Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindenki más helyre megy a...

Mindenki más helyre megy a halála után? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ha van 10 más-más vallású ember és mindegyik mást hisz a halállal kapcsolatban, akkor máshova is fognak menni? (Mennyország, Pokol, Nirvána, Reinkarnáció, Feltámadás, Gyehenna, STB - melyik lehet az igaz?)
2010. febr. 2. 13:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
41%
"A Pokol Törvénye szerint a pokolba csak azok kerülnek, akik hisznek a pokolba, legalsóbb bugyrába pedig azok, akik azért hisznek benne, mert azt hiszik, hogy a pokolra jutnának, ha nem hinnének benne"
2010. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
64%

Az, hogy mi történik, nem hit kérdése. Hihetem, hogy nem lesz semmi bajom, ha kilépek a 10 emeleti ablakon, szörnyet fogok halni. A gravitáció valóság. Az sem hit kérdése, mi lesz a halál után. A halál is valóság. Sokan, sok mindent állítanak, mint ahogy azt te is itt felsoroltad, de azt te is tudod, nem lehet mind igaz. Ezek a tanok egymásnak ellent mondanak, nem lehet őket összekeverni, össze mosni. Bármelyik is az igaz, azonnal kizárja az összes többi lehetőséget. De konkrét bizonyítéka senkinek sincs semmire. Sem az ateisták nem tudják bizonyítani az álláspontjukat, sem az Istent hívők. Tehát én csak azt tudom elmondani neked, amit én hiszek, amit én gondolok erről. Én a Bibliát fogadom el, mint hiteles válasszal rendelkezőt erre a kérdésre. Ha érdekel, hogy szerintem mit tanít a Biblia erről, jelezd, és én válaszolni fogok.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
27%
Sehova se mennek, hiaba hiszik. Leall az agy, az anyagcsere, az erzekeles lehetetlenne valik. Tehat barhova is "menne", nem latna, hallana erezne..stb semmit. A halalunk utan talalkozunk szeretteinkkel meg szep gondolat de sajnos lehetetlen. Vigasznak jo, megkonnyiti a haldoklast ( mar aki tud hinni benne) de a vege mindig ugyanaz. Por es hamu.
2010. febr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
69%

Csak egy lehet igaz. Ezek a tanítások ugyanis ellentmondanak egymásnak.

Én a mennybe megyek mert Jézus meghalt a bűneimért :) Te mire teszed fel az életedet?

2010. febr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
47%
Mindenki ugyanoda fog kerülni, de a vicc ott van, hogy senki sem tudja, hová. Ezért mindenki teljesen meg fog lepődni a halála után. A halált nem érdeklik a vallások, az emberek élete. A halálban nincsen szegény vagy gazdag, fehér, vagy színes bőrű, keresztény vagy muzulmán. A halálban csupán emberek és más lények vannak. A halál a legigazságosabb, legdemokratikusabb intézmény az összes létező közül.
2010. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim válasza:
53%

Hittől és vallástól függetlenül mindenkinek van lelke, és ez a lélek él tovább és kerül valahová attól függetlenül, hogy hogyan élt. Te is és mindenki tudja, érzi, még ha el is akarja nyomni, akkor is, hogy mi volt az, amit szeretetből tett jó szándékkal és mit gonosz szándékkal, rosszat.

Én úgy képzelem el, hogy aki gonosz volt életében, az odaát sem fogja magát jól érezni, mert távol élt a szeretettől és odaát sem lehet hozzá közel.

Illetve vádolni fogja a lelkiismerete az elkövetett gonosz tettek miatt, és önmagát zárja ki ez által a szeretetből, mert nem tudja elviselni. Az önmarcangolás maga lesz a pokol, még ítélő bíró sem kell, mert ha megtapasztalja azt a végtelen Jót, fájni fog neki a sok múltbéli rossz! Önmaga ítéli el.

2010. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
18%

Ockham borotvája: Egy jelenség magyarázatának minél kevesebb feltételezést kell magában foglalnia.


Vagyis:

1. Feltételezem, hogy a halál a vég, és utána nincs semmi.

2. Feltételezek, egy mindenható istenséget, aki a feltételezések szerint, halálunk után tetteink szerint ítéletet mond felettünk, és egy olyan helyre kerülünk, amit szintén csak feltételezünk.

2010. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
20%

14:10: Eszerint feltetelezhetem hogy minden negylabu allat tehen?

Esetleg, kutya?

2010. febr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
54%
Mindenki meghal és nincs tovább semmi,de egy ember meg fog maradni,az meg DANCEN MCLOUD,a hegylakó.
2010. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
6%
a halál az élet ellentéte. a biblia szerint az emberi testnek nincs olyan része, amelyik túlélné a test halálát. a biblia szerint az emberek túlnyomó része, miként Jézus példája is bizonyítja, a földre fog feltámadni. a biblia szerint a feltámadás utáni tetteink után leszünk megítélve.
2010. febr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!