Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok ehhez a felvetéshez?

Mit szóltok ehhez a felvetéshez?

Figyelt kérdés

Ha én úgy gondolnám, hogy a mennyei Atyának a JHWH megfelelője az Ajahawah név. Ezért egy vallási csoportot alapítok, átírom a Bibliát oly módon, hogy az ószövetségi iratokban szereplő JHWH tetragramma helyett az Ajahawah szót írom, az újszövetségben szereplő összes Úr és Atya kifejezés helyett, ami a mennyei Atyára vonatkozik az Ajahawah nevet írom, és különböző hittételeket állítok fel, melyet természetesen a sokféleképpen értelmezett Bibliából alá is tudom támasztani. Mivel számomra nem fogják megcáfolni ezeket, így jogosan állítom, hogy az én egyházam az igaz egyház, melyben Isten az utolsó időben az igaz hívőket vonzza, hogy eljövetelekor beteljesedjen a 144000-re vonatkozó prófécia. Az évtizedek, egy-két évszázad alatt felhalmozott hívek együttesen folytatott tanulmányai is bizonyítják Istentől eredeztetett egyházunkat. Természetesen mint a templomi farizeus Jézus példázatában döngetem a mellem, hogy milyen remek tetteket hajtok végre, és ócsárolok mindenki más szokását, dolgait, bűneit, ahogy a farizeus is tette a vámszedővel. Lk18;9-14 Ezzel a rengetek biblikus tetteimmel is próbálván alátámasztani remek bibliaértelmezésemet, és Istentől eredeztetett kiválasztottságomat az egyház részéről.


Szerintetek megéri veszekedni velem, és híveimmel, és bizonyítani, hogy a Ajahawah név csupán kitaláció, és a legjobb, ha minél előbb elmenekülök ebből a hazug egyházból?


Nem árulok el titkot azzal, hogy egy meglévő egyház karikatúrája ez az "Ajahawah Tanúinak Egyháza" :), de ezzel arra szeretnék rávilágítani mindenkit, aki támadja őket, hogy vajon érdemes e ölre menő vitákat folytatni mindazokkal, akiket behálózott a szervezet? Vagy van értelme? Van bárki is, aki egy ilyen kitalációban vakon hisz érdemes elmondani a véleményünket, és folytatni a veszekedést, vagy elég az is, hogy egyszer megpróbáltuk, és hagyjuk magára?


Mi ilyenkor azoknak a dolga, akik látják felebarátaikat ilyen hazugságban élni? Van bármi értelme? És mi hátránya származhat egyáltalán ennek a fanatikus, sokszor agymosott embereknek a hátránya mindebből? Természetesen vallási oldalról, üdvösség szempontjából.


Bocsánat, ha hosszú és unalmas voltam!


2014. dec. 17. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem értem miért kellene veled veszekedni

Jelenleg is szabad akaratod van és hogy mit teszel azt majd az illetékes eldönti, hogy egyetértett e veled vagy nem.


Nekem semmilyen hátránya nem származik ebből mert nem érdekel amit teszel. Én szilárd meggyőződésemből vagyok Tanú és az is maradok

Nem mosták ki az agyamat, és nem hálózott be senki, szabad akaratomból tiszta elmével vagyok itt,


ezt mondhatom neked teljes tudatom birtokában

2014. dec. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

...kérdezö, nekem SEM ÉRI meg veszekedni veled!


Ugyanolyan emnertársam vagy, mint bárki más. Ha akarod veled is szívesen elbeszélgetek okosan, ha nem érdekel, nem a kötelessségem téged meggyözni semmiröl sem. Te döntesz az életed felett.


Van egy történet a Jézus életéböl. Mikor nézte Jeruzsálemet, és azt mondta: "Hányszor akartalak összegyüjteni, mint a tyúk a csibéit...."


Jézus Krisztus tudta, hogy mi várja Jeruzsálemet, és hiába figyelmeztette öket. Öt a királyt Jézust sem ismerték fel.


Látod és mégsem tette eröszakkal Jézus sem, hogy a fejükbe öntötte volna, hogy de muszály.....


Kérdezö, egyszerüen kattints más témára, senki az égvilágon senki sem kényszerít téged hogy itt veszekedjél valakivel :)

2014. dec. 18. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tanúk, kivételesen nem nektek szól a kérdés, de ettől függetlenül köszönöm, hogy válaszoltatok rá!


