Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most ehhez hogyan viszonyuljak...

Most ehhez hogyan viszonyuljak? 14/l

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok és nagyon jó lány voltam szerettem Istent s tiszta szívemből hittem.De ahogy elért engem eza kamasz kor teljesen elvesztettem minden hitemet már csak a sexre tudok gondolni lehet,hogy ez furcsán hangzik.Azzóta van barátom is.De néha elfog a lelkiismeretfurdalás is.Nagyon megváltoztam és már nemvagyok jóember.
2014. aug. 14. 09:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

"Nagyon megváltoztam és már nemvagyok jóember."


Ilyen korban teljesen természetes, hogy lázad az ember, és olyan dolgokat csinál, amiket később megbán, de ettől még nem vagy rossz ember.

2014. aug. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
35%

De, jó ember vagy.

A szexualitás teljesen természetes. Van hormon rendszered, elkezdtél felnőni, a legtermészetesebb dolog, hogy érdekel a szex, szeretsz maszturbálni, párválasztásban gondolkodsz stb...


Akkor lenne probléma ha ez nem így működne nálad. Ilyenkor derül ki, hogy abba a könyvbe ami le van írva az mennyire természet és ember ellenes.

Szóval semmiféle probléma nincsen veled, teljesen jól működsz így kell működnie egy 14 éves lánynak :)

2014. aug. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
55%

Ez a kérdés a tökéletes példa arra, hogy a vallás milyen elképesztő lelki terrorért tud felelős lenni.


Adott egy teljesen természetes folyamat/jelenség, ami azonban ellenkezik az egyén hitével. Mi történik? Az egyén saját magát hibáztatja, és nem a hitét kérdőjelezi meg.


A kérdésből ítélve a lány elég bigott keresztény nevelést kaphatott. Egy ilyen mértékű valláskárosúltságból sajnos nagyon nehéz kigyógyulni, és ezen az sem segít, hogy a válaszolók többsége, csak további vallásos maszlaggal tömik majd szegény lány fejét.


Én csak annyit tudok javasolni, ne egy 2000 éves mítosz tanításai alapján ítéld meg magad.

2014. aug. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%
A vallásoddal van baj, nem veled.
2014. aug. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
28%

Szia!


Bizonyára ismered az tékozló fiú példáztát. ( [link] ) Isten ugyanúgy szeret most is, mint amikor "jó kislány" voltál, csak rajtad múlik, hogy hol akarsz boldogulni, a "világban", vagy az "atyai háznál".


Üdv. Péter

2014. aug. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
41%

És értsd kérdező: nem "jókislány" voltál, hanem gyerek.

Most meg már kezdesz nem az lenni. Ennyi.


A szexualitásodat ne nyomd el. Az nem vezet jóra.

2014. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
8%

Én azt nem értem józan paraszt ésszel sem:

Mi a jó abban, ha valaki 13-14 évesként - tehát még gondolkozásában gyerekként! - elkezdi kiélni szexuális vágyait, aztán felnőtt korára egy kiélt, leélt állat lesz.


Az embernek azért adatott ész, hogy képes legyen uralkodnia az ösztönei felett, és ne állatmódjára hagyja magát a hormonok által vezetni.


Gondolom, nem egy kézfogás, kézfogással sétálás vagy egy puszi az, amit 14 évesen ma szex alatt értenek.


Ma ezzel, majd pár hónap múlva mással "szexel".

Ez valóban rendben lenne?


Odaadja az egyik pótolhatatlan értéket (szüzesség) olyannak, házasságon kívül, aki valószínű, hogy x idő múlva túllép.


Majd a férje meg érje be "használtan"?

Vagy fiú esetén a felesége is érje be "használtan"?


Ezt most nem vallási szempontból fejtegetem, hanem emberként (szemben az állatias ösztönökkel), józan paraszti ésszel mérlegelve. Úgy tekintve erre, hogy ez tisztelet önmaga és leendő házastársa iránt.

2014. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
69%

"Odaadja az egyik pótolhatatlan értéket (szüzesség)"

"házasságon kívül"


"Majd a férje meg érje be "használtan"?

Vagy fiú esetén a felesége is érje be "használtan"? "


Mi ez a lekezelő,ksötét középkori, ráadásul sértő megjegyzés????

Mi az, hogy valakit "használtnak" tituálsz?

Melyik évszázadból szalajtottak??? Jelzem nem annyit írunk, régen túl vagyunk már ezen a sötét középkoron.


Ha pedig olvastál volna szexológiát, és szexuál pszcihológáit tudnád, hogy a szexuális nevelés már bölcsis korban is aktuális. A pszcihoszexuális fejlődés nem 10 évesen indul, hanem már bőven kicsi korban.


A kérdező korabeli lány igenis nemi vággyal teli, önkielégít, érdeklődik a fiúk iránt. Senkit nem érdekel, hogy annó mennyi hül*eséggel bélyegezték az embereket azért ami ezzel jár, ma már ennél lényegesen felvilágosultabbak az emberek. (a többsége)


Senki nem mondta, hogy feküdjön le mindenkivel. A kérdés az volt ,hogy normális e a vágya a fantáziái, stb...


És bizony több tudományág tényként kezeli, hogy IGEN.

Nincsen miről beszélni!

2014. aug. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Napfonat ***** válasza:
23%

Nagyon jó ember vagy, és tök jó, hogy most, ebben a korban csak a szexre tudsz gondolni, hiszen minden életkornak megvannak az adott hormonális jellemzői.

Öregasszony korodba meglásd, csak az unokákra fogsz gondolni.

Ellenben, ha követed a tényleg sötét középkorban botorkáló, bigott, vak, eltévelyedett emberek véleményét, és nem éled ki szexuális vágyaidat akkor, amikor kell, akkor legörbült szájú, megkeseredett vénasszony leszel, aki titokban a szexről fantáziál még mindig, mert jó esetben is csak kétszer kettyintették meg életében!

2014. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
71%

Tudom, hogy ezért nagyon le leszek pontozva, de azért leírom:


Szerintem ilyen fiatalon hagyd a francba a vallást, és élvezd az életet. Nem azt mondom, hogy most toldd a füvet ezerrel, meg minden hétvégén más ágyában ébredj, hanem azt, hogy ilyen korban még ne foglalkozz azzal, hogy mi bűn, meg mi nem..Az élet nagy dolgaival majd ráérsz huszonévesen foglalkozni, ilyen korban alakul a világképed, felesleges elköteleződni egy vallás felé, mert lehet, hogy 18 éves korodra már ateista leszel mondjuk.

A szexualitás miatt meg sose félj, akik azt mondják, hogy az egészségtelen, állatias, azok bigott barmok, nem kell velük foglalkozni. Nem a középkorban élünk manapság.

2014. aug. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!