Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki meghal, miért kell...

Ha valaki meghal, miért kell azt kiharangozni? Miért kell mindenki tudtára adni? A születést miért nem "hirdetik"? Ne a halált "reklámozzák" hanem az Örök életet!

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 09:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdésedet igazából, a születéseket is ugyanúgy "hirdetik". Ha valaki meghal, akkor azt vagy azért harangozzák, mert híres ember volt, és akkor azért nem árt, ha az emberek megtudják, hogy már nem él, és egyébként is a tisztelet, meg hogy emlékezzünk, máshogy pedig nem tudom, mit értesz a reklámozás alatt. Ha valaki szül, az ugyanúgy hirdetve van.
2011. okt. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló! A születést nem harangozzák a katolikus vallásban, azonban a halált igen. Sőt egyes helyeken az utolsó úton végig szól a lélekharang és a templomi nagyharang.

Azonban átvitt értelemben a születés is ki van harangozva, hiszen a keresztelő alatt is végig szól a nagyharang.

2011. okt. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mint tudjuk a halál a sátántól van! Szerintem nem kellene az ő "győzelmét ki kürtölni"! Hanem azt aki újjászületik víztől és Szent Lélektől! Hirdessük, hogy Isten országa győz!!!
2011. okt. 23. 13:51
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak tippelek de nem lehet hogy azért harangoznak temetéskor hogy aki hallja az imádkozzon az elhunytért?
2011. okt. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

(előző én is arra tippelek)

Egy szép gondolatot idézek, Kérdező:


„Senki sem különálló sziget; minden ember a kontinens egy része, a szárazföld egy darabja; ha egy göröngyöt mos el a tenger, Európa lesz kevesebb, éppúgy, mintha egy hegyfokot mosna el, vagy barátaid házát, vagy a te birtokod;

minden halállal én leszek kevesebb, mert egy vagyok az emberiséggel; ezért hát sose kérdezd,

kiért szól a harang:

érted szól” -

John Donne.

2011. okt. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Halottakért nem imádkozunk! A Biblia tanítása szerint! Aki elhunyt annak a lelke már az örökkévalóságban van!
2011. okt. 23. 17:03
 7/16 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon nagy tévedés-sorozat Kérdező.

És nem "reklámozás" , méltatalan a halálhoz ez a szó: az élet és halál összefügg- nincs itt mit "reklámozni". És nem csak azt csináljuk,ami megírva vagyon a Bibliában, mert pl, hol látod te azt megírva, hogy itt, a gyk-n kérdés-feleletet kell játszani? Naugye.

2011. okt. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az "vagyon" írva a Bibliában, hogy hirdesd Isten igazságát, hogy minél több ember megmeneküljön az örök kárhozattól!

Ez nem játék!!! És igen, azt kell nekünk keresztényeknek elfogadni, és cselekedni ami a Szent Írásban foglaltatik!

Isten az élők Istene!!!

2011. okt. 23. 20:34
 9/16 anonim ***** válasza:

Az "vagyon" írva a Bibliában, hogy hirdesd Isten igazságát, hogy minél több ember megmeneküljön az örök kárhozattól!

Ez nem játék!!! És igen, azt kell nekünk keresztényeknek elfogadni, és cselekedni ami a Szent Írásban foglaltatik!

Isten az élők Istene!!!


De mivel Jézus meghalt a bűneinkért, ezért a halál esetén azért harangozzák, hogy emlékezzünk az elhunytra és gondoljunk rá és imádkozzunk érte.

A Jézus kereszthalála óta a lélek halála ami a Sátán győzelmét jelenti, az Istentől való elszakadás. A test halálkor azért is imádkozunk, hogy az elhunyt üdvözüljön.

Szerinted amúgy miért van a temetőkre írva: Feltámadunk!

2011. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

De mivel Jézus meghalt a bűneinkért, ezért a halál esetén azért harangozzák, hogy emlékezzünk az elhunytra és gondoljunk rá és imádkozzunk érte.

A Jézus kereszthalála óta a lélek halála ami a Sátán győzelmét jelenti, az Istentől való elszakadás. A test halálkor azért is imádkozunk, hogy az elhunyt üdvözüljön.

Szerinted amúgy miért van a temetőkre írva: Feltámadunk!


Igaz, hogy Jézus meghalt a bűneinkért, de fel is támadt és Ő ÉL! Az is igaz, hogy feltámadunk, de nem mindegy, hogy Isten amikor ítéletet hoz utána hova kerül! Leírom megint!!! ISTEN AZ ÉLŐK ISTENE ÉS NEM A HOLTAKÉ!

2011. okt. 23. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!