Egy agymosott soha nem fogja bevallani, hogy agymosott. Nem vagytok elmebetegek, így rossz a példa, de nincs elmebeteg, aki tudatában van annak, hogy ő elmebeteg.


Ajahawah Tanúi biztosak abban amit hisznek. Az általuk vélt tudást tudásnak vélik, és nem átverésnek, ez egyértelmű. Ahogy minden egyház képviselője, bármelyik keresztény, muszlim, héber azért tartozik ahhoz az egyházhoz, amiben van, mert annak az egyháznak a hittételeit, tanításait fogadja el és véli igaznak. (Most nem azokra gondolok, akik látszat tagok csupán) A farizeusok és írástudók teljesen biztosak voltak abban, hogy náluk az igazság, és tanították a népet, és inkább megkerülték a földet, csakhogy egy embert még beszervezzenek. Nem azért, mert tudatosan rosszat tettek, hanem azért, mert biztosak voltak abban a hitben, amiben tévedtek. Pedig ha valakik, ők nagyon tanulmányozták az írásokat és jól érezték magukat abban, amiben voltak.

2014. dec. 18. 07:41
 4/11 anonim ***** válasza:

Igazad van kedves kérdezö, az agymosott mindig azt hiszi a másik van kimosva :D


Bár valahol hallottam egy nézetet, /remélem azokhoz az emberekhez tartozol, akik fogékonyak a humor felé is/....szóval azt hallottam valahol, hogy az is baj, ha valaki idönként nincs kimosva :D


Mármint idönként szellöztetni is kell, mert felgyülik a por, a szemet, azt ki kell takarítani :)

2014. dec. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nézd, azt könnyű, legalábbis sokaknak könnyű bevallani, ha tévedtek kis dolgokban, de egyházi személy aki elkötelezetten hiszi az egyháza privilégiumát, nem kis erőfeszítés árán vall be hittételi hazugságot az egyházától. Mert ez alapjaiban rengetné meg a hitét. És itt elértünk ahhoz, hogy az Ajahawa tanúi a példámban sokkal ragaszkodóbban hisznek emberi társaságukban, hittételeiben, és tanításaiban, mint abban az "identitásban", aki miatt elvben az egyházuk létrejött. Hiszen az egyházuk megdöntése számukra nem szabadna az "identitásba" vetett hitük megingását jelentenie, ha nem így volna.

A kérdésem, hogy ezek a félrevezetett, hazugságban élő embereknek mennyire káros üdvösség szempontjából az a közeg, ahol jelenleg vannak, és mindazok, akik látják ezt a közeget kívülről, mennyire felelősek azért, hogy ezeket az emberek kirángassák onnan? Egyszer elég elmondani az igazságot, és magukra hagyni a hazugságban őket, vagy fáradhatatlanul szajkózni kell ezeket az embereket?

2014. dec. 18. 08:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha valamiben "tévedünk" azt lelkiismeretesen kijavitjuk, és nem hagyjuk tovább, úgy csak azért mert esetleg valakinek jobban tetszik a régi magyarázat, vagy Tanitás.


Az első században sem volt máskép, rendszeresen igazitották helyre a mondani valóját a teremtőnek, mivel a jövendölés is úgy hangzik, hogy nem azonnal tud mindenki mindent, hanem fokozatosan jön a felszinre.

2014. dec. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö.... "szajkózni".... mond öszintén ki szajkózik?


Aki elolvas valamilyen bulvárt, blogot meg egyébb "bölcsességet" és fújja tovább?

2014. dec. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Félreértettétek a kérdést, természetesen...:)


Mégegyszer: Nem Nektek szól a kérdésem! Ha veszekedni akartok, az most nem itt van.

2014. dec. 18. 08:38
 9/11 anonim ***** válasza:
a feltevésed helytelen. ugyanis számtalan próféciát kell beteljesítened ahhoz, hogy azt mondhasd, a te vallásod az igaz. most csak egyre koncentrálnék: világszerte hírdetned kellene a jó hírt, minden embernek, ingyen. sok sikert hozzá.
2014. dec. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Neked sem megy, mert te sem a világnak hirdeted csak egy nagyon apró szeletének. Az, hogy jelen vagytok a világban nem a te érdemed, hanem emberek ezreinek, millióinak. De a katolikus egyház dettó vitte a hírt, csak nem a jót. De a tiéd sem a jót viszi. Ugyanis a jó hír, hogy megváltattunk, nincs bűnünk, élünk örökkön örökké. És nem az, amit ti hirdettek. Abban nincs semmi jó.
2014. dec. 19. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!