Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Úr seregének miért kell...

Az Úr seregének miért kell fejedelem a sereg élére? Nem Isten irányítja azt?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

tuti sok a dolga azért ők is emberek vagy mi, ha jól tudom Gabriel a fővezér de lehet tévedek.

ugyan úgy működhetnek a dolgok ott is mint nálunk embereknél egy aki mindennek az élén áll és az alattvalók akik megcsinálják a piszkos munkát.

2011. dec. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Isten Jézust bízta meg azzal, hogy legyen az ő Királyságának a királya, így Ő az említett fejedelem. Jézus már a földön is Isten akaratát cselekedte, ezért ez a Királyságban is így lesz, Isten akarata érvényesül ezáltal is.
2011. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kedves második! Te miről beszélsz? Köszönöm a válaszod, de kérdésem nem erre irányult, hanem arra, amikor Jerikó ostroma előtt találkozik Józsué találkozik egy férfival aki az Úr seregének a fejedelmének mondja magát.


"Lõn pedig, a mikor Józsué Jérikhónál vala, felemelé az õ szemeit, és látá, hogy íme egy férfiú áll vala elõtte meztelen karddal kezében. És hozzá méne Józsué, és monda néki: Közülünk való vagy-é te, vagy ellenségeink közül? 14 Az pedig monda: Nem, mert én az Úr seregének fejedelme vagyok, most jöttem. És leborula Józsué a földre arczczal, és meghajtá magát, és monda néki: Mit szól az én Uram az õ szolgájának? 15 És monda az Úr seregének fejedelme Józsuénak: Oldd le a te saruidat lábaidról, mert szent a hely, a melyen állasz. És úgy cselekedék Józsué."

2011. dec. 2. 15:13
 4/18 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


Pedig nem írt hülyeséget a második válaszoló. Krisztus volt az a fenséges, aki Izrael vezére előtt állt!


Üdv. Péter

2011. dec. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Péter? Krisztus születése előtt 2000 évvel, Krisztus állt ott? Ugye Te sem gondolod komolyan, csak nem tudod mivel kimagyarázni!?
2011. dec. 2. 15:46
 6/18 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy egyáltalán minek neki sereg?
2011. dec. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Sereg: az angyalok a bukott angyalok ellen harcolnak. Jézus pedig nem csak Krisztus előtt 2000 évvel élt, hanem a teremtés kezdete előtt, mivel az Úr általa teremtett mindent.

Csak az ószövetségben ezen a nevén nem volt ismeretes, mert azt akkor kapta amikor leszületett a földre emberként.

2011. dec. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Utolsó! És erre van valami Bibliai idézet, vagy csak gyártottál egy jól hangzó, de bizonyíték nélküli magyarázatot? Ha pedig az Ószövetségben nem létezett még Krisztus, hogyan lehet azt állítani hogy létezett, hiszen az állításunk kiindulópontja az időben jóval későbbi Újszövetség.
2011. dec. 2. 16:13
 9/18 A kérdező kommentje:
De most komolyan, de ilyen hasamra ütök és addig csavarom amíg ki nem magyarázom válaszokat szeretnék, hanem konkrét, Bibliai idézetekkel alátámasztottakat.
2011. dec. 2. 16:18
 10/18 A kérdező kommentje:
de = nem
2011. dec. 2. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!