Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az szerintetek normális, hogy...

Az szerintetek normális, hogy a felújított/átépített Bosnyák téri (Budapest, Zugló) templomban minden hétköznap reggel FÉL 6-kor (! ) hosszan harangoznak? Nem csak a negyed óránkénti kongatás, hanem harangoznak.

Figyelt kérdés
2014. dec. 23. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Advent van, és akkor kezdődik az adventi mise.
2014. dec. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Okafogyott marhaság. Anno azért harangoztak mise előtt fél órával és a mise kezdetekor, mert erre mentek az emberek. De ma már nem harangszóra mennek.

Minden harangszót, mely mindennapos megtiltanék. Nálunk is reggel hétkor harangoznak. Ateistának, reformátusoknak, zsidóknak egyaránt. Marhaság. Ha harangszót akar hallani, vegye fel mp3-ba, és dugja a fülébe teljes hangerőn. :D


Én hívő vagyok, nem ateista, de az, hogy össze vissza harangoznak sem kevésbé zavaró tud lenni, mint bármely más "erőszakos" vallási térítgetés. Főleg annak, aki templom közelébe lakik.

2014. dec. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Egyetértek, értelmetlennek tartom. Ennek akkor volt értelme, mikor az embereknek falun nem volt ébresztőórájuk, csak egy megbízhatatlan rekedt kakasuk. Akkor tényleg a harangra keltek, és úgy indultak a templomba. Egy városban a XXI. században ez arra emlékeztet, mikor az 1800-as évek végén a gyári gőzkürt felvisított hajnalban, hogy nyomás dolgozni, és konkrétan a fél város kiesett az ágyból. Sajnos a templom ugyanezt fogja elérni a környékbelieknél.

Nem király. :(

2014. dec. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Budán lakom, három templom kereszttüzében, felénk is félóránként öt percig harangoznak, főleg hétvégén, itt időjelző kongatást nem is hallok soha, de ez a bimbam már az agyamra megy. Aki misére akar menni, úgyis tudja, mikor van, minek folyton harangozni? Félóránként meg csak nincs mise?!
2014. dec. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Ezeket nem lehet csendháborításért feljelenteni? Szerintem a szomszéd üvöltő tüctüc zenéje vagy a megállás nélküli falkalapálás sem rosszabb mint az állandó kolompolás, és azokat fel lehet.
2014. dec. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk én is feleslegesnek tartom, inkább csak idegesíti az embereket, de azért nem kell kapásból jogi útra terelni a dolgot, nálunk úgysem precedens alapú jog van, inkább meg kellene beszélni...
2014. dec. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

Normális, mert adventben roráte misék vannak, melyek hajnalban kezdődnek.

Egyébként furcsán működnek itt az emberek, a harangszót simán meg lehet szokni, egy idő után már nem zavaró. Mielőtt megkapnám, hogy biztos nem laktam még olyan helyen: Páromék kis faluban élnek kb. 150 méterre a templomtól, ahol nyári időszakban reggel 5-kor harangoznak. Először volt, hogy felébredtem rá, ma már szinte észre sem veszem.

2014. dec. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"inkább meg kellene beszélni"

Kivel? A papot kellene meggyőzni, hogy nem kellene a városban hajnalban harangozni? Lehet fogadni, mit fog mondani.

Amúgy vallásszabadság van, és talán nem mindenki keresztény. Nem tudom, mit szólna a pap egy hosszas hajnali müezzinhez.

2014. dec. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezek szerint azt is el kell viselnie mindenkinek a környékemen, ha alapítok egy vallást, amelynek egyik fő motívuma a félóránként 10 percig történő kolomprázás, és én a kertemben felszerelek egy kis kolompot és azt rázom egész nap 0-24-ben?
2014. dec. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!