Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki ez a fejedelem?

KZitus kérdése:

Ki ez a fejedelem?

Figyelt kérdés
akiről a Józsué 5:14,15 verseiben olvashatunk,

2014. dec. 12. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Az Úr seregének fejedelme. Ahogy az írva is vagyon.
2014. dec. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

De melyik "Úré"? Nincs ennek az Úrnak neve? :-)


Tehát kicsoda „Jehova seregének fejedelme”? A fejedelem, aki azért jön, hogy megerősítse Józsuét az Ígéret földjének bevétele előtt, valószínűleg nem más, mint „a Szó”, vagyis Jézus Krisztus, emberi léte előtt (János 1:1; Dániel 10:13).

2014. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a tanúk szerint akkor most a fejedelmek nem a vének? merthogy eddig úgy tudtam, hogy a fejadelmeket a vénekkel azonosítják.
2014. dec. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
"De melyik "Úré"? Nincs ennek az Úrnak neve? :-)" - erre gondoltam én is:-)
2014. dec. 15. 18:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Mit akarsz ezzel a kérdéssel elérni Zita? :)

Mire célzol vele?

Na vajon ki az a "fejedelem"? :)


" Az pedig monda: Nem, mert én az Úr seregének fejedelme vagyok, most jöttem. És leborula Józsué a földre arccal, és meghajtá magát, és monda neki: Mit szól az én Uram az ő szolgájának?

15 És monda az Úr seregének fejedelme Józsuénak: Oldd le a te saruidat lábaidról, mert szent a hely, amelyen állasz. És úgy cselekedék Józsué."

Olvasd végig figyelmesen az igét és ragd őssze a képet.

Ez a kérdés egy csapda ami elég nem szép egy "kereszténytől"!!


"S monda Mózes: Oda megyek, hogy lássam e nagy csodát, miért nem ég el a csipkebokor.

4 És látá az Úr, hogy oda méne megnézni, és szólítá őt Isten a csipkebokorból, mondván: Mózes, Mózes. Ez pedig monda: Ímhol vagyok.

5 És monda: Ne jöjj ide közel, oldd le a te saruidat lábaidról; mert a hely, amelyen állasz, szent föld."


Itt egy kis ízelitő gondolkodj el rajta!!

2014. dec. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Úgy látom még mindig nem jöttél rá.. :)

Akkor adok még egy "kulcsot" hátha ez megnyitja azt az ajtót amit keresel.


"Így szól az Úr, Izraelnek Szentje és Teremtője: Kérdezzétek meg a jövendőt tőlem, fiaimat és kezeim munkáját csak bízzátok reám!

12 Én alkotám a földet, és az embert rajta én teremtém, én terjesztém ki kezeimmel az egeket, és minden seregüket én állatám elő.

13 Én támasztottam őt fel igazságban, és minden utait egyengetem, ő építi meg városomat, és foglyaimat elbocsátja, nem pénzért, sem ajándékért, szóla a seregek Ura!"(Ézs.45:10-13)

2014. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nos, írd csak le PONTOSAN, az eredeti verseknek megfelelően és nem "Uramozva", mert tény, hogy az eredetiben Istenre általában nem Urat írnak. Talán akkor te is megérted, hogy kikről is van szó.
2014. dec. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
(Ézsaiás 45:10-13) "Jaj annak, aki ezt mondja apjának: „Mit nemzesz?”, és a feleségnek: „Mivel vajúdsz?” 11 Így szól Jehova, Izrael Szentje és Megformálója: „Kérdjétek meg tőlem a jövendőt fiaimról, és parancsoljatok nekem kezem munkája felől. 12 Én alkottam a földet, és az embert is én teremtettem rá. Én feszítettem ki saját kezemmel az egeket, és parancsoltam egész seregüknek.” 13 „Én támasztottam valakit igazságosságban, és minden útját elegyengetem. Ő fogja megépíteni városomat, és elbocsátja a száműzetésből enyéimet, de nem fizetségért, nem is megvesztegetés fejében” — így szól a seregek Jehovája."
2014. dec. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:-)

Így már teljesen érthető:-)

2014. dec. 24. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!