetek a régi egyéniséget, amely korábbi viselkedésmódotokhoz igazodik, és amely megromlik megtévesztő kívánságai szerint; 23 meg kell pedig újulnotok az elméteket mozgató erőben, 24 és fel kell öltenetek az új egyéniséget, amely Isten akarata szerint teremtetett igazi igazságosságban és lojalitásban.


Ahhoz, hogy keresztéány életet élj, ismeret szükséges, ahogy a versben olvashatod, ez az ismeret fog késztetni hogy Isten elvárásai szerint akarj érni,


a rossz dolgok elhagyása erőfeszitéssel jár, ahogy olvasod is, ez egy folyamat

Levetközni, gondolkodásmódon változtatni az ismeret alapján, és felölteni az új egyéniséget


A teremtő nem varázs igére változtat meg egy imára, ezért neked is tenned kell, s ehhez kapsz erőt és ismeretet.

2014. dec. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

Istent ilyen módon pedig nem szabad belekeverni, mert Ő éppen határozottan tiltja ezt. Kedves kérdező, nem csak egy lány van a világon, aki szimpi lehet még. Nem biztos, hogy a megfelelő partnerért imádkoztál, ezen elgondolkoztál-e esetleg, amikor nem jött válasz? Meg aztán Isten akaratát, tanításait mennyire veszed figyelembe, ha egyébként így, ilyen írásellenes szellemben gondolkozol? Isten nem csupán egy mindennel ellátó "automata", akit ha kéred, azonnal küldi a mannát. Az emberek kevesen ismerik és kevesen veszik figyelembe, hogy az Ő akaratával összhangban mondott imákat hallgatja meg Isten.


Senki sem születik melegnek! Erre NINCS EGYÉRTELMŰ tudományos bizonyíték. A hajlam az más kérdés. Attól hogy valakinek valamire hajlama van, még nem kell olyannak lennie. Nem csupán az ösztönök vezérelnek bennünket, embereket.

2014. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%
kedves kérdező. Isten nem azt kéri tölled, hogy változz meg. azt kéri, hogy törekedj a változásra, állj ellen a bűnnek, és zörgess nálla sokszor. akkor Ő megváltoztat, helyreállít. ha igazán akarod, újrakezdheted. :-)
2014. dec. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha feláll a fiúkra a fügyid, a nénikre meg, akkor vagy meleg.

(ami persze engem nem érdekel, nem tartalak rossznak).

2014. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Fontos megértened,hogy nem Isten ítél el téged,hanem az emberek,akik Istenre hivatkozva teszik ezt.Isten nem fog azért elítélni,mert önmagad vagy.Hiszen,hogyan várhatná el,hogy az legyél,aki nem vagy? És ha erőltetned kell a változást,akkor az nem te vagy.Itt azt a kérdést kell magadnak feltenned őszintén,hogy tényleg jó-e neked,ha meleg vagy,boldog vagy-e így,és nem-a ártasz vele másoknak?
2014. dec. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Ozmium42 ***** válasza:

"Senki sem születik melegnek! Erre NINCS EGYÉRTELMŰ tudományos bizonyíték."


Szóval ha nincs egyértelmű tudományos bizonyíték, az akkor egyértelműen azt jelenti, hogy senki nem születik melegnek. Gratulálok! A valóság éppen az, hogy létezik heteroszexuális hajlam, de nem csak ez létezik. Aki ide irkál önmarcangoló kérdéseket, jellemzően az utóbbi csoportba tartoznak. Így születtek, és ez nem feltétlenül genetika, akár a magzati fejlődés során is történhetnek kisiklások.


Mindenesetre senkinek nincs joga, hogy felelősségre vonjon téged ezért. Isten pedig úgy is kiirtja az emberiség túlnyomó részét, mert maszturbálni, házasság előtt hetero nemi életet élni, de még szexre gondolni is bűn.

2014. dec. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Volt egy születésétől fogva vak ember. Jézus tanítványai megkérdezték Tőle, hogy ki vétkezett: ő vagy a szülei talán?

Jézus azt mondta, hogy: Sem ez nem vétkezett, sem ennek szülei; hanem, hogy nyilvánvalókká legyenek benne az Isten dolgai.


Azon az emberen keresztül megmutathatta Jézus a hatalmát, mivel meggyógyította.

De, az is érdekes, hogy hogyan.

Egy parancsot mondott neki. És az az ember hitt Jézusnak és teljesítette a parancsot. Vagy inkább teljesítette a parancsot, ergó hitt.


Ha teljes szívből hiszel, meglehet.(Csel 8,37)

Miben, illetve kiben kell hinni? :Hiszem, hogy a Jézus Krisztus az Isten Fia.(Csel 8,37)


Ne add fel az imádkozást. Hiszen Isten nem egy automata, hogy bedobod az imát, és kijön egy ellenszer, vagy tudomisén...

2014. dec. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

Az ember nemi identitása az, hogy a férfi, az férfi, a nő pedig nő. A szexualitást pedig Isten a házasság medrébe terelte, ami egy férfi és egy nő között jöhet létre. Minden más bűn. Jézus sem mondott mást:

"Ő(Jézus) pedig felelvén, monda: Nem olvastátok-é, hogy a teremtő kezdettől fogva férfiúvá és asszonynyá teremté őket, És ezt mondá: Annak okáért elhagyja a férfiú atyját és anyját; és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté. Úgy hogy többé nem kettő, hanem egy test. Amit azért az Isten egybeszerkesztett, ember el ne válassza." (Mt 19,4-6)


Isten bárkit meg tud változtatni, aki hozzá fordul, de ez konkrétan azt jelenti, hogy átadja az életét Jézusnak, hogy megkapja az új életet, ami tiszta és szent. Isten nem elégszik meg egy félig átadott élettel, csak a teljesen átadott élettel. Aki erre hajlandó, az mindent megkap Istentől, aki nem, az finoman szólva igen kétséges, hogy mennyit kaphat. Sok ember szabadult már meg mindenféle szexuális devianciából, amiből csak egy a homoszexualitás. De nem erősebb kötelék a heroinfüggőségtől, az alkoholizmustól, vagy a kleptomániától.

2014. dec. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!