Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az alábbi helyzetben mi a...

Az alábbi helyzetben mi a szent gyónás menete? Gyakorló katolikusok válaszát várom.

Figyelt kérdés

Májusban részesültem felnőttként a bevezető szentségekben római katolikus szertartás szerint.

Mivel egyszerre volt a keresztelőm, bérmálásom, így nem kellett azelőtt gyónnom.


Mivel azelőtt nem katolikus körökben mozogtam, így számomra idegen volt a gyónás.

(Évekig azt hallottam, hogy a gyónás nem bibliai, nem kötelező, stb.)

Viszont szeretném elmélyíteni hitemet, megerősíteni a fogadalmamat, és ez a szent gyónást is magába foglalja.


Keresztelésem óta halálos/súlyos bűnt nem követtem el.

Mégis úgy érzem, hogy itt az ideje az első gyónásomnak, ami december 24-én lesz esedékes.


Ilyen helyzetben mit mondjak, hogy ne csak általános szócséplés legyen?


Pl. ha azt mondom, hogy eddig magát a gyónást halogattam (és elmondom az okát őszintén), majd ígéretet teszek a rendszeres gyónásra, ill. az, hogy pl. szüleimmel szemben tiszteletlen voltam, indulatból visszaszóltam, több alkalommal elhagytam az imádkozást, mert fáradt voltam, világi teendőkkel kötöttem le magam, az kezdetnek elég?


30/N


2014. dec. 22. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég. A pap majd úgy is kérdez, ha szükségét érzi.
2014. dec. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miből jöttél rá végül, hogy a gyónás nem rossz dolog? Mi szólt mellette? Azért kérdezem , mert válaszokat keresek én is.
2014. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nem kellett gyónj a szentségek felvételekor, mivel a keresztség felvételével minden bűn eltörlődik . Az egyház parancsai szerint legalább évente egyszer gyónj... Az ilyen gyónást én ajánlom a karácsony előtti időszakban vagy Húsvét előtt a Nagyböjtben vagy Nagyhéten amikor van a Húsvéti gyónás
2015. jan. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
gyónni jó és nem árt ha gyakrabban teszed általában megkönnyebbülsz utána :D
2015. jan. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!